הראל פיננסים: "מניות הן מרכיב חיוני בתיק, כמה שיותר - יותר טוב"

"האפיק המנייתי נשאר האטרקטיבי ביותר כיום להערכתנו". הפער עוד לא נסגר: "לבנקים יש עדיין לאן לעלות - הם נסחרים בכ-88% מערכם"
 |  (2)
ניתוח, צילום: Getty images Israel
"מניות ממשיכות להערכתנו להיות מרכיב חיוני מאוד בתיק וכרגע נראה כי כמה שיותר – יותר טוב", כך ממליצים היום כלכלני הראל פיננסים בסקירתם לשבוע הקרוב שהחל לאחר חודש נוסף של עליות שממשיך למשוך משקיעים למניות.

בהראל מדגישים כי "מעניין לשים לב למניות הבנקים, אשר מתחילת החודש עלו ביותר מ-5% והן מדביקות בקצב מהיר פערים מול הבנקים בעולם. מדד הבנקים בארה"ב עלה מתחילת השנה ב-27%, באירופה עלו הבנקים ב-23% ואילו בישראל עלה מדד הבנקים ב-12% בלבד. גם מדדי הראל, הבוחנים את שווי השוק של החברות אל מול השווי הנגזר מהערכות השווי של מחלקת המחקר בהראל פיננסים, מצביעים על כך שלבנקים יש עדיין לאן לעלות. הבנקים נסחרים בכ-88% מערכם, לפי המדד".

"למרות מגמת העליות הנמשכת מזה תקופה ארוכה, כל עוד הריבית ממשיכה להיות נמוכה וכך גם ציפיות האינפלציה, האפיק המנייתי נשאר האטרקטיבי ביותר כיום להערכתנו".

"בחלק המנייתי אנו ממשיכים להמליץ על פיזור גלובלי, כולל חשיפה לסקטורים ספציפיים (כמו על מניות הטכנולוגיה בארה"ב – סקטור שהמלצנו עליו בשבועות האחרונים). עיקר הגדלת החשיפה כיום היא לשווקים מחוץ לארה"ב, בראשם אירופה אך גם בשווקים מתעוררים".

בהראל ממליצים לבנות תיק השקעות מאוזן עם חשיפה מלאה למניות ואומרים, "באופן כללי בתיק ההשקעות אין להערכתנו העדפה מוחלטת לאחד האפיקים ואנו מעדיפים כיום תיק מאוזן בין שקלים לצמודים בחלק הממשלתי. אנו ממשיכים להעדיף את המח"מ הקצר בינוני ולהערכתנו גם אם תהיה הורדת נוספת, לאור רמות הריבית הנמוכות באופן אבסולוטי לא צפויה השפעה דרמתית על החלק הארוך".

"עליית התשואות בארה"ב ממשיכה לבלום אפשרות לירידת תשואות בשוק המקומי ולהערכתנו זה לא צפוי להשתנות באופן דרמתי. מניות ממשיכות להערכתנו להיות מרכיב חיוני מאוד בתיק וכרגע נראה כי כמה שיותר – יותר טוב".

"משקל הקונצרני בתיק ההשקעות בעל רכיב מנייתי צריך להיות להערכתנו עד 35% - נמוך במקצת מכפי שהמלצנו בתקופה האחרונה (40%), וזאת עקב המרווחים הנמוכים והתשואות האבסולוטיות הנמוכות. בכל מקרה, עדיף לשמור על קצר, למרות שבהנפקות חדשות מבקשות חברות רבות להאריך את מח"מ החוב שלהן".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אני אמכור מכר הראל השקעות 2100?
  יופיטר שוקי הון 04/11/2013 22:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רק ברכה והצלחה רבה
  סגור
 • 1.
  כולם אוכלים ואוהבים סרדינים בבורסה ,ואנחנו סרדינים .
  בא 04/11/2013 13:03
  הגב לתגובה זו
  1 0
  זהירות חברה שלא תוכלו אותה .
  סגור