רבעון פושר: הכנסות מבני תעשיה הצטמצמו ב-6% ל-162 מיליון שקל

ה-NOI של החברה הצטמצם ברבעון השלישי ב-4% לרמה של 124 מיליון שקל. הרווח הנקי זינק 47% בעקבות מכירת נכסים בתאילנד וניו יורק
 | 
דוחות, צילום: Getty images Israel
חברת IBC מבני תעשיה מדווחת היום על תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי לשנת 2013. הרווח הנקי של החברה זינק ב- 47% והסתכם בכ- 78 מיליון ₪ לעומת רווח של כ- 53 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

העלייה ברווח הנקי נובעת, בין היתר, ממכירת חלק מזכויות מבני תעשיה בפרויקט בתאילנד, ממכירת קרקע בניו יורק ומעליית ערך מניית כלכלית ירושלים. הרווח הגולמי מנכסים מניבים (NOI) ברבעון השלישי לשנת 2013 הסתכם בכ- 124 מיליון שקל בהשוואה לכ- 129 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הקיטון נבע, בעיקר, ממימוש נכסים בחו"ל שבוצע על פי אסטרטגיית החברה ומירידה בהכנסות מדמי השכירות בחו"ל, שנגרמה בשל ירידה בשערי החליפין של המטבעות השונים למול השקל. במקביל, המימושים שבוצעו סייעו בהקטנת החוב הפיננסי ובמקביל להפחתת הוצאות המימון של החברה.

הכנסות החברה מנכסים מניבים ברבעון השלישי לשנת 2013 הסתכמו בכ- 162 מיליון שקל, בהשוואה לכ- 173 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. שטח המבנים להשכרה, בארץ ובחו"ל, עמד ביום 30 בספטמבר 2013 על כ- 1,774 אלפי מ"ר, (מתוכם כ- 474 אלפי מ"ר בחו"ל). שיעור התפוסה של מבני החברה בארץ ובחו"ל, עמד ביום המאזן על כ- 86.2%. מספר חוזי השכירות של החברה עמד על כ- 4,417 חוזים.

משה מורג, מנכ"ל מבני תעשיה, שהודיע על סיום כהונתו בסוף השנה: "התוצאות החיוביות של הרבעונים האחרונים הן תוצאה של אסטרטגיה שהבשילה ונותנת את פירותיה. אני גאה לסכם תקופה ארוכה ולהשאיר אחרי חברה יציבה, ממוקדת ועומדת ביעדיה. אני מאמין שמנועי הצמיחה שהשכלנו לבנות ימשיכו לתרום לה בהמשך דרכה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה