המתחרים בבעיה: הוט מובייל חתמה על הסכם שיתוף רשתות עם פרטנר

כשלב ביניים, ועד לקבלת האישורים הנדרשים על-פי כל דין, תעניק פרטנר להוט מובייל זכות שימוש ברשת התקשורת הסלולארית שלה
 |  (10)
הוט מובייל, צילום: Getty images Israel
חברת הוט דיווחה היום (שישי) לרשות לניירות ערך על הסכם שיתוף רשתות, שנחתם בין החברה הבת הוט מובייל לבין חברת פרטנר. ההסכם עולה בקנה אחד עם המדיניות שמוביל ומקדם שר התקשורת גלעד ארדן, בנושא שיתוף רשתות, בין היתר, במגמה לצמצם ככל שניתן את מספרם של האתרים הסלולריים, ולאפשר ניצול אופטימלי של התדרים.

HOT mobile ופרטנר יקימו שותפות מוגבלת, אשר תחזיק, תפתח ותתפעל רשת תקשורת סלולארית מתקדמת אחת עבור שתי החברות, ואשר כל צד יחזיק במחצית מהזכויות בה. תוקף ההסכם שנחתם בין החברות הנו ל-15 שנה, עד ליום 31 בדצמבר 2028, כאשר לאחר מכן יוארך באופן אוטומטי לתקופות נוספות של 5 שנים כל אחת. ההסכם כפוף לקבלת כל האישורים הרגולטורים הנדרשים.

על פי ההסכם, כל אחד מהצדדים ימשיך להחזיק ולתפעל באופן נפרד ועצמאי את ליבת הרשת שלו, ולספק שירותי תקשורת סלולארית, בהם, שיווק, מכירה ושירות ללקוחותיו בלבד.המודל יאפשר לחברות להקדים ולהשיק שירותי דור 4 (LTE), כגון: העברת נתונים בקצבים גבוהים, שימוש מהיר באפליקציות "גלישה בזמן אמת" ואפליקציות ענן. בנוסף, המודל יאפשר ניצול יעיל של התדרים, נוכח המחסור הניכר בתדרי LTE בישראל, ונוכח הקושי בהקצאתם למפעילים באופן יעיל.
.
כשלב ביניים, ועד לקבלת האישורים הנדרשים על-פי כל דין, תעניק פרטנר להוט מובייל זכות שימוש ברשת התקשורת הסלולארית שלה, לצורך מתן כיסוי סלולארי ארצי נרחב ללקוחותיה. השירותים בהתאם להסכם יחלו לאחר השלמת ההיערכות, ובהתאם לכל הסכם או רגולציה.
תגובות לכתבה(10):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  סוף עידן קרינה מיותרת ותחרות מבוססת תשתיות בשוק הסלולר
  @@@@@@@@@@@@@@@@@@@ 10/11/2013 15:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לשיתוף רשתות יש כמה תקדימים בעולם והבולטת היא בריטניה. במקום שהחברות יקימו שתי רשתות מתחרות, הן מקימות - לפחות באופן חלקי - רשת אחת משותפת. במשך שנים עודדו משרד התקשורת ורשות ההגבלים העסקיים תחרות מבוססת תשתיות, ולכן נקבע במכרז הדור השלישי שגם גולן טלקום חייב להקים רשת עצמאית בפרישה ארצית מלאה, מתוך הבנה כי יש ערך לתחרות על איכות הרשת והטכנולוגיה.. רשות להגבלים עסקיים, חוששת כי רשת משותפת תפגע בתחרות המבוססת על תשתיות כאשר בפועל כוולנו מגלים שמייקל גולן "מפר ומתעלם" מפריסת תשתית סלולר כאן בטיעונים שונים ומשונים...ובכך חוסך בהשקעה של מיליונים בפריסת תשתית -משלם כ-200 מליון ש"ח בשנה דמי אירוח לתשתית סלקום עד כה ומשמר מחיר זול כמתחרה בשוק הסלולר ומתחילת המהפכה עד להיום . השר ארדן מבצע תפנית מבורכת למטרת שדרוג טכנולגיה בתשתיות כמתבקש בכל מדינה נאורה הדואגת להפחתת קרינה בקרבת האזרחים תפנית שתגרום גם להוזלת מחיר קצה לצרכנים .
  סגור
 • 7.
  השתנו הרוחות ..ובראש משרד התקשורת עומד השר גלעד ארדן !
  העם נגד גולןטלקום 10/11/2013 15:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  השר גלעד ארדן, שהיה עד לאחרונה השר להגנת הסביבה,מבצע תפנית מבורכת ולהסכם החדש יש יתרונות רבים הן ברמה המשקית הן ברמה האזרחית־צרכנית. שיתוף רשתות מאפשר לצמצם את מספר מוקדי הקרינה, ובכך לצמצם את הפגיעה בנוף ולהפחית את הקרינה. כמו כן, הסכם מסוג זה יעיל יותר מבחינת ניצול התדרים, ומבחינה עסקית הוא חוסך הן בהוצאות הון על הקמת האתרים הן בהוצאות התפעול של הרשת, כגון תחזוקה וחשמל. למעשה, ההסכם מפחית במחצית את עלויות הקמת רשת דור רביעי ‏(עלות של מאות מיליוני שקלים‏), ולכ ן=== עשוי להוזיל גם את השירותים למשתמש הקצה==
  סגור
 • 6.
  הנה מיזם ושיתוף פעולה בשוק הסלולר בלי לגרום"לפיגוע" ..
  העם נגד גולן וכחלון 09/11/2013 19:36
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הנה מתגלה שניתן לבצע שיתוף פעולה ואיחוד תשתיות במיזם עם חברת סלולר וותיקה שקיימת ובעלת תשתית כאן והכל מבלי לגרום "פיגוע" בשוק התקשורת כאן וכספי חסכונות העם ,הגדלת מיסים,והגברת האבטלה!! מייקל גולן "מדמם" יותר מזומנים כאן בתמורה ל"עושק" חסכונותינו בתחמנות צרפתית .. בחסות מהפכת בלוף כחלון כאן!
  סגור
 • 5.
  ארדן - לחייב GOLANTELECOM לפרוס תשתית כאן !!
  נפגעי גולן חושפים 09/11/2013 17:39
  הגב לתגובה זו
  10 0
  עדיף כבר להיות עם קן סלולר מכווית באיחריאן ותימן..! ולא ליפול במלכודת הדבש של הפרנסאווי מייקל גולן לקו שהינו למעשה וירטואלי של סלקום וללא קליטה ברוב הזמן וברוב הארץ ובנוסף להיות עם כרטיס SIM שתוקף המפעיל שלו עד 1/2014 עלאאק חברת סלולר… השבוע עזבנו את גולן -שומר נפשו ירחק. איפה שר התקשורת לתת מענה לנפגעי גולן טלקום ?
  סגור
 • 4 חברות סלולר לישראל נאמר כאן מזמןGOLANTELECOM- OUT (ל"ת)
  גיורא ומיכל הקטנה 09/11/2013 19:07
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 4.
  שיתוף הפעולה יענה על הדרישה הגוברת לשירותי דאטה סלולרי
  דורון עמית 09/11/2013 17:36
  הגב לתגובה זו
  9 0
  שיתוף פעולה בין המפעילים במטרה לצמצם את מספר אתרי השידור ולאחד, ככל שניתן, את תשתיות מפעילי הסלולר, כל זאת בהתחשב בשיקולי איכות סביבה ורחשי הלב של הציבור! שיתוף פעולה זה, שהינו הראשון מסוגו בישראל, יביא להגברת התחרות באופן שייטיב עם הצרכן ולפיתוח תשתיות סלולריות מתקדמות ויאפשר ניצול מרבי של הספקטרום הקיים לטובת השקת שירותי הדור הרביעי. בנוסף, שיתוף הפעולה יענה על הדרישה הגוברת לשירותי דאטה סלולריים, ישפר משמעותית את חווית הלקוח ויאפשר לו ליהנות מהשירותים המתקדמים ביותר בישראל
  סגור
 • 3.
  ארדן שאאפו ! מקדם דור4 בבלעדיות !!
  אזרחית ק. 09/11/2013 17:33
  הגב לתגובה זו
  9 0
  ארדן מתקן את שוק התקשורת ומהר. נותן לנו דור 4 כמו בכל העולם הנאור . עלאאק מהפכה …מהפכת כחלון התה עבודה בעיניים על כוולנו . התעוררנו ..מעולם לא היינו ישנים כאן …צרכני הסלולר בישראל נחשבים לדורשי הטכנולוגיה העכשווית והמתקדמת ביותר בעולם . בעידן שבו לכל 1 מאיתנו יש טאבלטים וסמארטפונים דור4 מצעיד אותנו להיות חלק מהמדינות הנאורות והמתקדמות בתחום התקשורת והתשתיות עם מודעות לאיכות הסביבה והפחתת קרינה בקרבנו.
  סגור
 • 2.
  עבדו עלינו בסטייל "האלמנט"הכניסו לנו בסטייל צרפתי גולן
  חתול זקן 09/11/2013 17:32
  הגב לתגובה זו
  9 1
  כחלון הרס את המשק הפיל את אי.ד.בי. פיטורים העלאת מיסים זה מה שעם ישראל משלם לגולנציקים – תמורת הכשרת טייקון תחמן החזיר ועמלק מייקל גולן לעם . 9.1מליארד ש"ח הינו המחיר האמיתי של נזק מהפכת בלוף הפופוליסט כחלון כאן .נזק שמתבטא בחסכונות/פנסיה של כספי כלל העם.מהפכה לחסכון כמה מאות ש"ח בשנה עבור חבילת סלולר עולה לכווולנו בישראל כעת מאווד ביוקר !! עם סלולר ביד כוולנו עושים כעת רק ביד… ))) בזכות חבילת סלולר במחיר פלאפל וקולה כוולנו כעת מליונרים …פחחחחחחחחחחחח עבדו עלינו בסטייל ואת "האלמנט" הכניסו לנו בסטייל צרפתי כאן ..
  סגור
 • 1.
  במקום ליצור תחרות עושים שוב התקשרויות שיפחיתו המתחרים (ל"ת)
  תום 08/11/2013 20:35
  הגב לתגובה זו
  1 9
  סגור
 • מר בוקובזה..תשקיע בתשתיות מליארדים כאן ..ושווק ב10שח
  עדינה ברזילי 09/11/2013 18:03
  הגב לתגובה זו
  10 0
  3 חברות סלולר עם תשתיות כאן + 2 חברות בעלות תשתיות קווי/אינטרנט/TV כאן !!! התחרות נועדה בכדי להשקיע בתשתיות חדשות ולשדרג את הקיימות !! התחרות לא נועדה להמשיך ולהחזיר את הצרכנים כאן לימי 1998 למהירות גלישה 1מגה מתוך הפס שיירכש וישווק לצרכנים פראיירים כיד2 כאן . שוק סיטונאי לא יתקיים כאן ! המודל המוצע לשוק סיטונאי כאן הינו תקדים בעולן - תקדים בו פוליטיקאים מתערבים בניהול ורווחיות מיזם פרטי כאן -בזק/הוט .אז צא לדרך מר בוקובזה..ותשקיע בתשתיות מליארדים כאן ..ותציע לעם טריפל ובאנדל במחיר 9.99ש"ח ..
  סגור