מגיבים למדד: "משקף האטה בפעילות הכלכלית", "חלון להורדת ריבית"

דאגה לאחר הפרסום של מדד המחירים לצרכן. "המדד משקף היחלשות של הפעילות במשק שיבוא לידי ביטוי בגידול באבטלה"
 |  (3)
מדד המחירים, צילום: Getty images Israel
דאגה לאחר הפרסום של מדד המחירים לחודש ספטמבר שבניגוד לתחזיות נשאר ללא שינוי. אהוד רצאבי, נשיא לשכת ארגוני העצמאים והעסקים הקטנים, אמר בתגובה: "המדד משקף היחלשות של הפעילות במשק שיבוא לידי ביטוי בגידול באבטלה".

שמואל בן אריה, מנהל מחקר שוק מקומי בפיוניר תכנון פיננסי, ציין שמדד ספטמבר מצביע על התחזקות בסימני ההאטה הכלכלית במשק הישראלי. "המדד הנמוך מצביע על ביקושים נמוכים במשק, שהם הקטליזטור המרכזי לצמיחה במשק בריא. הצרכן הישראלי לא מוכן לבזבז לאור הגזרות וחושש מעלייה בשיעור האבטלה. המדד מציג ירידה במחירי ההבראה, הנופש והנסיעות לחו"ל וזאת למרות שהיו עדיין ביקושים לנופש בתקופת החגים".

אסף שאול, סמנכ"ל השקעות באלפא פלטינום קרנות נאמנות הוסיף על דברי בן אריה: "המדד לא צפוי להשפיע באופן מהותי על המסחר בבורסה. הירידה הקלה במחירי הדיור משאירה את חלון ההזדמנויות להורדת אחרונה, פתוח".

יוסי פריימן מנכ"ל פריקו , ניהול סיכונים והשקעות: " משקף האטה בפעילות הכלכלית. האיום הרובץ על עתיד היצוא מישראל בשל הפגיעה ברווחיות היצוא, תומך בהתנהלות השמרנית של משקי הבית, המעדיפים לשמור את המזומנים לעת צרה, מהלך שבא לידי ביטוי בפגיעה בצריכה הפרטית".

חיים נתן: "המדד תומך באפיק השקלי" - האם סעיף הדיור משנה מגמה?
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  להוריד את הריבית לאלתר
  משה 16/10/2013 09:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מדד 0 בחודש חגים, מצביע על האטה קשה במשק. על בנק ישראל להוריד את הריבית לרמה של אירו 0.5% כבר היום, ולכל המאוחר בהחלטת ריבית הקרובה. לפני שיהיה מאוחר מדי!!!!
  סגור
 • 1.
  מדד שקרי, הכל עולה והמדד ללא שינוי.
  יוסי 15/10/2013 21:23
  הגב לתגובה זו
  4 0
  לא רק מזון התיקר בחגים ואחרי החגים המחירים הוכפלו,בספטמבר הדלק ,החשמל, התיקרו ,מול זה הבגדים הוזלו כך זה כמעט בכל חודש, אך מה משקל הסמרטוים במדד יוקר המחיה? הוא שקול לדיר ? לדלק, איבדתי את האמון בלמ"ס.
  סגור
 • רק היום? לקח לך המון זמן.... (ל"ת)
  אנונימי 16/10/2013 11:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור