האנליסטים על מזרחי: "חייבת להיסחר מעל ההון", מה מחיר היעד למניה?

מזרחי טפחות היה הבוקר הראשון לדווח על התוצאות לרבעון השלישי - הרוויח 301 מיליון שקל; האנליסטים מרוצים מהתוצאות
 | 
אלדד פרשר, צילום: אבשלום ששוני
אחרי שבנק מזרחי טפחות +0.84% מזרחי טפחות 6,640 +0.84% מזרחי טפחות בסיס:6,585 פתיחה:6,545 גבוה:6,645 נמוך:6,545 תמורה:19,026,686 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: פרסם הבוקר את התוצאות לרבעון השלישי של השנה, האנליסטים המסקרים את הבנק מעדכנים את המלצותיהם. ההמלצה למניית החברה היא קנייה, אך מחיר היעד שונה.

מאיר סלייטר מבית ההשקעות מיטב-דש ממשיך להמליץ 'קנייה' על המניה ומעלה את מחיר היעד למניה מ-45 שקל ל-50 שקל.

סלייטר: "בנטרול השפעת המס, הוצאות השכר המעט גבוהות ונרמול המדד הגבוה, הבנק ממשיך להציג יכולת לייצר רווח רבעוני של 260-270 מיליון שקל. ברמה השנתית מדובר על רווח של 1.05-1.1 מיליארד שקל, המשקף להון של 11%-11.5%. הבנק נסחר הבוקר במכפיל הון של 1 ובמכפיל רווח של כ-8.9, מכפיל נמוך ביחס ליתר הבנקים".

מיטב-דש: "הבנקים צריכים להסחר במכפילי רווח גבוהים יותר"

הרווח של מזרחי טפחות הסתכם ברבעון השלישי ב-301 מיליון שקל (שיפור של 16%), התשואה על ההון 13.3% (לעומת 13%), הכנסות המימון 915 מיליון שקל (שיפור של 14%) והאשראי לציבור הגיע ל-136.7 מיליארד שקל.

מיטב-דש: "לאור רמת הריבית הנמוכה, הבנקים צריכים להסחר במכפילי רווח גבוהים יותר מהרמה הנוכחית המשקפת 10. מכפיל רווח גבוה יותר נובע מסביבת הריבית הנמוכה, מקיטון ברמת הסיכון של הבנקים ומהעובדה שהרווחיות שלהם תשתפר במתווה של עולה".

מזרחי טפחות מצליח לשמור על מעמדו בשוק המשכנתאות והוא מחזיק בנתח שוק של כ-36%. היקף המשכנתאות שהבנק מעניק הגיע לשיא של כל הזמנים מבחינתו - 82 מיליארד שקל, זינוק של 12% לעומת סוף ספטמבר 2012.

אקסלנס: "הבנק ממשיך להשתפר בהפרשות בגין חובות בעייתיים"

מיכה גולדברג, מנהל מחלקת המחקר ואנליסט הבנקים של אקסלנס, נשאר בהמלצת 'קניה' לבנק עם של 48.1 שקל. "הבנק ממשיך להצמיח את תיק האשראי שלו, ומתחילת השנה גדל התיק ב-6.3%! אנחנו ממשיכים להמליץ לקנות את המניה", מסביר גולדברג.

אקסלנס: "עם תשואה של 13%, הבנק חייב להיסחר מעל ההון. באופן קבוע ויציב ב-12 הרבעונים האחרונים, הבנק מייצר תשואה על ההון של כ-13%. עם , או בלי אינפלציה. עם ריביות נמוכות, ועם ריביות נמוכות אף יותר. בסביבת ריבית של כמעט אפס, בנק שיודע לייצר תשואה של 13% ויחלק בשיעור תשואה של כ-4% חייב להיסחר הרחק מעל ההון העצמי.

גולדברג: "הבנק ממשיך להשתפר, עם גידול בכמות ההפרשות בגין חובות בעייתיים שכבר זוהו, וירידה בשיעור החובות הבעייתיים ביותר. הבנק כבר הפריש כ-1 מיליארד שקל בגין בעיות פוטנציאליות בתיק המשכנתאות שלו, כך שגם הרעה בשוק הדיור לא אמורה לגרור הרעה מיידית ומשמעותית. בשורה תחתונה: בנק מזרחי נשאר הבנק הרווחי, היעיל והצומח בישראל".

פסגות: "דוח כספי טוב - מחיר היעד 50 שקל למניה"

טרנס קלינגמן, מבית ההשקעות פסגות מבהיר שמדובר בדוח כספי טוב והוא מעלה את מחיר היעד ל-50 שקל למניה (לעומת מחיר יעד קודם של 44 שקל). "הרווח הנקי הסתכם ב-301 מיליון שקל (המשקף תשואה על ההון של 12.7% על בסיס שנתי) מעבר לקונצנזוס האנליסטים שעמד על 285 מיליון שקל", מסביר קלינגמן.

פסגות: "מחיר היעד החדש משקף ירידה בתשואה ל-9.5% במקום 10% ביחד עם הגידול הצפוי בהון העצמי בשנה הקרובה. חידוש תזרים הדיבידנדים ביחד עם רמת הפרשות נמוכה תגדיל את התשואה על ההון לאזור ה-12% גם בסביבת ריבית ואינפלציה נמוכה. אין סיבה שמניית הבנק לא תיסחר משמעותית מעל ההון העצמי".

קלינגמן: "המשקיעים המקומיים חוששים מבעיות עתידיות בתחום הלוואות לדיור ומשכנתאות. עם זאת, כאשר משווים לבנקים קמעונאים במדינות אחרות דוגמת קנדה, אוסטרליה וסקנדינביה החשיפה של מזרחי למשכנתאות אינה חריגה במיוחד. רוב הבנקים במדינות אלו עברו את משבר 2008 בשלום על אף שיחסי המינוף במשכנתאות גבוה בהרבה מהמקובל בארץ".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה