מכתשים אגן: המכירות עלו ב-14% ב-Q3 לשיא של 732 מיליון דולר

הרווח התפעולי גדל ב-39.3% והסתכם ב-73.5 מיליון דולר והרווח הנקי זינק ב-37.3% ל-18 מיליון דולר. ויגודמן: "השיפור נובע ממימוש מוצלח של תכנית השינוי הכוללת"
 | 
ארז ויגודמן, צילום: סיון פרג'; יח"צ
מכתשים אגן, חברת האגרוכימיה בה מחזיקה כימצ'יינה (כ-60%) יחד עם כור (כ-40%) מקבוצת אידיבי ומנוהלת על ידי ארז ויגודמן, פירסמה הבוקר את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של השנה בו רשמה גידול של כ-14% במכירות שצמחו לשיא של 732 מיליון דולר לצד גידול משמעותי ברווח התפעולי וברווח הנקי.

מכתשים אגן, חברת האגרוכימיה המובילה בעולם למוצרים גנריים להגנה על הצומח, אשר בבורסה ניתן למצוא רק את אגרות החוב שלה, הציגה ברבעון השלישי גידול של 13.8% במכירות שהסתכמו כאמור בשיא, מגמה חיובית שמאפיינת את החברה כבר 3 שנים ברציפות. הגידול, במכירות נגזר מהגידול בכמויות שנמכרו והעלייה במחירי המכירה, שפיצו על היחלשות המטבעות השונים בחלק מהאזורים שבהם פועלת החברה.

הגידול במכירות חילחל גם לשורות הרווח כאשר הרווח התפעולי גדל ב-39.3% והסתכם ב-73.5 מיליון דולר והרווח הנקי זינק ב-37.3% ל-18 מיליון דולר. ה-EBITDA עלתה ב-26.6% ל-113.4 מיליון דולר.

הדוחות נשענים על ביצועים עסקיים חזקים בכל האיזורים הגיאוגרפיים ובעיקר באסיה פאסיפיק ובאמריקה הלטינית ובפרט בברזיל, כאשר אמריקה הלטינית היתה אחראית למכירות בסך 237.6 מיליון דולר, זינוק של 26.4% ביחס לרבעון המקביל אשתקד ובכך עקפו המכירות לאיזור זה את המכירות לאירופה שעלו רק ב-7.5% ל-227.5 מיליון דולר. השיפור שנרשם בפעילות החברה בברזיל היה בזכות מימוש מהלכי הרה-ארגון שבהן נקטה החברה בברזיל והן כתוצאה מגידול בשוק האגרוכימיה בברזיל שמקורו, בין היתר, בגידול בשטחים החקלאיים במדינה ובתנאי אקלים נוחים יחסית.

החברה רשמה חיובי מפעילות שוטפת בסך 99.6 מיליון דולר במהלך הרבעון השלישי של 2013, לעומת תזרים מזומנים שלילי בסך 38.0 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2012. השינוי בתזרים המזומנים נבע ברובו משיפור בהון החוזר התפעולי.

ב-10 באוקטובר, בהמשך לקבלת אישור ה-CSRC, פרסמה מכתשים אגן חלקית (באמצעות חברה בת בשליטתה) לרכישת עד 148.48 מיליון מניות מסוג B, המייצגות 25% מסך ההון המונפק והנפרע של Sanonda וכ-65% ממניות מסוג B המוחזקות בידי ציבור בעלי המניות של Sanonda. הצעת הרכש היא צעד חשוב בתהליך בניית תשתית תפעולית ומסחרית של החברה בסין, המהווה חלק מהתכנית האסטרטגית שלה.יאנג שיאנגשין, יו"ר הדירקטוריון של מכתשים אגן אמר היום: "במהלך הרבעון השלישי, רשמה מכתשים אגן גידול במכירות בכל האזורים, וכן רשמה גידול מרשים לעומת התקופה המקבילה אשתקד ברווח הגולמי, ב-EBITDA, ברווח התפעולי וברווח הנקי.

"במהלך הרבעון הכרזנו על הצעת רכש למניות הנסחרות מסוג B של סנונדה, חברה סינית לאגרוכימיה מקבוצת כמצ'ינה כצעד חשוב בתהליך בניית הפלטפורמה של מכתשים אגן בסין. השלמת מהלך בניית הפלטפורמה בסין ביחד עם מהלכים אסטרטגיים מרכזיים אחרים שמובילה הנהלת החברה, מהווים נדבכים חשובים בהמשך ההתפתחות, הצמיחה הרווחית ושיפור המעמד התחרותי של החברה בענף האגרוכימייה הגלובלי."

ארז ויגודמן, נשיא ומנכ"ל מכתשים אגן, אמר: "מכתשים אגן מדווחת על רמת שיא של מכירות לרבעון השלישי לצד שיפור משמעותי בכל המדדים הפיננסיים לרבעון ולתשעת החודשים הראשונים של השנה. אנחנו מציגים צמיחה ברווח הגולמי, ברווח התפעולי, ב EBITDA וברווח נקי למרות תנאי מזג אוויר לא נוחים בצפון אמריקה והיחלשות משמעותית של כמה מהמטבעות המרכזיים שבהם פועלת החברה בעיקר באזור אסיה פאסיפיק".

"השיפור העקבי בתוצאות שלנו בשלוש השנים האחרונות נובע ממימוש מוצלח של תכנית השינוי הכוללת שאנחנו מיישמים בחברה במהלך השנים הללו ביחד עם מימוש ההזדמנויות בענף שלנו שיש לו תפקיד חשוב בהתמודדות עם סוגיית המזון העולמית.

אנחנו עוסקים בימים אלה בהמשך בחינת רכישת נכסי אגרוכימיה בסין כחלק מבניית פלטפורמה משמעותית ביותר מבחינתנו בסין, ובמהלכים אסטרטגיים נוספים, שיאפשרו לנו קפיצת מדרגה נוספת בשנים הבאות, תוך חיזוק המעמד התחרותי שלנו בשווקים הרבים שבהם אנחנו פועלים בעולם ושיפור סל הפתרונות האפקטיביים שנציע לחקלאים בעולם כולו."


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה