פועלים מסכמים שבוע: היקפי המסחר גדלו, מהם האפיקים המומלצים?

כלכלני הבנק מציינים שלמרות שהפחתת הריבית תרמה, ישנם עדיין סימני האטה במשק הישראלי שעלולים להשפיע על הנעשה בשוק
 |  (1)
סוחרים, צילום: Getty images Israel
בתום שבוע סוער בשוק ההון המקומי, שבו מדד המעו"ף נסגר כמעט ללא שינוי, כלכלני בנק ה פועלים +0.27% פועלים 2,637 +0.27% פועלים בסיס:2,630 פתיחה:2,630 גבוה:2,677 נמוך:2,616 תמורה:66,702,962 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מסכמים את החודש האחרון במניות ובאג"ח. החודש האחרון אופיין במחזורי מסחר ערים למרות תקופת החגים שבדרך כלל רדומה. השיא הגיע היום עם מחזור ענק של 3.1 מיליארד דולר לאחר שתעודות הסל עדכנו את החזקותיהן לקראת כניסתה של אופקו הלת' -6.91% אופקו הלת' 1,253 -6.91% אופקו הלת' בסיס:1,346 פתיחה:1,292 גבוה:1,308 נמוך:1,253 תמורה:9,234,619 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: למדדים.

"חודש ספטמבר היה אחד החודשים הטובים בבורסה בשנים האחרונות, בסופו חזר מדד ת"א 25 לשיא של כשנתיים", מציינים ביחידת המחקר של בנק הפועלים. "לצד עליות השערים, נהנה שוק המניות המקומי מהתאוששות ניכרת בנפח המסחר, כשהמחזור היומי הממוצע עמד על כ-1.25 מיליארד שקל ביום – גידול של כ-25%-30% ביחס לשמונת החודשים הראשונים של השנה, וזאת חרף העובדה כי חגי תשרי (המאופיינים מסורתית במחזורים נמוכים) חלו במהלך החודש".

הסיבה לגידול במחזורים, יחד עם עליות השערים בבורסה, "נבעו להערכתנו מירידת רמת אי הודאות הגיאופוליטית, אשר עלתה בשבועות הקודמים עקב החששות מפני התערבות צבאית בסוריה ומהחרפה בזירה האיראנית. כעת, משנראה כי בשתי הזירות הללו מתגבשים פתרונות לא צבאיים, רמת החשש יורדת, ומדרבנת את שוק המניות", מעריכים כלכלני הבנק.

בפועלים מציינים גם את הפחתת ל-1% "שתרמה לאוירה החיובית בשוק המקומי, וסטטיסטיקת העבר, המלמדת כי הרבעון הרביעי של השנה נוטה בד"כ לעליות שערים במניות". מנגד, הכלכלנים אומרים ישנם עדיין סימני האטה במשק הישראלי, שיחד עם דיוני התקציב ותקרת החוב בארה"ב עשויים להכביד על הסנטימנט.

"אנו ממשיכים להמליץ על חשיפה בינונית ברכיב המנייתי בתיק ההשקעות, כשאת החשיפה המנייתית מומלץ לבצע דרך מדדים, ופחות דרך מניות ישירות", כותבים כלכלני הבנק. "מבין המניות השונות, אנו רואים העדפה להשקעה במניות דפנסיביות ובמניות המאופיינות בחלוקת גבוהה. כמו כן, אנו סבורים כי את הסיכון בחשיפה לחברות עדיף ליטול באמצעות מניות על פני קונצרניות".

בשוק אגרות החוב ממליצים הכלכלנים בפועלים "לשמור על מרכיב נזילות גבוה. באפיק השקלי: אנו ממליצים על השקעה במח"מ בינוני בריבית הקבועה, וכן להמשיך ולשלב באופן הדרגתי ומתון, אג"ח בריבית משתנה. באפיק צמוד המדד: באג"ח הממשלתיות עדיפה השקעה במח"מ 5+, תוך שימת דגש מיוחד על רמת הסיכון של כל משקיע ושילוב אג"ח קונצרניות באמצעות בחירה סלקטיבית של אג"ח בדירוג A ומעלה, במח"מ קצר בינוני ובעלות גבוהה".

בבנק הפועלים מציינים ש"מסמך זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  המלצה מצחיקה דלק רכב נותנת כל רבעון4-5 אחוזדיבדנד וירדה (ל"ת)
  אביתר 05/10/2013 06:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור