הישג ללן בלווטניק: בעלי המניות של כלל תעשיות תמכו במחיקת החברה מהמסחר

הצעת הרכש במחיר של 15.8 שקל למניה (פרמיה של 2% בלבד) ומסתכמת ב-1.27 מיליארד שקל; ההצבעה עברה ברוב של 72%
 |  (1)
לן בלווטניק, צילום: Getty images Israel
הישג לכלל תעשיות, שבשליטת לן בלווטניק: בעלי המניות הסכימו למכור את המניות שלהם במסגרת במחיר של 15.8 שקל למניה, של 2% בלבד מעל מחיר המניה בבורסה. השווי הכולל של העיסקה (50.1% מהמניות) שעברה ברוב גדול מסתכמת ב-1.27 מיליארד שקל.

שיעור ההצבעה בעד אישור העסקה מתוך סך המצביעים שאינם בעלי שליטה בחברה ושאינם בעלי עניין אישי באישור ההחלטה - 72%. הצביעו נגד: אינפיטי, הכשרת היישוב, הראל, כלל , מנורה-מבטחים.

הצעת הרכש פורסמה בחודש יוני, אך לא זכתה להיענות מרשימה מצד בעלי המניות. בעקבות ההתנגדות לעסקה של אנטרופי, המייעצת למוסדיים, נאלצה החברה לדחות את ההצבעה מיום שלישי להיום. כעת נערכת ההצבעה במסגרת אספה כללית מיוחדת של בעלי המניות במשרדי החברה במגדלי עזריאלי בת"א.

ההתנגדות של אנטרופי לעסקה משלוש סיבות עיקריות: לטענתם ההצעה צריכה להיות בטווח העליון של הערכת השווי שפורסמה, לבחינת הערכת השווי יש למנות מומחה בלתי תלוי ועסקת מיזוג הופכי משולש עלולה לתעל את ערך החברה לבעל העניין בה.

{כלל תעשיות}, הנסחרת לפי שווי של 2.4 מיליארד שקל, היא חברת השקעות השולטת ב"נשר", "ניר חדרה", "גולף" ו"כלל ביוטכנולוגיה" וכן מחזיקה ב"ממן", "מנועי בית-שמש" ו"יפאורה". כעת המניות ימחקו מהמסחר וכלל תעשיות תהפוך לחברה פרטית.

{אידיבי אחזקות}, הנמצאת בשליטת נוחי דנקנר, נאלצה למכור את השליטה (49.9%) בכלל תעשיות לאיש העסקים היהודי-רוסי במאי 2012 תמורת 1.3 מיליארד שקל ולפי שווי של 2.6 מיליארד שקל לכל החברה.

את לן בלווטניק, שפועל בישראל באמצעות חברת אקסס, ייצגה בהליך מחיקת החברה מהבורסה חברת החיתום ובנקאות ההשקעות רוסאריו קפיטל.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אז למה המנייה לא מגיעה ל 1580? (ל"ת)
  יופיטר שוקי הון 03/10/2013 16:42
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור