פרופ' האוזר: "הפרטת הבורסה נחוצה לכולנו ותביא לשינויים רבים"

שמואל האוזר נאם היום בועידה כלכלית בת"א; לפניו נאמה ד"ר קרנית פלוג שאמרה כי "הצמיחה אצלנו לוותה באי שוויון ועוני"
 |  (7)
שמואל האוזר
ד"ר קרנית פלוג, נגידת החדשה, נאמה הבוקר בכנס שוק ההון של 'כלכליסט'. לדבריה: "הצמיחה אצלנו לוותה באי שוויון ועוני. לכן האתגר הגדול ביותר הוא ליצור צמיחה מכלילה, שמהפירות שלה יהנו כל חלקי האוכלוסיה, שירדו שיעורי העוני ואי השוויון. זה חשוב למען לכידות החברה והחוסן הלאומי שלה".

לאחריה נאם יו"ר רשות נירות ערך, פרופ' שמואל האוזר, שאמר כי "אני מאמין כי הליכה בכיוון של הפרטה, תגרור אחריה שינוי תפיסתי של הבורסה שיביא לשינויים רבים אחרים והוא נחוץ לכולנו".

האוזר: "המטרה של 'מפת הדרכים' היא רגולציה חכמה ומידתית"

עוד אמר האוזר כי "ככל שזה נוגע לשוק ההון אנחנו בדיוק במקום הזה שנקרא money time. היום עומדת בפנינו הזדמנות של ממש לעשות שינוי ולהפוך את שוק ההון הישראלי לשוק שוקק חי ובועט ולהתנער מכל הקונספציות והתפיסות הקודמות שהיו לנו, ככל שהיו לנו, לגבי שוק ההון בכלל ולגבי הבורסה בפרט ומקומה וחשיבותה לכלכלה ולשוק.

אנחנו ברשות ניירות ערך, מובילים בשנתיים האחרונות את מפת הדרכים שלנו שמטרתה היא אחת - רגולציה חכמה ומידתית. רגולציה שמושתתת על הגנה על המשקיעים, שימור ותיחזוק שוק הון הוגן ויעיל, ועידוד יצירת הון לטובת המשק הכלכלי, הצרכנים והמשקיעים".
תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  מעולם לא האמנתי לכם:
  רשף רפאל מאירי 19/11/2013 13:45
  הגב לתגובה זו
  1 0
  על פניו נראה כי האוזר מקדם תחרות ברת קיימה שתתרום לפריון ולצמיחה במשק כפונקציה של מחירי סחר יעילים בשוק נזיל. עם זאת כמו שאני עוקב אחרי התקינה והחקיקה של הרשות כך אני מבין מה באמת מתרחש בשוק ההון הישראלי, למעשה לוקחים טיעונים טובים מבורסות משוכללות מערביות אבל מיישמים בארץ בצורה הכי מעוולת שאפשר. כמעט כל מה שבחנתי בשנים האחרונות התקבל בארץ בתוספת הסייגים שנפסלו מכל וכל בבורסות המערביות המקבילות, בארץ השליטה של משפחות ההון שילטון היא מוחלטת. הרגולטור בארץ הוא או שותף או עיוור ובשני המקרים הוא שותף. הבעיה מספר אחת היא סחר במידע פנים. אין לכם מושג כמה זה משפיע על עושק הציבור יותר מכל דבר אחר.
  סגור
 • 6.
  קודם אתה צריך לסיים את המלאכה בחיסול ענף הייעוץ בבנקים (ל"ת)
  יועץ שקבור ברגולציה 19/11/2013 12:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  צריך את כל הבורסה להפוך לגמרי כולל ביטול השורטים
  ברוך 19/11/2013 11:28
  הגב לתגובה זו
  3 1
  כל השינויים צריך לעשות באופן דחוף ביותר פלוס מתן שירותי און ליין מהבורסה ישירות לכלל אזרחי ישראל חינם או תמורת תשלום סימלי שיכול לסייע בגידולי המיסחר
  סגור
 • 4.
  עם ישראל העייף מגזרות.
  יהודי מבוייש 19/11/2013 11:14
  הגב לתגובה זו
  1 0
  "האתגר הגדול - ליצור צמיחה שמהפירות שלה תהנה כל האוכלוסיה" גברת פלוג החזון שלך הוא: שהשכר שלך יגדל עוד ועוד. מי שנהנה מסחיטת כספים מהעשירון התחתון ביותר העני ביותר : "זו את וכל אלה מהדירוג העליון והעשיר כקורח". תאמרי את האמת בלבד. חוצפנית.
  סגור
 • 3.
  הייצוא נפגע אנושות וכולם רדומים עד מתי? (ל"ת)
  יהודה 19/11/2013 10:55
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  דיי לדברת ולקשקשת , תעשו מעשים
  משקיע 19/11/2013 10:40
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אוליי הנגידה תעשה סוף סוף מעשה מה שאף נגיד זכר לא הצליח . עלי והצליחי (ביבי ולפיד היו נגדה מעניין למה ?) תוכיחי שאת טובה לעם שלך
  סגור
 • 1.
  ההשרצה הפראית גורמת לעוני מוצדק של המשריצנים. (ל"ת)
  אנונימי 19/11/2013 10:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור