תנובה: שיפור של 2% בהכנסות הרבעון השלישי ל-1.77 מיליארד שקל

ענקית המזון המקומית רשמה שיפור במרבית הפרמטרים העסקיים, אך הוצאות מס חד-פעמיות והיעדר מימושי נדל"ן העיבו על השורה התחתונה
 | 
אריק שור, צילום: יונתן בלום
חברת תנובה ממשיכה לצמוח: הכנסות ענקית המזון המקומית הסתכמו ברבעון השלישי של השנה ב-1.77 מיליארד שקל, שיפור של 2% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. בשורה התחתונה נרשם של 78.2 מיליון שקל - ירידה של 41% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, אז נרשמה הטבת מס של כ-28 מיליון שקל ואילו הרבעון הפעם הוצאה של כ-58 מיליון שקל.

אריק שור, מנכ"ל קבוצת תנובה: "התוצאות משקפות את מאמצי תנובה להתאים את מוצרי הקבוצה ולהביא ערך ללקוחות ולצרכנים בקטגוריות השונות, כדוגמת משקאות חלב מופחתי סוכר ומגוון רחב יותר של דגים קפואים בפריסה רחבה, וכן בשיפור מגוון המוצרים ללקוחות השוק המקצועי. מאמצים אלו משתקפים בתוצאות העיסקיות, בנתחי שוק גדלים ובצמיחה של החברה. הקבוצה מתמודדת עם תחרות גדלה והולכת בכל אפיקי הפעילות שלה באמצעות השקות מוצרים חדשים בעלי ערך מוסף לצרכן לצד ניהול חכם של הוצאות והתייעלות תפעולית".

הכנסות של 5.36 מיליארד שקל מתחילת השנה

בסיכום תשעת החודשים הראשונים של השנה נרשמה צמיחה של 4% בהכנסות ל-5.36 מיליארד שקל. בשורה התחתונה נרשם רווח נקי של 294 מיליון שקל, צניחה של 68% לעומת החודשים ינואר-ספטמבר 2012. בתקופה המקבילה נרשמו תחת סעיף "הכנסות אחרות" 987 מיליון שקל - הודות למימושי נדל"ן.

יעקב חן, סמנכ"ל הכספים של קבוצת תנובה: "בדו"חות הקבוצה נרשמו הוצאות מס הנובעות מעלייה בשיעור מס החברות מ-25% כיום ל-26.5% אשר גוררת הוצאת מס חד-פעמית של 28 מיליון שקל. בנטרול הוצאות מס חריגות אלו וללא הכנסות והוצאות אחרות (הכוללות בעיקרן רווחים ממימוש נדל"ן) והמס בגינן, הרי שתוצאות הרבעון השלישי לשנת 2013 גבוהות בכ-13 מיליון שקל מול התקופה המקבילה אשתקד. מתחילת השנה, הרווח הנקי בנטרול האמור לעיל, נמוך בכ-7 מיליון שקל לעומת התקופה המקבילה אשתקד".

תנובה עברה השנה התייעלות

הרווח הגולמי של תנובה השתפר ברבעון השלישי כתוצאה מהתייעלות וניהול הוצאות מושכל. בסיכום החודשים ינואר-ספטמבר נרשמה הרעה בשיעור הרווח הגולמי בין היתר, מעדכון חלקי בלבד של מחירי מוצרי החלב שבפיקוח ביחס לעליית מחיר המטרה של החלב הגולמי.

הרווח התפעולי השתפר ברבעון השלישי בעיקרה כתוצאה מהשיפור ברווח הגולמי וכן משיפור בתוצאות החברות המוחזקות שקוזזו בחלקם בשל גידול בפעילות מכירה ושיווק. בסיכום החודשים ינואר-ספטמבר נרשמה הרעה בשיעור הרווח התפעולי בעיקר בגלל עלייה בהוצאות שיווק והשקות חדשות.

תנובה היא הנמצאת בשליטת קרן אייפקס, משקים חקלאים וחברת מבטח שמיר -0.75% מבטח שמיר 6,972 -0.75% מבטח שמיר בסיס:7,025 פתיחה:7,025 גבוה:7,050 נמוך:6,852 תמורה:424,209 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הציבורית החושפת את התוצאות במסגרת פרסום דו"חותיה הכספיים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה