רבעון מצוין לשטראוס: הרווח התפעולי קפץ 21% ל-212 מיליון שקל

הגידול ברווח הגולמי של הקבוצה נבע בעיקר כתוצאה מהעלאות מחיר שבוצעו בקפה הירוק בברזיל. מכירות החומוס בצפון אמריקה עלו 11%
 |  (2)
עופרה שטראוס, צילום: תום להט
קבוצת שטראוס +0.04% שטראוס 8,432 +0.04% שטראוס בסיס:8,429 פתיחה:8,498 גבוה:8,548 נמוך:8,401 תמורה:5,313,453 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מסכמת את הרבעון השלישי של 2013 עם לבעלי המניות של כ-81 מיליון שקל, זאת לעומת כ-69 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של 17.1%. הרווח התפעולי-ניהולי של הקבוצה הסתכמו בכ-212 מיליון שקל, זאת לעומת 175 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של כ-21%.

המכירות האורגניות של הקבוצה, בנטרול השפעת השינוי בשערי החליפין צמחו בכ-5.7%. המכירות הניהוליות הסתכמו בכ-2 מיליארד שקל (כ-2.1 מיליארד שקל אשתקד), קיטון של כ- 1.9%. הרווח הגולמי הניהולי הסתכם בכ- 798 מיליון שקל (שיעור של כ- 39.1% מהמכירות), לעומת כ- 737 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד (שיעור של כ- 35.5% מהמכירות), גידול של כ- 8.1%.

סברה - מקום ראשון במכירת חומוס בצפון אמריקה
נתח המכירות של 'סברה', המייצרת ומוכרת מטבלים וממרחים דוגמת חומוס בארצות הברית ובקנדה עמד על כ-28.8% מכלל השוק, זאת בהשוואה ל-25.2% בתקופה המקבילה אשתקד, והחברה ממוצבת במקום הראשון בשוק מכירות החומוס. היקף המכירות הסתכם בכ-303 מיליון שקל, זאת לעומת 273 מיליון שקל אשתקד, גידול של 11%.

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת (כולל שותפויות) הסתכם בתזרים חיובי של כ- 205 מיליון שקל, בהשוואה לתזרים חיובי בסך של כ- 171 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

שער החליפין השפיע לרעה
ברבעון השלישי ירדו מכירות הקפה של הקבוצה בכ-95 מיליון שקל. הפרשי התרגום לשקלים הסתכמו בתקופה בכ-127 מיליון שקל, מתוכם כ-89 מיליון שקל נבעו משחיקת שערו הממוצע של הריאל הברזילאי אל מול השקל. כמו כן חל קיטון במכירות ייצוא הקפה הירוק מברזיל של כ-8 מיליון שקל. בנטרול השפעת שערי המטבע והקיטון במכירות הקפה הירוק בברזיל, מכירות כלל תחום הקפה צמחו בכ-3%.

הרווח הגולמי של הקבוצה הסתכם ברבעון השלישי בכ-798 מיליון שקל, גידול של כ-8.2% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. הגידול ברווח הגולמי נבע בעיקר כתוצאה מהעלאות מחיר שבוצעו בקפה הירוק מברזיל.

גדי לסין, נשיא ומנכ"ל הקבוצה, אמר היום: "הביצועים החזקים של הקבוצה ברבעון הנוכחי משקפים המשך תוצאות תפעוליות חזקות בפעילות הבינלאומית של הקבוצה, לצד צמיחה בשטראוס ישראל וניהול מושכל של עלויות. הקבוצה מבצעת השקעה מואצת בחדשנות ובמאמץ שיווקי בכל מגזרי הפעילות, במטרה לבנות ולבסס את מנועי הצמיחה של הקבוצה ולהעניק לצרכנים שלנו, בישראל ומעבר לים, סל של מוצרים טובים ומגוונים יותר."


תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  חברה שעושה הון על גבי פרות אומללות
  תעשיית רשע ורצח 26/11/2013 18:14
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כדי שלנו יהיה חלב מפרידים את הפרה לאחר תשעה חודשי הריון מפרי בטנה ביום היולדו. אם זה זכר, הוא ישלח לשחיטה תוך מספר חודשים כי אין מה לעשות איתו. הפרה תבכה את אובדן ילדה במשך ימים ארוכים. גם ילדה ירצה כל כך את אמא שלו. הפרה תשלח לחליבה שלוש פעמים ביום כל ימי חייה. היא תאנס 4 פעמים ואז היא תשלח אף היא לשחיטה כי אין בה תועלת. את הימים היא תעביר ברפת מלאה צואה ושתן. היא תקבל אנטיביוטיקה והורמונים כדי שיהיו לה עטיני ענק וכדי שתוכל להחלים מפציעות החליבה. כל יום יכו אותה כדי שתכנס למכונת החליבה. החלב מכיל כמובן צואה, הורמונים ואנטיביוטיקה. הוא בבסיסו רע לנו כי נועד לעגל שצריך להגיע לגודל של מאות ק"ג תוך מספר חודשים ספורים. אנחנו המין היחידי בעולם שיונק חלב כל חייו ועוד של מין אחר (מילא היינו יונקים מנשים). התוצאה של צריכת חלב היא סרטן, שבץ, התקפי לב, סכרת ובריחת סידן (בדיוק הפוך ממה שחושבים). רק לאחרונה פורסמה המלצה של חוקרים מאוניברסיטת הרווארד אשר אומרת שאין צורך לצרוך כלל חלב ומוצריו. שמרו על עצמכם.
  סגור
 • 1.
  כל ההסברים היפים לא ישכילו להסתיר
  אחד הפראיירים 26/11/2013 09:37
  הגב לתגובה זו
  4 0
  את תרומתו הענקית של הצרכן הישראלי המשלם מחירים בלתי סבירים לקרטל החלב הקפה הגבינות ושאר מוצרי המזון. כחלון אייכה?חוסלת?
  סגור