רווחי שיכון ובינוי ירדו 10% בגלל שינוי בתעריפים סולאריים בספרד

הקבוצה רשמה ירידה של 6% בהכנסות לכ-1.289 מיליארד שקל הנובעת מהיחלשות הדולר. הקבוצה תחלק דיבידנד של 80 מיליון שקל
 | 
עופר קוטלר, צילום: יח"צ
קבוצת שיכון ובינוי -0.95% שיכון ובינוי 649.8 -0.95% שיכון ובינוי בסיס:656 פתיחה:656 גבוה:654.7 נמוך:649.1 תמורה:882,502 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מסכמת את הרבעון השלישי של 2013 עם ירידה של כ-6% בהכנסות לכ-1.289 מיליארד שקל, לעומת 1.37 מיליארד שקל אשתקד. מרבית הירידה בהכנסות נבעה משער הדולר, שחולשתו ברבעון השלישי לעומת השקל קיזזה 72 מיליון שקל מהכנסות החברה (מתוך ירידה של 82 מיליון שקל בסך הכול ברבעון). במקביל נרשמה גם ירידה בהכנסות בשל ירידה בכמות אכלוסי הדירות ברבעון.

לפי כללי ה-IFRS מכירה החברה בהכנסות מדירה בעת מסירתה ללקוח, ולא בעת מכירתה. על כן, היקף ההכנסות ממכירת דירות שהוכרו ברבעון משקפות מכירת דירות שנעשתה, ככלל, לפני כשנתיים. שיכון ובינוי נדל"ן מכרה ברבעון השלישי 321 דירות במחיר כולל של כ-385 מיליון שקל.

הרווח הנקי המיוחס לבעלים של החברה הסתכם בכ-56.6 מיליון שקל, זאת לעומת 63.2 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, ירידה של 10% בתקופה המקבילה אשתקד. הירידה ברווח הנקי נבעה בעיקר מהשינויים הרגולטורים בספרד שעתידים להביא להפחתת התעריפים המשולמים בגין הפקת חשמל סולארי בספרד.

צבר העבודות של הקבוצה בתחומי התשתית והבניה הסתכם בסוף הרבעון השלישי בכ-10.4 מיליארד שקל, כ- 8.1 מיליארד מתוכם (כ- 2.3 מיליארד דולר) מקורם בצבר עבודות בחו"ל.

במהלך הרבעון השלישי מדרוג העלתה את דרוג סדרות האג"ח שבמחזור של החברה ל- A1 עם אופק יציב. ברבעון השלישי הושלמו גם בהצלחה מהלך להנפקת שתי סדרות אגרות חוב חדשות למח"מ הוארך של 6.4 עד 7.4 שנים ומהלך להחלפת סדרות אגרות חוב , שבמסגרתו החליפה הקבוצה אגרות חוב בהיקף של כ-892 מיליון שקל ערך נקוב. הקבוצה תחלק בהיקף של 80 מיליון שקל.

יו"ר שיכון ובינוי, משה לחמני: "ברבעון השלישי הצלחנו לאזן בין הפעילויות השונות של הקבוצה על מנת לשמור על רווחית טובה עבור כל מחזיקי העניין שלנו. בנוסף, הרבעון המשכנו ליישם את אסטרטגית הקבוצה להרחבת הפעילות בחו"ל ולהגדלת הגלובליות במאזן הקבוצה".

מנכ"ל שיכון ובינוי, עופר קוטלר: "במהלך הרבעון השלמנו מימוש אחזקותינו בכביש 6, על מנת להמשיך ולהשקיע בפרויקטים חדשים במסגרת האסטרטגיה שלנו להרחבת פעילות הזכיינות בארץ ובעולם. חתימת הסכם הזיכיון בפרויקט אשלים מציבה את שיכון ובינוי בחזית התעשייה הסולארית בישראל ומשתלב באסטרטגית הקבוצה להוביל מגה פרויקטים".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה