המניה תגיב? גזית גלוב פועלת לרישום מניותיה בבורסה של טורונטו

רישום מניות החברה לבורסה בטורונטו לא ילווה בהנפקת מניות; רוני סופר: "קנדה היא שוק משמעותי עבורנו זה שני עשורים"
 | 
חיים כצמן, צילום: Bizportal
שנתיים לאחר שהנפיקה את מניותיה בארה"ב, פועלת חברת גזית גלוב לרישום מניותיה גם בקנדה. הודיעה הבוקר שהיא פועלת לרישום החברה בבורסה של טורונטו (TSX) וכן כי קיבלה את אישור הבורסה המקומית. רישום מניות החברה למסחר בבורסה של טורונטו לא ילווה בהנפקה של מניות החברה. בדומה לישראל וארה"ב מניות החברה יסחרו תחת הסימול GZT.

מניית גזית גלוב הונפקה בסוף 2011 בבורסה הראשית בניו-יורק ומאז זינקה המניה ב-60% למחיר המשקף לחברה שווי של 2.3 מיליארד דולר. ל-Bizportal נודע שגוף קנדי מוסדי גדול מחזיק כבר היום 9 מיליון מניות של גזית גלוב בשווי של למעלה מ-100 מיליון דולר.

רוני סופר: "משקיעים מאמצים בחשיפת החברה למשקיעים בינלאומים"

רוני סופר, מנכ"ל גזית גלוב מסר: "קנדה היא שוק משמעותי עבורנו זה שני עשורים ומהלך זה מהווה צעד נוסף בהתפתחותה של החברה וחיזוק מעמדה כחברה בינלאומית מובילה בתחומה. אנו משקיעים מאמצים רבים בחשיפת החברה לקשת רחבה של משקיעים בינלאומיים ומאמינים כי רישום זה ימשיך ויגדיל את החשיפה והנגישות שלנו למשקיעים קנדיים ומשקיעים בינלאומיים אחרים. המודל של הריט הוא מקומי ואנחנו הופכים את גזית גלוב לריט גלובלי".

גזית גלוב הנה אחת מחברות הנדל"ן הגלובאליות הגדולות בעולם המתמחה ברכישה וניהול של מרכזים מסחריים מעוגני סופרמרקטים ברחבי העולם עם התמקדות באיזורים אורבאניים צומחים. לקבוצה פעילות בלמעלה מ-20 ברחבי העולם וגם חשיפה משמעותית לפעילות בקנדה באמצעות חברת FCR.

רוני סופר מסביר שהענקת אפשרות למסחר במניית גזית גלוב למשקיעים מקומיים תורמת לסחירות ולחשיפה הגלובאלית של החברה. בדרך זאת כלל משקיעי גזית גלוב ברחבי העולם ובישראל צפויים ליהנות מההנפקה הצפויה בקנדה. במקביל להרחבת קהל המשקיעים פועלת החברה לחיזוק בסיס ההון שלה ושיפור בהוצאות המימון.

גזית גלוב פעילה במדינות רבות ברחבי העולם והשקעה במניה למשקיע מקומי משמשת גם סוג של הגנה מפני שינוי חד במטבע המקומי. אחת המדינות המעניינות שאליהן נכנסה חברת הנדל"ן המניב בשנים האחרונות היא ברזיל. מדינה במשבר, אך עם פוטנציאל גדול: אוכלוסיה של כ-200 מיליון תושבים, מונדיאל ב-2014 ואולימפיאדה ב-2016.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה