חיזוק נוסף לגרנובסקי-דנקנר: דניאל חוסידמן יפקיד מיידית 90 מ' ש'

המצטרף החדש להסכם ההשקעה באי די בי הוא איש עסקים ממקסיקו, המייסד של טרופר, אחת מקבוצות התעשייה, הייצוא, הייבוא והמסחר הגדולות באמריקה הלטינית בתחום כלי העבודה
 |  (1)
נוחי דנקנר דניאל חוסידמן, צילום: בוצ'צ'ו; יח"צ
שעות אחדות (הדד ליין יחול היום בחצות) לפני שאייל גבאי, המומחה הכלכלי שמינה ביהמ"ש להסדר החוב בקונצרן אידיבי, יגיש לשופט אורנשטיין את המלצתו על הקבוצה המועדפת מבין 3 הקבוצות שהגישו הצעות לרכישת השליטה בקונצרן הגדול בישראל , נמשכים הנסיונות של הקבוצות לעשות מהלכים שיחזקו אותן.

היום (ד') לפנות הצהריים הודיעה אידיבי אחזקות על מצטרף שישי לקבוצת המשקיעים - איש העסקים דניאל חוסידמן ממקסיקו מצטרף לקבוצת גרנובסקי (אמבלייז)-דנקנר-נץ-נוימן-נטו להשקעה באי די בי. חוסידמן יפקיד מיידית 90 מיליון שקל בנאמנות קשיחה לטובת ההסדר. זוהי השקעתו העסקית הראשונה של דניאל חוסידמן בישראל.

המצטרף החדש להסכם ההשקעה באי די בי, דניאל חוסידמן הוא איש העסקים ממקסיקו שלפני כ-50 שנה ייסד את טרופר, אחת מקבוצות התעשייה, הייצוא, הייבוא והמסחר הגדולות באמריקה הלטינית בתחום כלי העבודה פרש מניהולה לפני כ-6 שנים ומאז הוא מקדיש את רוב זמנו לפעילות פילנטרופית, בעיקר בישראל באמצעות "קרן דניא"ל שמנהל בנו יגאל והוא נחשב לתורם חשוב למוסדות ציבור ולגופים התנדבותיים בישראל,

הצטרפותו של דניאל חוסידמן מגדילה את הסכום במזומן, המופקד מראש על ידי קבוצת המשקיעים בנאמנות לטובת ההסדר באי די בי לסך של 713.8 מיליון שקל.

סך כל ההתחייבויות לטובת ההסדר, שמעמידה כעת קבוצת המשקיעים גרנובסקי (אמבלייז)-דנקנר-נץ-נוימן-נטו-חוסידמן, גדל בעקבות הצטרפותו של איש העסקים דניאל חוסידמן לכ-928 מיליון שקל (סכום שהינו אף גדול יותר מן הסכום הנדרש לקבוצה במועד השלמת העסקה). כמו כן מחזיקים יצחק דנקנר וקבוצת נץ באופציות להשקעה נוספת באי די בי בסכומים של 130 מיליון שקל ו-26 מיליון שקל בהתאמה.

הצטרפותו של דניאל חוסידמן לקבוצת המשקיעים ולהצעת החברה באה בהמשך לדיווח של חברת ג.ד.ב.א (NEWCO) לפיו היא פועלת לצירוף משקיעים נוספים.

על פי ההסכם, שנחתם היום, מצטרף חוסידמן להסכם בעלי המניות של קבוצת המשקיעים גרנובסקי (אמבלייז)-דנקנר-נץ-נוימן-נטו, ובהתאם לכך יוקצו לו במועד הקלוזינג מניות אי די בי לפי החלק היחסי של הסכום שהופקד בפועל על ידה מתוך סך הסכומים שיושקעו על ידי קבוצת המשקיעים במועד השלמת העסקה (קלוזינג).

"קרן דניאל" תומכת ומסייעת בימים אלה לעשרה פרוייקטים ברחבי המדינה, רובם בתחום החינוך. בין היתר תרם דניאל חוסידמן בארץ סכומים ניכרים להקמת מערך המיון, הרפואה הדחופה והטראומה במרכז הרפואי רבין בפתח תקווה (בילינסון); הקמה בבאר שבע של מרכז "יד שרה" לשירות תושבי הנגב והדרום; הקמת מרכז חוסידמן למדע בבאר שבע בשיתוף עם קרן רש"י ועם אוניברסיטת בן גוריון; והקמת מרכז חירום בפנימיית נווה מיכאל בפרדס חנה לטיפול בנערות שעברו התעללות והזנחה; ועוד.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  נוחי אתה איש יקר מאחל לך הצלחה מרובה חזק ואמץ (ל"ת)
  ציון 13/11/2013 12:02
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור