לפיד: "התעשיינים מחזיקים את המשק - אעשה הכל למנוע פיטורים"

שר האוצר בוועידת התאחדות התעשיינים: "שער החליפין הפך להיות תחום עיסוק ישיר של משרד האוצר בפעולות הגידור, היינו באוברדראפט ענק ועכשיו אנחנו באוברדראפט גדול"
 |  (1)
יאיר לפיד, צילום: Getty images Israel
"נייעל את עבודת הממשלה, נשפר את השירותים הממשלתיים ונשאיר יותר למעמד הביניים הישראלי", כך אמר הבוקר שר האוצר, יאיר לפיד, שהתארח בוועידת התאחדות התעשיינים.

"במשרד האוצר אנו עוסקים לפני הכל בנושאים האמיתיים של מעמד הביניים הישראלי, בחומר ובלבנים של ההוויה הישראלית. אתם אלה שמחזיקים את המשק הישראלי ואת הכלכלה הישראלית. אתם הציונות בהתגלמותה ואני מודה לכם".

"התעשיינים הישראליים הם הכלכלה הישראלית, והם צריכים את העזרה שלנו בהחלשת השקל. לצד העבודה המשותפת עם , שער החליפין הפך להיות תחום עיסוק ישיר של משרד האוצר בפעולות הגידור".

"השיח הציבורי הפך אלים עד כדי כך שאנשים מפחדים להצליח. להיות נגד זו אינה מדיניות. אני לא נגד הטבות מס. הפסדנו עוד מפעל של אינטל לאירלנד ואיתו גם את מועסקי המעגל השני. כל הצעקנים היו מאוד מרוצים אבל מעמד הביניים הישראלי הפסיד אלפי מקומות עבודה".

"במשק שנים נתנו הטבות מכוח חוק עידוד השקעות הון ללא ביצוע בדיקת יעילות. הקמנו צוות לבדיקת החוק ותועלת סעיפיו, ונשנה את החוק בהתאם".

אנחנו באוברדראפט. היינו באוברדראפט ענק ועכשיו אנחנו באוברדראפט גדול. ובמצב כזה צריך קודם כל לנהוג באחריות. אני מסתכל על שאלת המיסוי דרך פריזמת ההתייעלות. אנחנו צריכים לנסות ולייעל את עבודת הממשלה כך שהשירותים הממשלתיים ישתפרו וישאירו יותר הכנסה פנויה למעמד הביניים הישראלי, כדי שהוא יוכל לקנות יותר מוצרים שמייצרים יושבי הוועידה הזו".

"חלק מתפקידי הוא לעשות הכל כדי למנוע פיטורים במשק, בכל מקום שאני יכול. אתמול ביליתי חלק גדול מיומי בניסיון למנוע את הפיטורים באופיס דיפו. המדינה לא יכולה להתערב בשוק הפרטי יותר מדי, אבל נתערב ונסייע איפה שנוכל".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מי שמוביל את הפיכת השיח לאלים הוא פקידי האוצר (ל"ת)
  ספינולוגים של הסתה 21/11/2013 13:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור