שחקן חדש בקרב על IDB: מוטי בן-משה יגיש הצעת רכישה ביום א'

יו"ר קבוצת אקסטרה הולדינג האירופאית ונציגיו נפגשו במהלך החודשים האחרונים, בדיסקרטיות, עם בעלי העניין באי די בי. בימים האחרונים העבירה הקבוצה כ-100 מיליון דולר לחשבונות בנקים בישראל
 |  (3)
מוטי בן משה, צילום: אניה בוכמן
שחקנית חדשה בקרב על IDB: קבוצת אקסטרה הולדינג האירופאית תגיש הצעה לרכישת אי די בי לאחר שיו"ר הקבוצה, איש העסקים מוטי בן-משה, נפגש במהלך החודשים האחרונים, בדיסקרטיות, עם בעלי העניין באי די בי .

בן משה, ונציגיו בישראל, ניהלו במהלך החודשים האחרונים מגעים עם בעלי עניין שונים באי די בי אחזקות, ובכלל זה גם עם החברה ונציגיה ועם מחזיקים פרטיים שונים. בתום בדיקות מעמיקות ומשהחליט בן-משה לפני ימים אחדים להגיש הצעה לרכישת אי די בי, העבירה אקסטרה הולדינג כ-100 מיליון דולר לחשבונות נאמנות שנפתחו לצורך כך בבנקים בישראל. כעת אקסטרה הולדינג ערוכה להגיש את הצעת הרכישה במועד שנקבע על ידי בית המשפט ביום א' הקרוב, ה-20 באוקטובר 2013.

קבוצת אקסטרה הולדינג האירופאית היא קבוצת אחזקות פרטית, שמנהלת עסקי אנרגיה, תקשורת, קומודיטיס, , בילינג ותיירות באנגליה, גרמניה, הולנד , ובמדינות נוספות ברחבי הגלובוס. את הצעת הרכישה לאידיבי היא תגיש לביהמ"ש באמצעות זרוע פעילות האנרגיה שלה בשוק הגרמני – אקסטרה אנרג'י או דרך חברה ייעודית שתוקם לצורך הרכישה ע"י הקבוצה.

אקסטרה הולדינג היא קבוצה פרטית, בעלת נזילות גבוהה במיוחד בהיקף של מאות מיליוני אירו. הקבוצה אינה ממונפת כלל ואינה צריכה לשרת חובות כלשהם. הגם שמדובר בקבוצת אחזקות פרטית, הרי שלנוכח תחומי הפעילות ונתחי השוק שהשיגה הקבוצה, חלק מפעילויותיה העסקיות מדווחים בכל זאת כמתחייב מכללי הרגולציה בשוק הגרמני.

כך למשל, מנתוני אחת מחברות הפורטפוליו של הקבוצה, אקסטרה אנרג'י, באמצעותה תוגש, כאמור, הצעת הרכישה של אי די בי, עולה כי מדובר בספקית האנרגיה הפרטית הגדולה ביותר בגרמניה ללקוחות קצה, המתאפיינות בשיעורי חדירה וצמיחה ניכרים במיוחד – באירופה כולה.

מהדוחות המבוקרים של אקסטרה אנרג'י לשנת 2012 עולה כי החברה סיימה את שנת 2012 עם מחזור של 1.077 מיליארד אירו ורווח של למעלה מ-20 מיליון אירו. בדוחותיה מציינת החברה שהיא מצפה כי בשנת הכספים הנוכחית (2013), יגדל מחזור הפעילות של אספקת האנרגיה בגרמניה בלבד בלפחות 50% לכדי כ-1.6 מיליארד אירו , והרווח יצמח בלפחות 300% לכדי-80 מיליון אירו.

בנוסף לעסקי האנרגיה, התקשורת, קומודיטיס, הבילינג והתיירות, הרחיבה אקסטרה הולדינג במהלך השנה החולפת את פעילותה העסקית גם לתחומי הביטוח וכתבי השירות (האסיסטנס). החברה מעמיקה את עסקיה עם לקוחותיה הקיימים ומשווקת להם ביטוח אלמנטרי וכתבי שירות לבית, לרכב וביטוח רפואי משלים. היקף המכירות הצפוי עד לסוף שנת הפעילות הראשונה, מגיע כבר לכדי 300.000 פוליסות בגרמניה בלבד.

יודגש כי אקסטרה הולדינג אינה "משקיע פיננסי" והיא אינה נדרשת לגיבוש קבוצת משקיעים. הקבוצה רואה ערך סינרגטי רב במגוון הפעילויות הקיימות בחברות הפורטפוליו של אי די בי לפעילויות הליבה שלה בעולם, ובכוונתה להיות מעורבת בניהול החברות והשבחתן לתועלת הלקוחות, העובדים וכלל בעלי העניין בחברות השונות.
.

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אגח אחזקות יזנק בשבוע הבא לשער 65
  אזרח 15/10/2013 16:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ההצעות מביאות את השווי ל85 אגורות כלומר תספורת של 33%אבל השוק יתמחר אותן ב65 אג כלומר תספורת שלכמעט 50%
  סגור
 • לפי איזה חישוב? (ל"ת)
  השואל 16/10/2013 00:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  בי גי איי תיקח במכרז !!! (ל"ת)
  אבי 15/10/2013 16:01
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור