בעל חנות לא שילם מיסים ונתפס: "אני עוזר לבחור מסכן, הומלס"

במבצע גבייה ברחבי ת"א נגבו מחייבים כ-12 מיליון שקל. בחודש האחרון נגבו כ-60 מיליון שקל ברחבי הארץ
 |  (1)
שטרות שקלים, צילום: Getty images Israel
המרדף אחרי מעלימי המס נמשך - בסוף השבוע האחרון ערכה רשות המבצעים גבייה ואכיפה בעסקים בתל-אביב וגוש דן במהלכה ביקרו כ-115 עובדים מכל יחידות מס הכנסה בת"א כמו גם מע"מ ת"א ומיסוי מקרקעין וכן היחידה הארצית לאכיפה ולגבייה ב-355 עסקים וגבו מחייבים כ-11,850,000 שקל. מבצע זה הוא חלק משרשרת מבצעים מחוזיים שערכה רשות המסים בחודש האחרון בכל הארץ, בהם נגבו עד כה כ-60 מיליון שקל ומבצעים נוספים באזור ירושלים והדרום מתוכננים לשבוע זה.

הביקורות בשוק הפשפשים ובאזור שמסביב לו התבצעו בעיקר ביום שישי, ובעסקים שם נתגלה נתון חמור של 40% העלמת הכנסה. באחד מן המקרים, נמצא בעל פיצוצייה שאינו מנהל ספרי חשבונות מאז 1997. לשאלות המבקרים השיב: "כשאבא שלי ניהל את העסק הייתה קופה רושמת והיום אין, כי אין לנו כמעט מכירות".

"העסק לא שלי, אני עוזר לבחור מסכן"
בחנות פסלים ומתנות בשוק הפשפשים הצליח הבעלים להפתיע אפילו את המבקרים המנוסים ביותר במס הכנסה, כשהסביר מדוע הוא אינו רושם את הכנסותיו: "העסק לא שלי. אני עוזר לבחור מסכן, הומלס. לא ידעתי שאסור לעזור לנזקקים".

חלקו השני של המבצע התמקד בתחומי הטקסטיל, התאורה ואביזרי האופנה באזור ת"א, שם נמצא כי ב-13% מהעסקים לא נרשמו הכנסות. בעסק בענף הפרסום הסבירה העובדת כי לא רשמה הכנסה מאחר והיא אינה יודעת להנפיק קבלות בתוכנת רישום הכספים.

מנהל רשות המסים, משה אשר, אמר: "המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת ההנחיה למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה. אין סיבה שאזרחים שומרי חוק ייאלצו לשאת בנטל כלכלי כבד יותר בשעה שאחרים בוחרים לעבור על החוק ואנו פועלים במטרה לגבות מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל – שהוא ראוי גם בתחום המס".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  פיצוציות = מכבסות להון שחור של עבריינים. (ל"ת)
  ידוע מזמן גם לרשויות 10/12/2013 17:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור