נמצא מחליף לענת לוין: דני קולר - ממונה על חטיבת שווקים פיננסיים

סבב מינוי בכירים בבנק אחרי שהמשנה למנכ"ל עברה למגדל; אמיר אביב ימונה למשנה למנכ"ל וממונה על החטיבה הבינלאומית
 | 
דני קולר, צילום: סיון פרג'
זמן קצר לאחר שפורסמה הודעה רשמית על מעברה של ענת לוין, המשנה למנכ"ל בנק הפועלים לחברת הביטוח מגדל , ביצע הבנק סבב מינוי בכירים. השניים הבולטים: דני קולר מונה לתפקיד הממונה על החטיבה לשווקים פיננסיים ואמיר אביב מונה לתפקיד הממונה על החטיבה הבינלאומית.

דני קולר, משנה למנכ"ל, חבר הנהלה וממונה על החטיבה הבינלאומית, ימונה לממונה על החטיבה לשווקים פיננסיים

דני קולר עובד בבנק הפועלים כ-15 שנים, בתפקידו כיום משמש ממונה על החטיבה הבינלאומית, בתקופתו הרחיב הבנק את הפעילות בבנקאות הפרטית והעסקית ברחבי העולם, והרחיב את סל המוצרים ללקוחות ברחבי העולם.

במהלך כהונתו כממונה על חטיבת ניהול סיכונים, הוביל קולר את יישום באזל 2 בבנק הפועלים, כולל פרויקט חישוב ההון לפי הכללים החדשים והטמעת תפיסת ניהול הסיכונים המתקדמת הנגזרת מהנדבך השני של באזל 2. בהתאם להוראות והפרקטיקות המקובלות בעולם. כמו כן, בתקופת כהונתו הורחבה וגובשה תפיסת הבקרה והממשל התאגידי לגבי השלוחות הבינלאומיות של הבנק.

בעבר שימש קולר כמנהל אגף ניהול נכסים והתחייבויות בחטיבת GLOBAL TREASURY, כמנהל היחידה לתכנון פיננסי וכחבר בבנק אוצר החייל ובחברות אחרות בקבוצות הבנק. הוא החל את עבודתו בבנק כעוזרו הכללי של המנכ"ל עמירם סיון ז"ל, ולפני הצטרפותו לבנק, עבד בנציגות הישראלית של בנק ההשקעות CIBC OPPENHEIMER.

קולר, בן 43, בעל תואר ראשון ושני בהצטיינות בכלכלה ומינהל עסקים מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

אמיר אביב, מנכ"ל פועלים שוקי הון, ימונה למשנה למנכ"ל, חבר הנהלה, הממונה על החטיבה הבינלאומית

בתפקידו האחרון כיהן אמיר אביב, במשך ארבע שנים, כמנכ"ל פועלים שוקי הון, זרוע הבנקאות להשקעות של בנק הפועלים. קודם לכן כיהן, כשש שנים כמשנה למנכ"ל פועלים שוקי הון ואחראי על פעילות הבנקאות להשקעות בארץ ובחו"ל.

לפני שהצטרף לפועלים שוקי הון עבד אמיר במחלקת המיזוגים והרכישות של בנק ההשקעות הגלובלי גולדמן זאקס בלונדון, בתחום של מיזוגים ורכישות של בנקים וחברות . קודם לכן כיהן כסמנכ"ל מימון חברות בתמיר פישמן, והיה אחראי על הפעילות הבינלאומית של החברה, כולל ייצוג בנק ההשקעות Hambrecht & Quist.

במהלך עשר השנים שבהן עבד בפועלים שוקי הון, הוביל אמיר את תנופת הצמיחה של החברה בכל תחומי פעילותה, כולל הסכם שיתוף הפעולה האסטרטגי עם בנק ההשקעות האמריקני וויליאם בלייר, שהניב עסקאות מיזוגים ורכישות וגיוסי הון של חברות ישראליות בנאסד"ק בהיקף של מיליארדי דולרים.

אביב, בן 42, גדל בארה"ב, עשה שירות צבאי וחזר ארצה מלונדון בשנת 2003, כאשר הצטרף לפועלים שוקי הון. הוא בעל תואר שני במנהל עסקים (MBA) מלונדון ביזנס סקול ומכהן כנשיא מועדון הבוגרים שלו בישראל, וכן תואר ראשון במינהל עסקים מ-Cardiff Business School באוניברסיטת וולס. את שירותו הצבאי, כולל שירות מילואים, עשה כלוחם ביחידת החילוץ 669.
לשעבר לוחם ביחידת החילוץ 669
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה