באטמ מזנקת 6.3%: תיכנס במסלול המהיר למדד רביעי בבורסה בת"א

ב-20 באוקטובר נכנסה מניית החברה שנסחרת גם בלונדון ל-3 מדדים בת"א במסלול המהיר. החברה תצורף למדדים בעדכון הדרוב ב-15 בדצמבר
 |  (1)
צבי מרום, צילום: יח"צ
לאחר שמניית {באטמ תקשורת} הצטרפה במסלול המהיר כבר ב-20 באוקטובר ל-3 מדדים בבורסה של ת"א, ת"א מאגר, ת"א טכנולוגיה, ובלוטק 50, היום מודיעה החברה כי ההבורסה לני"ע בת"א החליטה להוסיף את מנייתה במסלול המהיר למדד רביעי - יתר מאגר, בעדכון הקרוב ב-15 בדצמבר. המניה מזנקת בתגובה ב-6.3% לאחר שזינקה בכ-20% מאז ההודעה על הצטרפותה כמניה דואלית לבורסה בת"א.

לדברי ד"ר צבי מרום , מנכ"ל באטמ: "אנו שמחים על החלטת הבורסה להכניס את מניות החברה למדדים מובילים בישראל. באטמ היא חברה גלובלית ותיקה המוכרת מוצרים טכנולוגיים ברחבי העולם, מטה החברה נמצא בישראל וכן יש לנו תשתית רחבה של מרכזי מחקר ופיתוח בארץ. לכניסה למדדים בישראל צפויה להיות השפעה חיובית על המסחר במניות החברה".

עוד הוסיף מר מרום: "לבאטמ שתי חטיבות עם סיפור צמיחה המעניין משקיעים בישראל ובעולם, האחת בתחום רשתות תקשורת והשניה בתחום המיכשור הרפואי. לאחרונה דיווחנו על התוצאות הכספיות לרבעון השלישי של 2013 וניתן לראות את הצלחת החטיבות. אנו מאמינים כי מימוש האסטרטגיה העסקית של החברה תוביל להצפת הערך לבעלי המניות שלנו".

המלצת קנייה

לפני כשבועיים (23 באוקטובר) קיבלה מניית באטמ הנסחרת גם בבורסה בלונדון המלצת קנייה מ-FinnCap עם של 22 פני למניה, בעקבות: עלייה של 3.4% בהכנסות הרבעון השלישי בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2012, ועלייה של 8.4% בהכנסות חטיבת המכשור הרפואי.

עוד ציינו ב-FinnCap כי רווחיות החברה משתפרת והיא צפויה לייצר EBITDA של 4.3 מיליון דולר בשנת 2013, ושל 8 מיליון דולר בשנת 2014, לאור הכנסות גבוהות יותר מחטיבת המכשור הרפואי וממיזם הסיבים. ההמלצה התייחסה גם לשיעורי רווחיות גבוהים יותר בפעילות הדיאגנוסטיקה והעיקור, שהעלו את שיעור הרווח הגולמי של החברה לכ – 33.4%, עם צפי לשיפור נוסף ברבעון הרביעי של 2013.

לבסוף ציינו האנליסטים כי תוצאות טובות של חטיבת המכשור הרפואי ברבעון השלישי מובילות את באטמ לעמידה בציפיות לתוצאות טובות של הכנסות ורווחיות גבוהות משנת 2012.

700 מהנדסים ומדענים

BATM תקשורת מתקדמת (ת"א: באטמ; LSE: BVC) היא חברה ישראלית העוסקת בפיתוח, תכנון וייצור מערכות טלקום מתקדמות, ומיכשור רפואי למעבדות. החברה פועלת בשתי חטיבות עסקיות: חטיבת מערכות הטלקום מתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק מערכות מידע ותקשורת מגוונות המיועדות לתשתיות רשתות תקשורת; חטיבת המיכשור הרפואי מתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק מיכשור דיאגנוסטי למעבדות, וכן בפיתוח מכשור המיועד לעיקור וסילוק פסולת רפואית.

BATM נוסדה ב-1992 על ידי ד"ר צבי מרום, וכיום פועלת באמצעות משרדים בישראל, ארה"ב, אירופה, אמריקה הלטינית והמזרח הרחוק, ומעסיקה כ–700 עובדים, רובם המכריע מהנדסים ומדענים.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  זו היתה טעות בורסאית שהובילה לאי צירף ליתר-מאגר....
  צופה 12/11/2013 11:54
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הייתה אמורה כבר להיות שם....
  סגור