אלוביץ' עושה רוח: 450 מיליון שקל יושקעו בטורבינות רוח בעמק הבכא

על פי המתווה המינימלי המתוכנן, בהספק של 58 מגה ואט, הפרויקט עשוי להניב תקבולי חשמל בהיקף של כ- 80 מיליון שקל בשנה, למשך 20 שנה. המניה עולה לשיא ומשלימה זינוק של כ-260% מתחילת השנה
 |  (2)
אנרגיה ירוקה, צילום: Getty images Israel
חברת אנלייט אנרגיה -0.33% אנלייט אנרגיה 183.1 -0.33% אנלייט אנרגיה בסיס:183.7 פתיחה:182.5 גבוה:184 נמוך:182.5 תמורה:447,708 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מתחדשת מקבוצת יורוקום אשר יו"ר הדירקטוריון שלה הוא בנו של שאול אלוביץ', אור, הודיעה היום (ג') כי חתמה על הסכם להשקעה והקמה של פרויקט "עמק הבכא" ברמת הגולן. מדובר בפרויקט אנרגיית הרוח הגדול ביותר בישראל בהיקף מוערך של כ-58 מגה-וואט. עלות הפרויקט השאפתני, בהתאם למתווה הבסיסי, מוערכת בכ-450 מיליון שקל. מניית אנלייט עולה בכ-2% לשיא ומשלימה בכך זינוק של כ-260% מתחילת השנה.

הפרויקט זכה לרישיון מותנה עבור 34 טורבינות בהספק של 102 מגה ואט ונמצא בשלבי פיתוח ורישוי מתקדמים. על פי הערכת החברה, קיימת סבירות גבוהה להשלמת כל הדרישות הרגולטוריות והתכנוניות למתווה הבסיסי של הפרויקט עבור לפחות 29 טורבינות בהספק של לפחות 58 מגה ואט וסבירות משתנה בהתאם לתרחישים שונים שעדיין לא קיימת וודאות מלאה לגביהם היום, למימוש פוטנציאל המלא של הרישיון, בהספק 102 מגה ואט.

על פי המתווה המינימלי המתוכנן, בהספק של 58 מגה ואט, הפרויקט עשוי להניב תקבולי חשמל בהיקף של כ- 80 מיליון שקל בשנה, למשך 20 שנה. הערכת החברה מתבססת על התעריף הקיים כיום בהסדרת רשות החשמל למתקני רוח גדולים (כ- 51 אגורות לאחר התאמת הצמדות מטבע) וכן על מדידות רוח שהתבצעו ע"י היזמים בשטח הפרויקט ואומתו ע"י היועצים הטכניים של החברה.

במסגרת הסכם ההשקעה, תשקיע אנלייט 5 מיליון שקל וכנגדם יוקצו לה 50% ממניות חברת "אנרגיות קינטיות", המחזיקה ב- 60% ממניות חברת "עמק הבכא אנרגיית רוח" שהינה בעלת הרישיון המותנה. כמו כן, בהסכם ההשקעה, הוגדרו תשלומים נוספים ליזמים כנגד עמידה באבני דרך תכנוניות והגעת הפרויקט לסגירה פיננסית.

גלעד יעבץ מנכ"ל אנלייט אמר היום: "פרויקט "עמק הבכא" הוא אחד הפרויקטים השאפתניים שמוקמים היום בישראל בתחום אנרגיית הרוח בפרט, ובכל תחומי האנרגיות המתחדשות בישראל. מדובר בפרויקט שיהווה את חוד החנית בתחום וחשיבותו עצומה ברמה הסביבתית, החברתית והכלכלית. אנו מעריכים מאוד את ההישגים הגדולים בפיתוח הפרויקט שבוצעו עד היום ע"י חברת אנרגיות קינטיות בבעלות המשפחות סיטון וטאוויל וכן ע"י חברת א. בן דב, בבעלות היזם ד"ר אלי בן דב. אנו מאמינים בשותפות זאת וחולקים עם היזמים ראייה משותפת לגבי אופן קידום הפרויקט בעתיד".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אנלייט
  משקיע ותיק 22/10/2013 16:45
  הגב לתגובה זו
  1 1
  הרעיון מצויין - בעבר ניסתה חברת מולטימטריקס ליישם את הנושא אך ללא הצלחה. אלוביץ קורא את העתיד, אנרגיה ירוקה , התנאים אכן כבר אומתו וזרימות הרוח מצויינות באזור. בהצלחה.
  סגור
 • 1.
  זהירות עומדים להנפיק היתה הודעה !! (ל"ת)
  אנונימי 22/10/2013 16:03
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור