מחיר המשבר: כיל שולחת 130 עובדי רותם אמפרט לפנסיה מוקדמת

החברה תציע לעובדיה הוותיקים שיצאו לפנסיה מוקדמת תנאי פרישה משופרים - כ-18 אלף שקל (ברוטו) בחודש עד שיגיעו לגיל הפנסיה
 |  (6)
כיל מאבדת
גל הפיטורים בחברות התעשייתיות בישראל מתרחב, והיום זוהי כיל 0% כיל 2,352 0% כיל בסיס:2,352 פתיחה:2,352 גבוה:2,352 נמוך:2,328 תמורה:38,457,778 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: שמודיעה יום לפני פרסום דוחותיה כי בכוונתה לפטר 130 מהעובדים של מפעלי רותם אמפרט, שרובם יצאו לפנסיה מוקדמת במסגרת תוכנית חירום שגובשה לחברה שנמצאת באחד מרגעי המשבר הקשים ביותר בשנים האחרונות.

החברה תציע לעובדיה הוותיקים שיצאו לפנסיה מוקדמת תנאי פרישה משופרים, מהטובים ביותר במשק, שיכללו גם תשלום חודשי קבוע בנוסף לפיצויים ומענקים מיוחדים.

הפורשים צפויים לקבל עם פרישתם שכר של כ-18 אלף שקל לחודש (ברוטו) עד לגיל הפרישה. מדובראמנם בשכר שהוא כפול מהשכר הממוצע במשק, אך במקרים רבים הוא נמוך יותר מהשכר אליו רגילים עובדי הכרייה והחציבה בישראל ובראשם עובדי כיל, כך שעדיין לא ברורה מידת ההענות של העובדים לתוכנית הפרישה שמציעה ההנהלה.

חברת רותם אמפרט, שמייצאת את רוב מוצריה, חשופה לשוק הגלובאלי של דשני הפוספט שנמצא בשפל. גם עלות היצור ברותם אמפרט נגב גבוהה ביחס למתחרותיה הבינ"ל. כל אלה מחייבים את החברה להוביל תוכנית התייעלות מיידית כדי לשמר את זכות קיומה הכלכלי וכדי לאפשר לה להתחרות בהצלחה מול מתחרותיה הגדולות בשווקים הבינלאומיים, תוך הבטחת מקום עבודתם של מעל 1,200 עובדים ישירים ופרנסתם של עוד כ-8000 עובדים עקיפים.

תוכנית ההתייעלות כוללת מרכיבים שונים, כגון דחייה של השקעות, ביטול חוזים של ספקים חיצוניים, הפחתת שכר לבכירים ועובדים, וכן גם יוזמה לצמצום כוח האדם - בעיקר באמצעות פרישה מוקדמת של עשרות עובדים ובכירים.

הנהלת רותם אמפרט נגב נפגשה לפני ימים אחדים עם מועצת העובדים של עובדי רותם אמפרט נגב והציגה בפניה את המציאות הקשה בה נמצאת החברה. הנהלת החברה קראה למועצת העובדים להכנס למו"מ ולנהוג באחריות, כפי שנהגה פעמים רבות בעבר, במטרה לחזק את החברה ולאפשר לה להתמודד בהצלחה עם מתחרותיה הבינ"ל הגדולות.

בתגובה להודעתה של הנהלת כיל על הכוונה לפטר כ-130 עובדים ממפעל "רותם אמפרט" ועל תוכניתם לקיצוץ בשכר העובדים, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן אמר היום: "לא נאפשר להנהלת כיל לבצע שינויים אירגוניים באופן חד צדדי. ההסתדרות תעמוד על זכויות העובדים ולא תאפשר פגיעה במאות משפחות ותפעל במלוא עוצמתה למניעת הגזרות. אני קורא להנהלה להיכנס למו"מ מידי ולהגיע להבנות בשיתוף פעולה עם ההסתדרות ווועד העובדים".
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  שיסגרו את החברה הזו אמן!!!
  יוני 13/11/2013 22:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חברה ששייכת למשפחת רשע ופשע שרוצה להקים מכרה רידואקטיבי ליד עיר האסתמטים ערד.. ולא, הם לא ויתרו על תוכניותיהם.. הם כל הזמן מנסים ומנסים ומנסים!!!
  סגור
 • 4.
  עד כמה שידוע לי שרת הבריאות לא הרשתה לכרות בשדה בריר
  איזה משבר? 12/11/2013 13:59
  הגב לתגובה זו
  1 1
  והתוצאה ברורה. זה לא משבר זה נבחרת הממשלה שלנו הם מזכירים לי את חושם. או חכמי חלם . ממשלה שתהרוס את המדינה
  סגור
 • 3.
  תתיביישו חזירים תקצצו במשכורות שלכם (ל"ת)
  אבי 12/11/2013 13:14
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 2.
  מה שמו תמונה כזאת בכותרת?
  אשר 12/11/2013 12:46
  הגב לתגובה זו
  5 0
  מסע ההפחדה ממשיך......
  סגור
 • 1.
  כתבתי בכל המיקרים שהעובדים ישלמו מחיר כבד וצדקתי
  המבין בכיל 12/11/2013 12:35
  הגב לתגובה זו
  10 1
  האנליסטים דאגו באופן קבוע בשיטתיות להשחיר את כיל ובמיוחד בימים שפוטאש עלתה חזק כל פעם עקצו את הציבור והיום מי משלם מחיר גבוה משפחות וילדיי כיל בגלל אינטרסים צרים ולדעתי עובדי כיל צריכים לעשות משהו בכדי שהאינטרסנטים לא יחגגו על דמם של העובדים שלו תשכחו כיל מפעל רציני ביותר רק הבעיה היא של התיקשורת שמשחירה אותם בכל היזדמנות אפילו שהיא צריכה לעלות חזק כי בכל העולם ישנם עליות חזקות ובדשנים בעיקר
  סגור
 • תפסו טרמפ על כיל זה 3 עיתונאים שלי רוזנטל ולפיד
  אתה צודק 12/11/2013 14:00
  הגב לתגובה זו
  4 0
  ברור שאת התוצאה נראה בפיטורים המוניים גם בכיל.
  סגור