קרדן הפסידה 65 מיליון אירו ב-Q3, אך קיבלה אשראי לתשלום האג"ח

השווי שלפיו נמכרה ההחזקה ב-GTC פולין בפועל גבוה משווי השוק של ההחזקה נכון לסוף Q3 ופער זה צפוי לבוא לידי ביטוי בתוצאות של הרבעון הרביעי
 | 
שוקי אורן, צילום: יח"צ
חברת ההחזקות קרדן אן.וי הנסחרת בבורסה בת"א ובבורסת ה-EURONEXT בהולנד פרסמה היום, 28 בנובמבר 2013 את דוחותיה הכספיים לרבעון השלישי ולתשעת החודשים הראשונים של שנת 2013 שהצביעו על גידול משמעותי בהפסדיה, בעיקר כתוצאה משיערוך ההשקעה ב-GTC פולין, שמכירתה הושלמה לאחר סיום הרבעון השלישי תמורת 160 מיליון אירו.

במקביל, הבוקר דיווחה קרדן על קבלת אשראי בנקאי חדש בסך 33 מיליון אירו, שנועד להבטיח את פירעון תשלומי האג"ח בשנת 2014.

תוצאותיה של קרדן אן.וי ברבעון השלישי הסתכמו להפסד בסך של כ-65.6 מיליון אירו המיוחס לבעלי מניות החברה, כשעיקר ההפסד, כ- 44 מיליון אירו, נובע משערוך ההשקעה ב- GTC פולין לפי שווי השוק נכון ליום 30.9.13 וזאת בעקבות ההחלטה שהתקבלה במהלך הרבעון למכור את ההחזקות בחברה. החברה מציינת, כי השווי שלפיו נמכרה ההחזקה ב-GTC פולין בפועל גבוה משווי השוק של ההחזקה נכון ליום 30.9.13 ופער זה צפוי לבוא לידי ביטוי בתוצאות של הרבעון הרביעי.

נמשכים המאמצים על מנת לעמוד בתשלומי האג"ח ב-2014-2015

לדברי שוקי אורן, מנכ"ל קרדן אן.וי: "ברבעון השלישי המשיכה קרדן אן.וי להתמקד בגיוס מזומנים באמצעות מכירה של נכסים, החזר הלוואות בעלים מחברות בנות וכן ממימון מחדש של נכסים, על מנת לעמוד בהחזרי תשלומים לבעלי אגרות החוב בשנים 2014 ו-2015".

"לאחר תאריך המאזן עשתה קרדן אן.וי צעדים משמעותיים בכיוון זה עם השלמת מכירתה של GTC פולין, והסכמה עם בנק דיסקונט על קבלת אשראי חדש בסך של 33 מיליון אירו. צעדים אלו נועדו להבטיח באופן מלא את תשלומי האג"ח בשנת 2014 ואנו אף מבצעים פירעון מוקדם של חלק מהתשלומים הקרובים. קרדן אן.וי ממשיכה להתמקד בהורדת רמת המינוף, ובשיפור התוצאות התפעוליות בקבוצה."

מגזרי פעילות

פרט ל-GTC פולין שסווגה כפעילות מופסקת ואינה מהווה כבר מגזר פעילות, לקרדן אן. וי ישנם מספר מגזרי פעילות: נדל"ן, שירותים פיננסיים (KFS) ותשתיות מים (Tahal).

במגזר הנדל"ן דיווחה החברה כי ברבעון השלישי רשמה קרדן לנד סין עלייה יפה במכירת דירות ביחס לתקופה המקבילה, כשמכרה 506 דירות לעומת 423 דירות שנמכרו ברבעון המקביל אשתקד. רבעון זה מהווה המשך ליציבות שנרשמה במכירת דירות ביחס לחציון הראשון של 2013, בו מכרה החברה 1,096 דירות.

בנוסף, ההכנסות מהקניון בצ'נגדו עלו ברבעון השלישי 2013 בכ-13% ביחס לרבעון המקביל אשתקד וזאת בעקבות עלייה בהכנסה המבוססת על מחזור הפעילות של השוכרים וכן מעלייה בדמי הניהול ודמי השכירות.

בשורה התחתונה תרם מגזר הנדל"ן באסיה ברבעון השלישי 2013 רווח בסך של כ-1.1 מיליון אירו לעומת רווח של כ-0.2 מיליון אירו ברבעון המקביל אשתקד.

במגזר תשתיות המים בו פועלת החברה באמצעות חברת תהל נכסים ותהל פרויקטים דיווחה החברה כי ההכנסות של תהל נכסים הסתכמו בכ- 8.6 מיליון אירו ברבעון השלישי 2013 לעומת 9.1 מיליון אירו ברבעון המקביל אשתקד. הירידה בהכנסות נובעת בעיקר מסיום בנייתם של מתקני מים בסוף שנת 2012.
בשורה התחתונה תרמה תהל נכסים הפסד של כ-0.1 מיליון אירו ברבעון השלישי לעומת רווח של כמיליון אירו ברבעון המקביל אשתקד.

תהל פרויקטים רשמה ברבעון השלישי הכנסות בסך של כ- 23.9 מיליון אירו לעומת הכנסות של כ- 37 מיליון אירו ברבעון המקביל אשתקד. הירידה בהכנסות נבעה מעיכובים במספר פרויקטים.

אולם, שיעור הרווח הגולמי עלה ל-15% ברבעון השלישי של שנת 2013 בהשוואה לשיעור של כ- 10% בתקופה המקבילה אשתקד וזאת, בעיקר כתוצאה משיעור רווחיות גבוה יותר של מספר פרויקטים חדשים ושיפור בניהול פרויקטים קיימים.

נציין כי ברבעון זה נרשמה ירידת ערך המיוחסת להשקעה בחברת הפרויקטים בפולין בסך של 8.2 מיליון אירו כתוצאה מהגשת בקשה לפשיטת רגל.

בשורה התחתונה תרמה תהל פרויקטים הפסד בסך של 8.4 מיליון אירו ברבעון השלישי 2013 לעומת הפסד של כ-0.6 ברבעון המקביל אשתקד.

במגזר הבנקאות והאשראי הקמעונאי פועלת החברה באמצעות חברת הבת KFS אשר היקף תיק האשראי שלה בסוף הרבעון השלישי עלה בשיעור של כ- 5% בהשוואה לסוף שנת 2012 בעיקר כתוצאה מגידול בבקשות לאשראי וירידה בהפרשות. כמו כן, נרשם ברבעון האחרון גידול בשיעור של 29% בפיקדונות בנקאיים.

ההכנסות של המגזר הסתכמו בכ- 6.9 מיליון אירו בדומה להכנסות ברבעון המקביל אשתקד. אולם ברבעון השלישי 2013 רשם מגזר הבנקאות והאשראי הקמעונאי ירידת ערך מוניטין בסך של 3.4 מיליון אירו בגין הפעילות ברומניה וכן הפחתה של נכס בלתי מוחשי בסך של 5.4 מיליון אירו.

בשורה התחתונה תרם מגזר הבנקאות והפיננסים ברבעון השלישי 2013 הפסד בסך של 9.5 מיליון אירו בהשוואה להפסד בסך של כ- 1.9 מיליון אירו ברבעון המקביל אשתקד.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה