תראפיקס קופצת 15%: הסכם ראשוני למיזוג - בכמה היא עשויה לזנק?

אם ההסכם יצא לפועל יוקצו לבעלי חברת הביומד ששווה היום רק כ-10 מיליון שקל בין 40%-60% מהונה של ViroPro ששווה 51 מיליון שקל
 |  (2)
מחקר, צילום: Getty images Israel
חברת {תראפיקס ביו} (לשעבר נסווקס), המפתחת מוצרים בתחום האימונותרפיה, הודיעה היום כי התקשרה במכתב כוונות בלתי מחייב עם חברת ViroPro. מדובר בחברה פרמצבטית אמריקאית הנסחרת מעבר לדלפק בארה"ב, על פי ההסכם הראשוני תמוזג תראפיקס עם ViroPro לה של 14.64 מיליון דולר - שהם כ-51 מיליון שקל. מניית תראפיקס מזנקת היום עד 15% במחזור של כ-400 אלף שקל הגדול פי 8 מהממוצע היומי בחודש האחרון.

ViroPro עוסקת, ישירות ובאמצעות חברות בנות, בגילוי ופיתוח טכנולוגיות לייצור Biosimilars שונים, כולל אינסולין. במסגרת ההסכם ViroPro תהיה החברה הקולטת במיזוג, כך שבמועד השלמת העסקה ימוזגו כל נכסיה, זכויותיה, וחבויותיה של תראפיקס אל תוך ViroPro, זאת כנגד הקצאת מניות ViroPro לבעלי המניות של תראפיקס. לא מן הנמנע שאם המהלך הזה יושלם תמחק מניית תראפיקס מהבורסה בת"א.

להערכת הצדדים המיזוג יבוצע באופן שמניות ViroPro שיוקצו לבעלי מניות תראפיקס תהוונה בין 40% ל- 60% מהונה המונפק והנפרע של ViroPro לאחר המיזוג בדילול מלא. באם עסקה כזו אכן תצא לפועל הדבר גוזר לשוויה של תראפיקס תוספת של בין 20 ל-30 מיליון שקל כששווי השוק הנוכחי שלה הוא 10.3 מיליון שקל בלבד.

החברה הממוזגת תתמקד בעיקר בפיתוח פלטפורמה כוללת של תרופות ומוצרים לטיפול בשני סוגי מחלת הסוכרת, סוכרת נעורים וסוכרת סוג 2, באמצעות נוגדן ה- AntiCD3 של תראפיקס, אשר עשוי גם להאט את התפתחות סוכרת הנעורים בטיפול בשלביה המוקדמים.

בכוונת שתי החברות לשלב בין טכנולוגיית ה- AntiCD3 של תראפיקס לטכנולוגיה שפיתחה ViroPro לייצור אינסולין בשיטת ה- Biosimilar. זאת, תוך שילוב יכולות ייצור מתקדמות בהן משתמשת ViroPro אשר ביכולתן לקצר את תהליך הפיתוח של אינסולין ביוסימילר ולהפחית עלויות הפיתוח.

התקשרות הצדדים בהסכם מחייב כפופה, בין היתר, להתקיימות תנאים מתלים, כולל בדיקות נאותות הדדיות מקיפות ואישור עקרונות המיזוג על ידי הדירקטוריונים של שתי החברות. השלמת עסקת המיזוג, ככל שתיחתם, מותנית בתנאים מתלים. להערכת החברות, תהליך בדיקת הנאותות וחתימת הסכם מיזוג מחייב צפוי להמשך מספר חודשים.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  החיבור של שני החברות הללו יצור את הדבר הבא
  אליהו 08/12/2013 09:04
  הגב לתגובה זו
  0 1
  בתחום הביו ועוד נשמע הרבה על הטכנולוגיות המשותפות שיביא לפיתוח מוצרים איכותיים שהרפואה תהיה צמאה להם, ממעקב אחר החברה הישראלית תרפיקס (נסווקס) לשעבר זאת תהיה אחת החברות החזקות בביו הישראלי שתפרוץ תשווק ותזנק גבוהה. שמור וזכור
  סגור
 • 1.
  הולכת לעלות הרבה (ל"ת)
  מר דוידוף 04/12/2013 16:24
  הגב לתגובה זו
  3 3
  סגור