UBS: חוזרים על המלצת 'קניה' לבזק, "החשש מוגזם" - מה מחיר היעד?

אחרי שבזק קיבלה אתמול חיזוק מבנק ההשקעות ברקליס, גם אנליסט UBS, רוני בירון מאמין במניה "הזרים רואים בבזק הזדמנות"
 |  (5)
סטלה הנדלר, צילום: יח"צ
אחרי שהתרחקה מעט משיא כל הזמנים שלה, מניית בזק 0% בזק 450 0% בזק בסיס:450 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: שוב נכנסת למומנטום בימים האחרונים. אתמול קבלה בזק חיזוק בדמות המלצה מבנק ההשקעות ברקליס שחזר על המלצתו ל'' כשהוא מציין כי "התיקון במניית בזק הסתיים". היום מגיע חיזוק נוסף גם מבנק ההשקעות UBS שמותיר את ההמלצה על 'קניה' ומעלה את מחיר היעד ל-660 אג' - עלייה של 5% לעומת מחיר היעד הקודם.

UBS, רוני בירון אמר ל-Bizportal כי "לאחר תקופה של לא מעט תנודתיות שהולכת וגדלה ככל שמתקרבים לפתיחת השוק הקווי לתחרות, גוברים חילוקי הדעות באשר להשפעה שלו על בזק. יש לא מעט אנשים שחוששים מההשפעה של השוק הסיטונאי, כי הם משווים את ההתפתחות הזו למה שראינו בשוק הסלולר, מנגד הזרים דווקא רואים בבזק הזדמנות בשל ביטול ההפרדה המבנית הצפויה בחברה בעקבות פתיחת השוק לתחרות."

בירון מדגיש כי בתרחיש העיקרי שלו "הנזק שייגרם לבזק יהיה מוגבל מאוד. למעשה יווצר קיזוז בין אובדן הכנסות מסוים לחיסכון בעלויות ולכן התזרים של החברה ימשיך להיות חזק. אני מחלק את זה לשני תרחישים. בפסימי יותר אני רואה ירידה של כ-11% במחיר המניה לעומת המחיר היום ובתרחיש האופטימי יותר תיתכן עלייה של אפילו יותר מ-20% מעל למחיר השוק הנוכחי, כיוון שבזק עשויה להרוויח מהמצב החדש."

בירון סיכם ואמר כי "הנקודה העיקרית היא שאני עדיין חושב שהחששות הם קצת מוגזמים. אני לא חושב שמה שראינו בשוק הסלולר יהיה דומה למה שיקרה בשוק הקווי."

מה בעצם יקרה כתוצאה מפתיחת השוק לתחרות?

לאחר תקופה ארוכה מאוד הרגולטור החליט להתכתיב תעריפים שעל בסיסם בזק תמכור את הרשת הקווית הקיימת לצרכנים לסלקום ולפרטנר שיוכלו לרכב על התשתיות שלה ולספק את אותם שרותים שבזק מספקת ללקוחות שלה.

לדוגמא, היום הצרכנים משלמים לחברות בנפרד על התשתית האינטרנטית ולספק האינטרנט כמו נטוויז'ן, 012, בזק בינלאומי ואחרים. כשייפתח השוק הסיטונאי סלקום ופרטנר יוכלו להציע ללקוחות חבילות שיכללו את שני השירותים האלה בחבילה אחת והן גם יקבלו מהרגולטור בלעדיות של 9 חודשים כדי שהם יוכלו להכנס לתחרות בעמדה טובה. לאחר 9 חודשים גם בזק תורשה להציע את אותה חבילה. בנוסף, מדובר גם על כך שסלקום ופרטנר יוכלו לספק גם שירותי טלוויזיה על בסיס הקווים האלה וכן שירות טלפוניה על בסיס נתב - שירות טלפוניה הדומה לשירות הנוכחי של הוט כיום.

המטרה של הרגולטור היא ליצור שוק של כמה חברות תקשרות שיספקו חבילות כוללות. הרגולטור גם מציע הסוכריה לבזק כתוצאה מאיבוד ההכנסות הצפוי שהוא ביטול ההפרדה המבנית של החברה, לכן בימים אלה בזק כבר עובדת על המיזוג העתידי עם YES וכך היא תוכל לעשות גם עם בזק בינלאומי. כתוצאה מהמיזוגים האלה עלויות התפעול של בזק יירדו משמעותית

מתי זה יקרה?

נכון להיום אין לוח זמנים רשמי, אבל אנחנו צפויים לקבל אינדיקציה ברורה יותר לתחילת התהליך הזה עד סוף השנה ופתיחת השוק הסיטונאי יכולה לחול לקראת אמצע שנת 2014.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  אני באלווריון
  שלמה 05/11/2013 12:36
  הגב לתגובה זו
  0 1
  כשאגיע לשער 500 אני אעבור לבזק
  סגור
 • 3.
  שיא כל הזמנים היה 1100 (ל"ת)
  יצחק זוהר 05/11/2013 11:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • תנכה את הדיבידנד ששולם מאז השיא (ל"ת)
  S 05/11/2013 12:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  שלשום המלצה מ ברקליס העברינים היום מUBS
  YL 05/11/2013 11:05
  הגב לתגובה זו
  2 1
  מוזר הציבור מאס ב בזק ועשה הכל כדי להתנתק מ חברה זו האם ההכנסות לא במגמת ירידה?
  סגור
 • 1.
  עוד פעם אתה עם "שיא כל הזמנים". בגלל שטויות כאלו כל
  lokko 05/11/2013 10:58
  הגב לתגובה זו
  4 1
  הכתבה נתפסת כי לא אמינה...
  סגור