סמנכ"ל בטבע בוועדת הכספים: "800 מפוטרים בישראל - אין מספר כזה"

איקה אברבנל התייחס לתוכנית ההתייעלות בדיון על הטבות המס המפליגות שניתנו לטבע: "אנחנו צריכים שלוש ארבע שנים עד שנביא מוצרים חדשים"
 |  (1)
טבע, צילום: יח"צ טבע
יום לאחר הדוח החמור של מבקר המדינה על הטבות המס המפליגות מהן נהנתה טבע +0.45% טבע 8,720 +0.45% טבע בסיס:8,681 פתיחה:8,710 גבוה:8,844 נמוך:8,700 תמורה:43,341,150 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ויום לאחר שיו"ר ההסתדרות, עופר עיני הצליח לכופף את מנכ"ל טבע, ג'רמי לוין והשניים הסכימו כי טבע לא תפטר עובדים ללא הסכמת ההסתדרות למרות תוכנית ההתייעלות עליה הודיעה החברה במסגרתה היא מתכוונת לפטר כ-5,000 עובדים ברחבי העולם, הגיעו היום בכירי חברת התרופות לדיון בעניינה בוועדת הכספים של הכנסת.

בפתח הישיבה אמר יו"ר הוועדה, ניסן סלומינסקי, "מאחר וקיימים קשרים חזקים בין החברה למדינה והמענקים שנתנה המדינה לטבע מסתכמים בסכום מכובד, אני מניח שלמדינה יש זכות להיות מעורבת בנושא הפיטורים".

"אבל צריך להיזהר שלא לשפוך את התינוק עם המים. טבע היא חברה עוצמתית, שמספקת הרבה מקומות עבודה בישראל שמשפיעים גם על המעגלים המשניים והשלישיים. בסך הכל המדינה יכולה להתגאות בחברה והיא גם נהנית ממנה. מצד שני, פיטורי עובדים זה דיני נפשות. אדם שמפוטר הסיכוי שימצא מקום עבודה אחר הוא כמעט אפס. זה נורא. ולכן אנחנו רוצים להיכנס ולדון בעניין עצמו. חברה צריכה לנסות את כל הניסיונות האפשריות להתייעלות מבלי להגיע לפיטורי עובדים. פיטורים צריכים להיות האופציה האחרונה".

בהתייחסו לכך שמנכ"ל החברה, ג'רמי לוין לא הגיע לישיבה הבוקר אמר יו"ר הוועדה "היו לי שתי שיחות עם המנכ"ל ג'רמי, והוא שאף להגיע לפה, אבל הבוקר הוא הודיע שהוא שולח את יד ימינו, איקה אברבנל, וזה כאילו הוא עצמו".

איקה אברבנל, סמנכ"ל בכיר בטבע, אמר כי "אי אפשר להתייחס לישראל כמבודלת לחלוטין מהחברה כולה. בדצמבר 2012 יצאנו באסטרטגיה חדשה שנובעת מהשינוי בשוק הפרמצבטי, השינוי הוא עמוק ומזעזע את כל החברות בעולם. הגענו למסקנה שאם לא נשנה את האסטרטגיה נאבד את המובילות שלנו, ולכן ביססנו הכל על תרופות ללא מרשם ופרמצבטיקה. זה שינוי מבני עמוק בתוך טבע".

בהתייחסו לתוכנית ההתעילות עליה הכריזה החברה אמר אברבנל, "אנחנו צריכים שלוש ארבע שנים עד שנביא מוצרים חדשים. הגענו למסקנה שמתוך 2 מילארד דולר שיחחסכו לחבר, כ-250 מיליון דולר יהיו אנשים. מישהו בתקשורת המציא את המספר 800 מפוטרים בישראל. אין מספר כזה. בחלק מהמקומות יש עודף בכוח אדם, בחלק יש מחסור במקצועות מסויימים ואז נצטרך להזיז אנשים. טבע תאשר בקפדנות רבה את המספרים, לא תהיה פה יד קלה על ההדק. נוציא את האנשים שצריכים לצאת לפרישה וחלק יצאו לפרישה מוקדמת, המספר יהיה קטן. לא 800 ולא 1000. אין לי הערכה כמה.

הכוונה של טבע היא שבמקומות מסויימים בעולם יסגרו אתרים, אבל בישראל לא נסגור אתרים אלא נבצע התייעלות. התהליך הזה יהיה מאוד אנושי. אנחנו עובדים בשת"פ עם ועדי העובדים מאז ומעולם. בטבע אין בעיות עבודה. אנחנו עובדים עם ההסתדרות באופן הדוק. הסיכום של אתמול קובע שלא יהיו פיטורים ללא ההסתדרות. טבע היא חברה ישראלית, ולכן אנחנו הולכים על קצות האצבעות".

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הכסף שלי מימן תעסוקה של העובדים בעולם
  יעקב 16/10/2013 12:25
  הגב לתגובה זו
  0 2
  מיזוגים ורכשיות של טבע הגבירו את התעסוקה בחו"ל וכל זה על חשבון מדינת ישראל . ממש חלם !!!!!!
  סגור