קרדן אן.וי מזנקת 9%: מוכרת את GTC פולין ב-160 מיליון אירו

החלטת קרדן למכור את הנכסים נובעת, בעיקר, מצרכי הנזילות שלה לקראת הפירעונות הקרובים של תשלומי קרן וריבית של אגרות החוב של החברה
 | 
שוקי אורן, צילום: יח"צ
חברת קרדן אן.וי -1.67% קרדן אן.וי 41.2 -1.67% קרדן אן.וי בסיס:41.9 פתיחה:41.9 גבוה:42.3 נמוך:40.3 תמורה:4,505 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: שבשליטת יוסף גרינפלד ובניהולו של שוקי אורן הודיעה כי היא מוכרת לקרן Lone Star את החזקותיה (27.75%) בחברה הבת GTC פולין בתמורה ל-160 מיליון אירו. התמורה ממכירת החברה הבת משקפת של כ-1.4% מעל לשווי השוק הממוצע של המניה בבורסה של ורשה בשלושת החודשים האחרונים, שם היא נסחרה בעבר לפי שווי של מיליארדי אירו.

מדובר במהלך משמעותי שישפר מאוד את הנזילות של החברה השקועה בחובות וששוויה נפל בחדות. מניית קרדן אן. וי שאיבדה בשנה האחרונה יותר ממחצית שוויה, מזנקת בבורסה בכ-9% לשווי של כ-219 מיליון שקל.

החלטת קרדן למכור את הנכסים נובעת, בעיקר, מצרכי הנזילות שלה לקראת הפירעונות הקרובים של תשלומי קרן וריבית של אגרות החוב של החברה, אשר צפויים להתבצע בחודש פברואר 2014 ובחודש פברואר 2015.

כיוון שמניות GTC RE משועבדות לבנק מלווה, במטרה להבטיח החזר הלוואה של כ- 100 מיליון אירו, הסכום שיתקבל ממכירת המניות ישמש בעיקר להחזר הלוואה זו, במלואה או חלקה והיתרה בעיקר לצורך פירעון האג"ח.

במועד סגירת העסקה, אשר צפויה להתבצע בימים הקרובים, תעביר Loan Star לנאמן את מלוא סכום התמורה, בסך של 160 מליון אירו. התמורה תשולם ל- GTC פולין בשני שלבים: בשלב הראשון, שיתקיים במועד הסגירה, יעביר הנאמן ל- GTC RE סך של 150 מליון אירו במזומן.

השלב השני יחול ביום 13 בדצמבר 2013 ובמועד זה, תעמוד ל-Loan Star האופציה לשלם את יתרת התמורה, בסך של 10 מליון אירו במזומן או לחילופין, להעביר לחברה אגרות חוב (סדרה א') ואגרות חוב (סדרה ב') של החברה (ביחס של 20%-80%, בהתאמה), אשר השווי ההתחייבותי שלהן (ערך הפארי) הינו 14 מיליון אירו, או להעביר חלק מיתרת התמורה במזומן וחלק באגרות חוב כאמור.

שוויה של GTC פולין בספרי החברה נכון ליום 30.6.2013 עומד על 194 מליון אירו. ההשלכות החשבונאיות של הסכם הרכישה על תוצאותיה הכספיות של החברה ברבעון השלישי והרביעי לשנת 2013 עדיין נבחנות. עם זאת, יצוין, כי ככל שהתמורה בהתאם להסכם הרכישה תכלול מרכיב של אגרות חוב של החברה, ירשם מרכיב זה בספרי החברה, על פי ערכן ההתחייבותי של אגרות החוב הנרכשות.

צעד גדול עבור קרדן

לדברי שוקי אורן, מנכ"ל קרדן אן.וי: " אנו מסיימים בהצלחה רבה מהלך מכירה מורכב בשוק אתגרי במיוחד. מכירת המניות ב- GTC פולין היא צעד גדול עבור קרדן בהתמודדותה עם מצב הנזילות שלה.

"קרדן הקימה את GTC פולין בראשית שנות ה- 90 והיא הפכה לאחת מחברות הנדל"ן המובילות במרכז ומזרח אירופה. בשנת 2004, GTC פולין נרשמה למסחר בבורסה לניירות ערך בוורשה. החל מהרבעון הראשון השנה, הדוחות הכספיים של GTC פולין כבר אינם מאוחדים בדוחות הכספיים שלנו".

"קבלת ההחלטה למכירת אחזקותינו ב- GTC פולין היא צעד טבעי התואם לאסטרטגיה של קרדן לייזום, פיתוח וניהול נכסים ולאחר מכן מכירתם."

אורן הוסיף כי: "קרדן תמשיך להתמקד בפעילות בתחומי הנדל"ן ותשתיות מים בשווקים מתפתחים, בהם יש צפי לצמיחה גבוהה משמעותית מאשר בשווקים המפותחים".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה