יוצאת לדרך: ועדת ששינסקי 2 קיימה היום דיון ציבורי ראשון

הוועדה לבחינת תגמולי הגז והנפט שמעה את עמדת יצרני המים המינרליים, יצרני חומרי מחצבה, החברה להגנת הטבע ועוד
 |  (3)
איתן ששינסקי
ועדת ששינסקי 2, שבראשה עומד פרופ' איתן ששינסקי, ערכה היום שימוע ראשון לגורמים הרלוונטיים לפעילותה. במסגרת השימוע הציגו את עמדתם יצרני המים המינרליים, איגוד יצרני חומרי מחצבה, החברה להגנת הטבע, האגודה לצדק חלוקתי, התאחדות בוני הארץ, פורום ישראלי לאנרגיה, העמותה לכלכלה בת-קיימא ועמותת רוצים לחיות בלי מכרות.

הוועדה, שהוקמה על ידי שר האוצר יאיר לפיד , התבקשה להגיש את המלצותיה עד לחודש יוני 2014. עד היום התקיימו מספר פגישות, אך השימוע היום (בין השעות 15:00 ל-19:30) נועד בעיקר בכדי לאפשר לנציגי הציבור להשמיע את עמדותיו והוא הועבר בשידור חי מאתר האינטרנט של משרד האוצר.

חברי ועדת ששינסקי 2 הם: עו"ד רחל בירנבויים, פרידה ישראלי, יעל מבורך. בנוסף, גלית כהן, פרופ' יוג'ין קנדל, מיכל עבאדי-בויאנג'ו, משה אשר, ד"ר עדי ברנדר, עו"ד אבי ליכט, עמית לנג ויוסי וירצבורגר.

בהמשך לועידת ששינסקי 1 שהוקמה בשנת 2010

ועדת ששינסקי הראשונה הוקמה באפריל 2010 על ידי שר האוצר דאז, יובל שטייניץ, על מנת לבחון את נטל המס הראוי על הפקת נפט וגז טבעי בישראל. הוועדה המליצה בנובמבר 2010 להעלות את המיסוי על רווחי הפקת נפט וגז ולצורך מימוש ההמלצות נחקק חוק היטל רווחי נפט.

מטרת המערכת: הבטחת המשך פיתוח משק הגז הטבעי בד בבד עם קבלת תמורה הולמת לציבור עבור ניצול משאבי הטבע של המדינה, תוך מתן תמריצים נאותים לעוסקים בענף חיפושי הגז הטבעי. חברי ועדת ששינסקי 1 היו: פרופ' יוג'ין קנדל, שאול צמח, ד"ר יעקב מימרן וד"ר אודי ניסן.

הדובר הראשון היום היה חיים פרשטמן, נציג חברות המים בישראל. השוק נשלט על ידי שלוש יצרניות גדולות: עין גדי - 20%, מי עדן - 37% ונביעות - 27%. "במרבית המדינות בעולם המפותח אין תמלוגים על מים", אמר פרשטמן.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  אותו החוק על כל משאבי הטבע (ל"ת)
  משקיע גז 11/11/2013 16:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  לקחתם בגז, תקחו בהכל. (ל"ת)
  ערן 10/11/2013 23:33
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  עזרו ללפיד לחפש כסף . האיש מציל את הקלקלה שלנו
  משאבי טבע 10/11/2013 15:21
  הגב לתגובה זו
  4 1
  אחכ כולם יבכו פה
  סגור