מירלנד מגייסת 338 מיליון שקל מבנק רוסי לפרויקט בסנט פטרסבורג

זרוע הפעילות ברוסיה קיבלה מימון מ-SberBank עבור שלב ג' בפרויקט Triumph Park שכולל 1,346 יח"ד
 | 
אליעזר פישמן, צילום: ישראל הדרי
חברת {מירלנד פיתוח}, זרוע הנדל"ן של קבוצת פישמן ברוסיה, דיווחה היום, על הסכם קבלת אשראי עם התאגיד הבנקאי SberBank of Russia בהיקף של כ-96 מיליון דולר (338 מיליון שקל). האשראי מיועד למימון השלב השלישי בפרויקט הדגל של החברה, Triumph Park, בסנט פטרסבורג.

שלב ג' של הפרויקט שהושק בתחילת אוקטובר כולל 1,346 יחידות דיור בשטח כולל למכירה, נטו של כ- 61,800 מ"ר, כ-1,323 מ"ר שטחי מסחר וכן 106 מקומות חניה. עד כה שווקו כ-135 דירות, המהוות כ-10% מסך השלב השלישי בפרויקט. מאז תחילת שיווק הפרויקט, מכרה מירלנד 980 מתוך 1,140 יחידות הדיור בשלבים הראשון והשני. סך התמורה הכוללת הצפויה להתקבל מהדירות ששווקו עד כה בשלושת השלבים מסתכמת לכ- 145 מיליון דולר.

סך היקף יחידות הדיור הצפויות להימכר בפרויקט Triumph Park הינו כ- 9,000 והתמורה הכספית מוערכת בלמעלה מכ- 2 מיליארד דולר. מעבר לשטחי המגורים בהיקף של כ-580 אלף מ"ר, הפרויקט יכלול גם שטחי מסחר ומשרדים בהיקף של כ-118 אלף מ"ר.

מדובר במימון נוסף של SberBank לאחר שהעניק אשראי לשלב א' ו-ב' של הפרויקט שיתרתו נכון להיום עומדת על כ-2 מיליון דולר. סכום האשראי מהווה כ- 70% מעלות בניית השלב השלישי של הפרויקט, הוא יועמד לחברה על פני תקופה כוללת של כ- 36 חודשים ויישא רובלית שנתית בשיעור של 11% (ריבית של הבנק המרכזי ברוסיה הינה 8.25%).

רומן רוזנטל, מנכ"ל מירלנד אמר היום: "מדובר בהבעת אמון נוספת של הבנק הגדול ביותר ברוסיה בפרויקט Triumph Park ובפוטנציאל הקיים בו. סכום המימון משמעותי ויסייע להתקדמות הפרויקט ולעמידה בלוחות הזמנים. אנחנו מרוצים מאוד מתוצאות שיווק הדירות בשלב ג' שכבר עלו על הציפיות והגיעו למספר חסר תקדים בתוך פחות מחודש בלבד ובמחירים גבוהים מאוד. שלב ד' של הפרויקט, הדומה בהיקפו לשלב זה, צפוי להגיע לשוק במהלך השנה הבאה ואנו כבר נמצאים בעיצומן של עבודת ההכנה והפיתוח לקראת תחילת שיווקו".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה