הסכם היסטורי בין פלאפון, סלקום וגולן: יקימו ביחד רשת רדיו דור רביעי

שיתוף הפעולה יחסוך לחברות במשותף השקעות של מאות מיליוני שקלים בתשתית; סלקום וגולן טלקום חתמו על הסכם שימוש לטווח ארוך
 |  (8)
גיל שרון ניר שטרן, צילום: יח"צ
חודש לאחר שחברת פרטנר -1.05% פרטנר 1,690 -1.05% פרטנר בסיס:1,708 פתיחה:1,701 גבוה:1,738 נמוך:1,686 תמורה:9,649,315 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם חברת הוט מובייל, חתמו אמש שלוש החברות החברות סלקום -2.66% סלקום 1,977 -2.66% סלקום בסיס:2,031 פתיחה:2,031 גבוה:2,066 נמוך:1,975 תמורה:5,130,504 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , פלאפון מקבוצת בזק +1.28% בזק 331.8 +1.28% בזק בסיס:327.6 פתיחה:320 גבוה:331.8 נמוך:317 תמורה:43,792,748 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , וגולן טלקום על הסכם לשיתוף פעולה - יקימו ויפעילו במשותף רשת דור רביעי בהשקעה משותפת של מאות מיליוני שקלים.

בנוסף חתמו סלקום ופלאפון על הסכם לשיתוף ברכיבים של אתרים ברשתות הקיימות וסלקום וגולן טלקום חתמו על הסכם למתן זכויות שימוש ברשת הדור השני והדור השלישי של החברה לטווח ארוך.

ניר שטרן, מנכ"ל חברת סלקום:

"לענף הסלולר יש אתגר ענק בשנים הקרובות לשרת את החברה והכלכלה בישראל, המגבירות בקצב מסחרר את השימוש ברשתות הסלולר. ההסכמים מאפשרים שמירת התחרות בשוק מרובה שחקנים ומתן אפשרות בידי חברות התקשורת להמשיך ולהשקיע בפיתוח הטכנולוגיה והשירותים המוצעים לציבור. שיתוף הפעולה יאפשר הורדת אתרים סלולריים מהמרחב הציבורי והחסכון בעלויות יסייע בשמירת התחרות לטובת הצרכנים".

גיל שרון, מנכ"ל פלאפון:

"זהו הסכם פורץ דרך לענף הסלולר ולמדינת ישראל. רשת הדור הרביעי שנקים יחד תהיה מהמתקדמות בעולם, ותביא לישראל לראשונה את בשורת הדור הרביעי בסלולר עם מהירויות גלישה של עד 100 מגה ביט לשניה, בדומה למדינות המתקדמות בעולם.

ההסכם יאפשר, לראשונה מזה עשרים וחמש שנה, לצמצם משמעותית מתקני שידור סלולאריים ולהפחית מאות אתרים תוך שלוש עד ארבע שנים. אנו מאמינים כי ההסכם יצמצם את הצורך בהקמת מתקנים חדשים ויאפשר חסכון בעלויות תפעול לאורך זמן ובכך יסייע בשימור היכולת התחרותית של החברות״.

הקמת רשת רדיו דור רביעי

שלוש המפעילות ישתפו פעולה בקבלת תדרים לרשת דור רביעי. רשת רדיו דור רביעי תוקם ותופעל על ידי תאגיד חדש ונפרד שיהיה בבעלות שווה של סלקום ופלאפון ושיפוקח על ידי ועדת היגוי שתורכב מנציגים של שלוש המפעילות. כל מפעילה תידרש לרכוש ולהפעיל מרכז רשת משלה. עלויות יחולקו, באופן כללי, באופן שווה בין שלוש המפעילות, בכפוף לתנאים ומגבלות מסוימים שנקבעו בהסכם. ככלל, ההסכם יהיה לתקופה של לפחות 15 שנים.

שיתוף רכיבים פאסיביים באתרים

התאגיד החדש בבעלות משותפת של סלקום ופלאפון ינהל ויתחזק את כל הרכיבים של האתרים ויאחד את הרכיבים באתרים סלולריים של החברה ופלאפון, אשר כיום משמשים את רשתות הדור השני והשלישי וינהל ויתחזק את רשתות הרדיו של סלקום ופלאפון לתקופה של לפחות 15 שנים. העלויות יחולקו באופן שווה בין סלקום ופלאפון. כל מפעילה תישא בהוצאות שלה ביחס לשירותים כאמור וכל מפעילה תמשיך להפעיל את מרכז הרשת שלה.

הסכם זכות שימוש בדור שני ודור שלישי

גולן טלקום תקבל זכות שימוש ברשתות רדיו דור שני ושלישי של סלקום, לתקופה של לפחות 5 שנים וכל עוד הינן פעילות, אשר תחליף את הסכם הנדידה הפנים ארצית של גולן טלקום עם סלקום. גולן טלקום תמשיך להפעיל את רשת הליבה שלה.

הסכמי שיתוף הפעולה, אם יצאו לפועל, יביאו לחסכון משמעותי בהוצאות והשקעות עבור החברות, בתלות בכמות ובתנאי השיתוף של האתרים שהתאגיד החדש יצליח לבצע ובפריסת רשת הרדיו לדור רביעי.

מגולן טלקום נמסר כי שיתוף הרשתות מגן ומגביר התחרותיות, יצמצם אנטנות במרחב הציבורי ויקדם תשתית רשת דור 4 באופן מהיר.

שר התקשורת, גלעד ארדן:

"ההסכם תואם את המגמות ואת עקרונות השיתוף הנהוגים באיחוד האירופאי ובעולם, ויאפשר לשמור על מספר חברות סלולאר שייתחרו בינהן על המחיר לצרכן ועל מגוון השרותים שיוצעו לו, אולם, יסייע גם בצמצום מספר האנטנות הפזורות ברחבי המדינה וימנע הצפה מיותרות של אנטנות חדשות, ופגיעה שלא לצורך במרחב הציבורי. אין בעולם מדינה בגודלה של ישראל בה ישנן 5 תשתיות סלולאר עצמאיות ונפרדות , ופריסת רשת עצמאית על ידי כל אחת מהחברות משמעותה תוספת של אלפי אנטנות שאינה חיוניו".
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  הסכם הראשוןHOT־פרטנר-נחתם בין חברה קטנה -לחברה גדולה
  עמליה 16/12/2013 11:07
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ההסכם הוא מורכב למדי, אך במרכזו Joint Venture של שלוש החברות להקמה משותפת של רשת דור 4. במקום שכל חברה תוציא מהכיס 400–500 מיליון שקל להקמת רשת בפרישה ארצית, החברות יתחלקו בעלויות ההקמה והעבודות יתבצעו על ידי תאגיד משותף. כל חברה תכניס לחברה המשותפת את תשתית האנטנות שלה ואת התדרים שלה. ליבת הרשת, כלומר קווי התמסורת והמתגים, תישאר נפרדת. הסכם זה נולד רק לאחר שהסכם דומה כבר נחתם בין HOT לפרטנר. אבל....ההסכם הראשון, HOT־פרטנר, נחתם בין חברה קטנה לחברה גדולה, ולכן סביר יותר שיאושר. ההסכם גם טוב בהיבט הסביבתי, שכן הוא חוסך באנטנות ומוקדי שידור פולטי קרינה אבל...ההסכם בין סלקום לפלאפון זהו "חיבור" בין 2 חברות גדולות עם נתח שוק ענק בישראל
  סגור
 • 5.
  הספין לציבור פירוק אנטנות, הרציונל בניית קרטל חזק
  NLO קפיטולינה 15/12/2013 16:41
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הספין לציבור פירוק אנטנות, הרציונל בניית קרטל חזק מצומצם ומבוסס. בקיצור- קרטליזציה של השוק - אל תבנו על הממונה על ההגבלים העיסקיים - העניין סגור ומכור
  סגור
 • 4.
  עלאאק מספיק להיות פראיירים...מהפכת בלוף כחלון נחשף לעם
  SeaWave 15/12/2013 16:36
  הגב לתגובה זו
  2 2
  כחלון לכלא !!כחלון השקרן עבד על כולם שלא החתים את החדשים שימנעו משיתןף פעולה עם הוותיקים וגולן הרמאי שנלחם כאילו למעננו פתאום מתחבר למושחתים וגולן עוד אומר לנו .. אל תיהיו פרייארים ומצד שני 2 הראו לעם כמה אנחנו מטומטמים והם בקלות הצליחו לעבוד עלינו..
  סגור
 • 3.
  בגולןטלקום חיכו..לחלוקת "סוכריה רגולטורית" בחינם
  MultiStyle 15/12/2013 16:34
  הגב לתגובה זו
  2 1
  שקוף כעת כמים...שבגולןטלקום חיכו..לחלוקת "סוכריה רגולטורית" בחינם הקמת דור4 מתאפשר כעת לחברת גולן טלקום שאין לה עדיין דור 2 ודור 3 כאן - גולןטלקום - למעשה יתחרה לאחר קבלת "סוכריה רגולטורית" בחינם בחסות המדינה אל מול מתחרים בשוק הסלולר שאינם יכולים להתמודד בתחרות שיויונית- מפעילים וירטואליים שיקופחו בתחרות אל מול קרטליזציה שתיווצר כאן . מי אמר מספיק להיות פראיירים ? מייקל גולן הוא זה עושה מכולם פראיירים באישור הרשות להגבלים עסקיים והרגולטור ..
  סגור
 • לגולן הוענק הסכם נדידה במחיר מסובסד כעת הסכם קבע לשימוש
  מיכאל מליץ 16/12/2013 11:11
  הגב לתגובה זו
  1 0
  גולן טלקום תקבל זכות שימוש ברשתות רדיו דור שני ושלישי של סלקום, לתקופה של לפחות 5 שנים וכל עוד הינן פעילות, אשר תחליף את הסכם הנדידה הפנים ארצית של גולן טלקום עם סלקום. גולן טלקום תמשיך להפעיל את רשת הליבה שלה
  סגור
 • 2.
  התחרות הסתיימה! יוחזר כחלון לאלתר! (ל"ת)
  יוכפלו המחירים 10/12/2013 09:14
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • מהפכת כחלון היה בלוף ואחיזת עיני העם להכשרת עוד טייקון
  1העם 15/12/2013 16:39
  הגב לתגובה זו
  1 1
  הנזק האמיתי של מהפכת כחלון הינו 9.1מיליארד שח לחסכונות/פנסיה של כלל העם !!!כחלון אחז ת עיני העם להכשיר כאן עוד חברת סלולר שכעת מתחברת לקרטל ויוצר כאן קרטליזציה בחסות המדינה והרגולטור גם-בזיון !
  סגור
 • 1.
  מצאו דרך לעקוף את משרד התקשורת- ודרך לתאם מחירים !!
  יעקב 10/12/2013 09:03
  הגב לתגובה זו
  4 0
  שיטת הקומבינה הישראלית תמיד עובדת לדפוק את האזרח!!!
  סגור