פרוטרום רוכשת 75% מחברת הטעמים הרוסית PTI ב-50 מיליון דולר

החברה הרוסית מתמחה בפתרונות טעמי Savory (ספקטרום הטעמים הלא מתוקים) ההסכם כולל אופציה לרכישת יתרת 25% מהמניות החל מעוד 3 שנים
 | 
אורי יהודאי
חברת {פרוטרום} הודיעה הבוקר (ב') כי סיכמה את התנאים לרכישת 75% מהון המניות של חברת הטעמים הרוסית PTI המתמחה בפתרונות טעמי Savory ייחודיים (ספקטרום הטעמים הלא מתוקים) בתמורה ל-50.3 מיליון דולר. בכך פרוטרום, שמנייתה נסחרת בשיא, לאחר שזינקה מתחילת השנה בכ-40% ושוויה עלה לכ-3.76 מיליארד שקל, מחזקת ומעמיקה את מובילותה בשווקים המתפתחים של מזרח אירופה.

הסכם הרכישה כולל לרכישת יתרת 25% מהמניות החל מעוד 3 שנים לפי מכפיל בין 6 ל- 7 על ה-EBITDA הממוצע שיושג בשלוש השנים טרם המימוש. הסכם הרכישה מצוי בהליכי חתימה והחברה מעריכה שהעסקה תושלם בימים הקרובים. העסקה תמומן באמצעות חוב בנקאי.

ל-PTI שנוסדה בשנת 1996 יש כיום נכסים נטו בשווי של מעל ל-40 מיליון דולר ואין לה חוב. מכירות החברה גדלו בשנת 2012 בכ-5.2% והסתכמו בכ-111 מיליון דולר, מהם כ-60 מיליון דולר הגיעו מהפעילות של החברה בתחום טעמי ה-Savory ששיעורי הרווחיות התפעולית שלו דומים לפעילות חטיבת הטעמים של פרוטרום, במסגרתם תשולב.

על פי תחזיות אנליסטים, צפוי השוק הרוסי ושוקי האזור לצמוח בשיעור של עד 10% לשנה בשנים הקרובות - שיעור צמיחה גבוה מהצמיחה הצפויה במערב אירופה ובארה"ב.

מייסדי החברה, להם ניסיון עשיר בתחום, המנהלים אותה כיום בהצלחה ימשיכו בתפקידים בחברה כמנהלים וכבעלי מניות.

ה- Savory - מנוע צמיחה אסטרטגי

לדברי אורי יהודאי, נשיא ומנהל העסקים הראשי של קבוצת פרוטרום "רכישת PTI ממשיכה את יישום אסטרטגיית הצמיחה המהירה של קבוצת פרוטרום, ואת מימוש חזונה "To be the preferred partner for tasty and healthy success".

"רכישה זו הינה רכישה אסטרטגית חשובה ומשמעותית המבססת את מעמדה של פרוטרום כאחת החברות הגדולות והמובילות בעולם בתחום הטעם, ומחזקת את נוכחותה ומיצובה כיצרנית עולמית מובילה של פתרונות טעמי Savory. הרכישה מחזקת משמעותית הן את היכולות הטכנולוגיות ואת סל המוצרים שמציעה פרוטרום ללקוחותיה בעולם בתחום הטעמים הלא מתוקים והמוצרים הפונקציונאליים והן את בסיס הלקוחות הגלובלי הרחב שלה".

"פרוטרום רואה בתחום טעמי ה- Savory מנוע צמיחה אסטרטגי חשוב עבורה ותמשיך להשקיע רבות בפיתוח מוצרים חדשניים וייחודיים, בעלי ערך מוסף גבוה, באתריה בכל העולם".

יהודאי סיכם ואמר, כי "אנו ממשיכים ביישום אסטרטגיית הצמיחה המהירה והרווחית שלנו. רכישת קבוצת PTI היא הרכישה השניה שאנו מבצעים השנה ואנו פועלים לאיתור ולביצוע רכישות אסטרטגיות נוספות של חברות ופעילויות בתחומי פעילותנו תוך דגש מיוחד על שווקים בעלי קצבי צמיחה גבוהים."

פרוטרום שמעסיקה כ-2020 עובדים ברחבי העולם היא חברה רב לאומית הפועלת בשווקי התמציות וחומרי הגלם העולמיים. לפרוטרום מרכזי ייצור ופיתוח משמעותיים בשלוש יבשות, והיא משווקת ומוכרת מעל 30,000 מוצרים בחמש יבשות למעל 14,000 לקוחות ביותר מ-140 מדינות. מוצרי פרוטרום מיועדים לתעשיות המזון והמשקאות, תמציות הטעם והריח, התרופות, צמחי המרפא (Nutraceuticals), מזון הבריאות והמזון הפונקציונלי (Functional Food), תוספי המזון, והקוסמטיקה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה