אנלייט: הפניקס והפועלים יממנו 72 מיליון שקל מעסקת סאנפאוור

אנלייט הודיעה היום על חתימת הסכמים למימון הפרויקטים מבטחים ותלמי בילו בסך כולל של 92 מיליון שקל
 |  (1)
מתקן סולארי, צילום: Getty images Israel
אנלייט אנרגיה -0.38% אנלייט אנרגיה 182 -0.38% אנלייט אנרגיה בסיס:182.7 פתיחה:183.8 גבוה:184 נמוך:180.7 תמורה:1,565,564 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מתחדשת מקבוצת יורוקום הודיעה היום (ב'), על חתימת הסכמים למימון הפרויקטים "מבטחים" ו-"תלמי בילו", בהיקף של כולל של 20 מגה-וואט שצפויים להירכש מחברת סאנפאוור על פי הסכמים מיולי האחרון בהיקף של כ- 163 מיליון שקל.

במסגרת הרכישה, תחזיק אנלייט ב-100% בתלמי בילו וב- 51% במבטחים, 49% הנותרים יוחזקו על ידי קרן נוי. חלקה של אנלייט בתשלום התמורה הינו כ-109 מיליון שקל וחלקה של קרן נוי בתשלום הינו כ-54 מיליון שקל. בנוסף תעמיד קרן נוי לאנלייט, הלוואה של כ- 20 מיליון שקל, כשסך השקעתה הכוללת של קרן נוי במיזם בהון וחוב תעמוד על כ- 74 מיליון שקל.

מימון חלקה של אנלייט ברכישת הפרויקטים כולל הלוואות ביניים "מזנין" בסך כולל של כ- 92 מיליון שקל. כ-57.6 מיליון שקל ימומנו על ידי פועלים ונצ'רס, פועלים IBI וגופים מקבוצת הפניקס, כ-15 מיליון שקל ימומנו על ידי הפועלים בלבד וכ- 20 מיליון שקל ימומנו כאמור על ידי קרן נוי. הסכמי המימון מותנים בהתקיימותם של מספר תנאים מתלים, כאשר המהותי בהם הינו השלמת עסקת הרכישה עם סאנפאוור.

נכון להיום, הפרויקטים ממומנים בחוב בכיר על ידי בנק לאומי וגופים מקבוצת כלל פיננסים בהיקף כולל של כ- 260 מיליון שקל. החוב הבכיר של פרויקט מבטחים מדורג בדירוג Aa3 (יציב), לתקופת ההפעלה, והחוב הבכיר של תלמי בילו מדורג בדירוג A2 (יציב) לתקופת ההפעלה.

פרויקט מבטחים ופרויקט תלמי בילו ממוקמים בנגב המערבי, תהליכי ההקמה בהם הושלמו והם קיבלו רישיון קבוע למתקן ייצור חשמל בטכנולוגיה סולארית המחובר לרשת החלוקה. שני הפרויקטים עברו את שלב ההפעלה המסחרית והחלו לייצר חשמל ולהניב הכנסות, בתעריף מובטח וצמוד מדד למשך 20 שנה. השלמת העסקה מותנית בהתקיימותם של תנאים מתלים, כאשר העיקרי שעדיין תלוי הינו קבלת אישור שר האנרגיה להעברת הבעלות במתקנים.

הלוואות המזנין הינן הלוואות NON RECOURSE. את העסקה ליוו מצד אנלייט עו"ד רון ורד ועו"ד יפתח זיידמן ממשרד יהודה רווה ושות'.

גלעד יעבץ מנכ"ל אנלייט אמר היום: "המתקנים הינם בהספק משמעותי של 20 מגה ואט שצפויים להניב לחברה הכנסות ברוטו שנתיות מייצור חשמל למשך 20 השנים הבאות של כ- 48 מיליון שקל לשנה. מימון הפרויקט על ידי גופים כמו הפניקס ופועלים ונצ'רס ו- IBI מעיד על הפוטנציאל הגלום בעסקה ועל הבעת אמון של הגופים הן בפרויקטים הנ"ל והן בחברה ובפעילותה. כמו כן, העסקה מצביעה על אמון הולך וגובר מצד גופים מוסדיים ככלל, הן באנלייט והן בהשקעות באנרגיה מתחדשת בארץ ובעולם כערוץ השקעה יציב ובטוח. אנו מקווים כי השלמת העסקה עם סאנפאוור תתבצע בקרוב ונוכל לראות את פירותיה כבר במהלך 2014".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אנלייט
  תמר 07/10/2013 13:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מתחילת השנה 200 % מה רע ? מחזיקה ולא ממליצה.
  סגור