מכינה מזומנים: אספן גרופ גייסה 156 מיליון שקל בהרחבת סדרת אג"ח

החברה זכתה לביקושים בהיקף של כ-320 מיליון שקל בהנפקה הציבורת, פי 2 מהסכום שביקשה לגייס
 | 
אילן גיפמן, צילום: יח"צ
חברת אספן גרופ 0% אספן גרופ 675.2 0% אספן גרופ בסיס:675.2 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: השלימה ציבורית של איגרות חוב. בהנפקה, בשלב המוסדי והציבורי יחדיו, נרשמו ביקושי יתר בהיקף של למעלה מ-320 מיליון שקל, פי 2 מהסכום שביקשה החברה לגייס. בסך הכל, השלימה אספן גרופ גיוס כולל של כ-156 מיליון שקל.

אספן ביצעה את הגיוס באמצעות הרחבת סדרת סדרה ה' המונפקת על פי כללי "חודק", המדורגת בדירוג של A3 באופק יציב על ידי חברת הדירוג מידרוג. איגרות החוב המונפקות הן אג"ח "סטרייט", צמודות למדד, שהקרן שלהן עומדת לפירעון במהלך השנים 2016-2019, ב-4 תשלומים שנתיים שווים. המח"מ של איגרות החוב עומד על כ-4 שנים, והמחיר שנקבע לכל אג"ח הוא 115 אגורות, המשקף אפקטיבית של כ-3.76% , בהשוואה למחיר מינימלי של כ- 112 אגורות שהציעה החברה למשקיעים.

את ההנפקה הובילה איפקס הנפקות בניהולם של אהרון סמרה ואליאב בר-דוד וקונצנזוס של חתמים: מנורה חיתום, אקסלנס נשואה, ברק קפיטל, לאומי פרטנרס חיתום לידר הנפקות, פועלים אי.בי.אי, דיסקונט חיתום, ענבר הנפקות ואיגוד חיתום.

אילן גיפמן, מנכ"ל אספן גרופ, אמר היום בהתייחסו להנפקה: "ההנפקה הינה חלק מתהליך מובנה של החברה לפיתוח פעילותה העסקית ולמימון שוטף של הונה החוזר של החברה ".

בתחילת החודש דיווחה אספן, כי היא חתמה על הסכם לרכישת 100% ממניות חברת מילגם סולאר המחזיקה ב- 92 מערכות סולאריות, תמורת כ- 55.5 מיליון שקל. ההספק הכולל של המתקנים שבידי מילגם סולאר הינו כ- 4,300 קילו ואט, והם מותקנים על גבי מבנים מוניציפליים ב- 15 רשויות מקומיות בישראל. עם השלמת העסקה, תחזיק אספן גרופ בלמעלה מ-100 מתקנים סולאריים בישראל ובזכויות בחווה סולארית בת 1 מגה ואט באיטליה.תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה