איזו מניה זוכה מכלל להמלצת קנייה ונסחרת ב-34% דיסקאונט?

אנליסטית הנדל"ן ברורית פיין החלה לסקור את חברות הנדל"ן הישראליות הפעילות בגרמניה איידיאו, בראק אן וי וגרנד סיטי פרופרטיס
 | 
בראק קפיטל גרמניה, צילום: יח"צ
בשנים האחרונות הפכה גרמניה ליעד השקעות פופולארי של חברות נדל"ן ישראלית. בזמן שאירופה עמדה בפני אתגרים כלכליים רבים ומרבית מדינות הגוש נפגעו, ניצבה גרמניה ככלכלה יציבה ומתפתחת המהווה מודל למדינות אחרות בגוש האירו.

ברורית פיין, אנליסטית הנדל"ן של כלל פיננסים ברוקאז', החלה לסקר את חברות הנדל"ן הישראליות הפעילות בגרמניה איידיאו +1.78% איידיאו 7,362 +1.78% איידיאו בסיס:7,233 פתיחה:7,233 גבוה:7,399 נמוך:7,179 תמורה:1,706,481 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , בראק אן וי -1.92% בראק אן וי 34,700 -1.92% בראק אן וי בסיס:35,380 פתיחה:35,380 גבוה:35,360 נמוך:34,580 תמורה:387,137 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: וגרנד סיטי פרופרטיס:

בראק אן וי, פוטנציאל רב בדיסלדורף לצד תזרים יציב - תיק הנכסים מאופיין בפיזור סקטוריאלי וכן בפיזור גיאוגרפי. לחברה תיק נכסים מניבים בעיקר בתחום המסחר והמגורים להשכרה ברחבי גרמניה לצד פרויקט יזום מגורים משמעותי בדיסלדורף. התחום המניב מהווה רגל יציבה וצומחת לחברה בעוד שפרויקט הייזום מטבעו, בעל מרכיב סיכון גבוה יותר אך טומן בצדו גם הזדמנות לרווח גבוה. ההתקדמות המשמעותית במהלך השנה האחרונה בפרויקט להערכתנו מפחיתה את הסיכון ומלמדת על הפוטנציאל הרב הטמון בו.

התמחור: מכפיל FFO של 12 על הפעילות המניבה הקיימת בתוספת התרומה הצפויה מהפרויקט היזמי בדיסלדורף. אנו ממדלים את התרומה הצפויה מחלק א' וחלק ב' בלבד. המלצת , של 235 שקל למניה, המשקף אפסייד של כ-16%.


איידיאו, תיק נכסים איכותי במרכז ברלין - החברה פועלת בתחום המגורים להשכרה בברלין בלבד, המשמעות שתיק הנכסים יחסית הומוגני. הפורטפוליו המניב מספק נראות טובה של הכנסות אך עם זאת מדובר על תיק נכסים קטן יחסית. נכסי החברה ממוקמים במרכז ברלין ונהנים משיעורי תפוסה גבוהים וביקושים יציבים שמתורגמים לצמיחה בשכ"ד. אנו סבורים כי החברה נמצאת כרגע בנקודת זמן שתקבע את המשך דרכה. האופציות הניצבות מול החברה הם להערכתנו: האצת תהליך רכישת נכסים ואו מכירת הפורטפוליו הקיים.

התמחור: השווי הכלכלי שלנו נקבע לפי ממוצע תמחור החברה ע"י מכפיל FFO וכן ע"י שווי ההון העצמי לאחר מכירת תיק הנכסים. אנו מעריכים את ההסתברות של כל אחת מהחלופות ב- 50%. החברה נסחרת בתמחור דומה לחברות נדל"ן מובילות הפועלות בתחום המגורים להשכרה בברלין כך שהאפסייד הנוסף עשוי להגיע בעיקר ממכירת תיק הנכסים במחיר גבוה יותר מהמחיר בספרים. המלצת תשואת יתר, מחיר יעד של 0.42 אג' למניה, המשקף אפסייד של 13.5%.

גרנד סיטי פרופרטיס, השבחת נכסים במצוקה – תיק הנכסים של החברה מורכב ברובו מדירות להשכרה בשני אזורים מרכזיים בגרמניה. המודל העסקי של החברה מתבסס על רכישת נדל"ן במצוקה, נכסים שהגיעו לפשיטת רגל ומוצעים למכירה במחירים הנמוכים משמעותית ממחירי השוק. מכאן, פורטפוליו הנכסים מסוכן יותר אך גם בעל פוטנציאל צמיחה משמעותי מאד. במהלך השנתיים האחרונות, הפכה החברה מחברה קטנה לחברה בגודל בינוני במונחי השוק הגרמני. אנו סבורים כי החברה תמשיך להציג צמיחה מהירה על התיק הקיים לצד התמקדות בביצוע רכישות אסטרטגיות נוספות.

התמחור: מכפיל ה-FFO שבו נסחרת גרנד סיטי עומד על 13, נמוך משמעותית מהממוצע של החברות הנדל"ן הנסחרות בבורסת פרנקפורט (19). הערכת החברה מתבססת על ה- FFO הצפוי לשנת 2014, לפי מכפיל 15. המלצת קניה, מחיר יעד 9 אירו למניה, המשקף אפסייד של 34%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה