מגייסת הון: אלקטרה נדל"ן הנפיקה מניות בהיקף של 100 מיליון שקל

בהנפקת המניות הפרטית נרשמו ביקושי יתר של כ- 130 מיליון שקל. אלקו רכשה מניות בהיקף של 50 מיליון שקל - בהתאם להתחייבותה המוקדמת
 | 
שי וינברג, צילום: יח"צ
חברת אלקטרה נדלן -0.37% אלקטרה נדלן 1,086 -0.37% אלקטרה נדלן בסיס:1,090 פתיחה:1,090 גבוה:1,096 נמוך:1,067 תמורה:305,467 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: השלימה היום שלב נוסף ומשמעותי בתכנית הארגון מחדש אותה היא מיישמת בשנתיים האחרונות - החברה השלימה פרטית של מניות בהיקף של כ-100 מיליון שקל למשקיעים המוסדיים.

בשבוע שעבר נרשמו ביקושי יתר בהיקף של כ-130 מיליון שקל שהיו כפופים לאישור האסיפה הכללית של בעלי מניות החברה. היום התקבל אישור האסיפה למהלך ובכך השלימה החברה את גיוס ההון. המחיר שנקבע למניה במכרז הינו 10.02 שקל, הגבוה בכ- 13% מהמחיר בו נסחרה המניה ערב פרסום הדוח המיידי בחודש אוקטובר, על כוונתה לצאת להנפקה.

בהנפקה הוקצו למשקיעים כ-9.8% מהון החברה, והשתתפו בה בין היתר, הגופים: הפניקס, מיטב דש, הראל, ילין לפידות, מגדל וכלל. כמו כן, רכשה בעלת השליטה אלקו אחזקות במסגרת ההנפקה מניות אלקטרה נדל"ן בסך של כ-50 מיליון שקל, בהתאם להתחייבותה המוקדמת.

שי וינברג, מנכ"ל החברה, מסר: "השלמת הנפקת ההון הנוכחית על ידי החברה מהווה נדבך מהותי ביותר במסגרת התהליך האסטרטגי שעוברת אלקטרה נדל"ן בשנתיים האחרונות. מהלך ההנפקה הינו המשך ישיר לשורת הצעדים שיישמנו בחברה הכוללים בין היתר את מימוש נכסי החברה בקנדה בהיקף של למעלה מ- 600 מיליון שקל, דחיית פרעון התחייבויות לבנקים בישראל והכל תוך הגדלת הנזילות ושיפור עקבי של היחסים הפיננסים של החברה. אנו מודים למשקיעים ולחברת האם אלקו על הבעת האמון בחברה , בהנהלתה ובפעילותה, אמון המשתקף בהיקפי הביקושים הגבוהים שנרשמו בהנפקה ובהשתתפותם של הגופים המוסדיים המובילים בשוק הישראלי".

בחודש נובמבר השלימה החברה את תכניתה למכירת נכסים בקנדה, וזאת לאחר שחתמה על הסכמים שונים למכירת נכסים אלה, תמורת כ- 626 מיליון שקל, חלקה של החברה הינו כ- 563 מיליון שקל. סך העודף התזרימי שיניבו העיסקאות בקנדה לאלקטרה נדל"ן מסתכם בכ-180 מיליון שקל. יצוין, כי התזרים האמור הינו לאחר ניכוי פירעון ההלוואות הבנקאיות שכנגד הנכסים, תשלום מיסים והעלויות הכרוכות בביצוע העסקה.

כמו כן, פרסמה החברה, כי היא והחברה האחות, אלקטרה, מנהלות מו"מ למכירת אחזקותיהם במגדל אלקטרה תמורת כ-605 מיליון שקל. בנוסף דיווחה, כי היא במו"מ למכירת חלקה בפרוייקט מידטאון בתמורה לכ-36 מיליון שקל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה