באטמ זינקה עד 60%: תיכנס ל-3 מדדים בבורסה בת"א ב-20 באוקטובר

באטמ שמתכננת ומייצרת מערכות טלקום מתקדמות ומיכשור רפואי למעבדות היא חברה ישראלית דואלית שמנייתה נסחרת במקביל בבורסת לונדון
 | 
צבי מרום, צילום: יח"צ
חברת {באטמ תקשורת}, המתכננת ומייצרת מערכות טלקום מתקדמות ומיכשור רפואי למעבדות, דיווחה היום (ג') כי על פי החלטת הבורסה, מניית באטמ צפויה להיכנס למדדי הבורסה המובילים במסלול המהיר: ת"א מאגר, ת"א טכנולוגיה ות"א בלוטק 50 ב-20 באוקטובר 2013.

בעקבות ההודעה זינקה מניית החברה עד כ-60% למחיר של 1.35 שקלים (132 אג') מאחר והכניסה של החברה למדדים צפויה להוביל לרכישות של מניות החברה על ידי תעודות הסל העוקבות אחרי מדדים אלה, וזאת כאשר כמות הסחורה הצפה של המניה הזו בבורסה המקומית היא מוגבלת וכמות משמעותית נוספת לא צפויה להגיע מלונדון עד מועד ההצטרפות למדדים.

באטמ היא חברה ישראלית דואלית שמנייתה נסחרת במקביל בבורסת לונדון (סימול: BVC) מאז שנת 1996. החברה נוסדה ב-1992 על ידי ד"ר צבי מרום, וכיום פועלת באמצעות משרדים בישראל, ארה"ב, אירופה, אמריקה הלטינית והמזרח הרחוק, ומעסיקה כ–700 עובדים, רובם המכריע מהנדסים ומדענים.

לדברי ד"ר צבי מרום, מנכ"ל באטמ: "אנו שמחים על החלטת הבורסה להכניס את מניות החברה למדדים בישראל. אנו חברה גלובלית ותיקה המוכרת מוצרים טכנולוגיים ברחבי העולם, מטה החברה נמצא בישראל וכן, יש לנו תשתית רחבה של מרכזי מחקר ופיתוח בארץ. אנו פועלים במסגרת של שתי חטיבות, האחת בתחום רשתות תקשורת והשניה בתחום המיכשור הרפואי. לשתי החטיבות סיפור צמיחה ייחודי אשר מעניין משקיעים בישראל ובעולם. אנו מאמינים כי הכניסה למדדים תשפיע לחיוב על המסחר במניות החברה ותתרום להצפת הערך לבעלי המניות שלנו".

נציין כי בטאמ צפויה לקחת חלק במיזם הסיבים האופטיים של חברת החשמל, שקיבל בסוף אוגוסט רשיון תקשורת משר התקשורת.

מניית באטמ שנשלטת על ידי ד"ר צבי מרום (23.3%) וחברת אנדרסון (21%) איבדה מתחילת השנה כ-13% והיא נסחרת כיום לפי שווי של 340 מיליון שקל. הציבור מחזיק בשיעור של 34% במניות החברה.

ל-Bizportal נודע כי הבורסה של ת"א עושה כיום מאמץ להצטרף לרשת הסליקה של כל הבורסות האירופיות, זאת במטרה להקל ולקצר את תהליכי הסליקה של המניות הנסחרות בבורסות האירופיות לישראל. לדוגמא, מספר ימי הסליקה שנדרשים לסליקת מניית בטאמ שנסחרת בלונדון והעברתה לתל אביב עומדים כיום על לא פחות מ-10 ימי מסחר. מהלך שכזה צפוי לפתור את בעייתן של המניות הדואליות שנסחרות בבורסות האירופיות.

תגובת הבורסה לני"ע: "הבורסה נמצאת במגעים לפתיחת חשבון במסלקה אירופאית מובילה וזאת במטרה לייעל את הליכי העברת ניירות ערך דואליים הנסחרים הן בשוק הישראלי והן בשוק האירופאי, מאירופה לישראל ולהיפך".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה