לקראת החורף: ביונדווקס תקבל מימון של 550 אלף אירו מהאיחוד האירופאי

ביונדווקס תקבל מימון של כחצי מיליון יורו במסגרת המענק הקונסורציום כולל 12 גופים המתמחים בתחום השפעת ומתמקד בפיתוח קליני של חיסון שפעת אוניברסאלי
 |  (2)
זריקה, צילום: Getty images Israel
חברת {ביונדווקס} פרמצבטיקה, המפתחת חיסון אוניברסאלי לשפעת, הודיעה היום כי נחתם הסכם לקבלת מימון בסך של כ-550,000 אירו מתוך מענק של כ-6 מיליון אירו. המענק מהאיחוד האירופאי אושר לקונסורציום UNISEC בו שותפה החברה מנס ציונה.

תכנית המענק מאפשרת קבלה של מענק, הניתן על-ידי הנציבות האירופאית למחקרים מתקדמים באקדמיה ובתעשייה. בקונסורציום שותפות ארבע חברות תעשייתיות, שלושה מרכזים אקדמיים וחמישה מכוני בריאות לאומיים מרחבי אירופה. כל אחד מהשותפים בקונסורציום יתרום מיכולותיו וממומחיותו על מנת להביא לשוק בהקדם האפשרי חיסון אוניברסאלי לשפעת.

במסגרת הקונסורציום, ביונדווקס תוביל ותרכז את המחקר על התגובות התאיות כסמן אפשרי ליעילות חיסוני שפעת אוניברסאליים. כמו-כן, ביונדווקס תערוך ניסוי קליני עם החיסון האוניברסאלי לשפעת שהיא מפתחת כחיסון מקדים למגפות שפעת ובכך תתרום משמעותית להערכות מוקדמת והגנה מפני מגפות שפעת לפני שהן פורצות.

ד"ר טניה גוטליב, האחראית על הפיתוח העסקי בביונדווקס ועל הגשת בקשות בינלאומיות למענקי מחקר מוסיפה: "השתתפות ביונדווקס במחקר רב-לאומי המוקדש לשיפור ההגנה על הציבור מפני מגפת שפעת ומפני שפעת עונתית מעידה על מעמדה המכובד של החברה ועל ההכרה העולמית בחשיבותו של המחקר המתקיים בה".

ביונדווקס עוסקת במחקר ופיתוח שיפור ההגנה מפני שפעת בעזרת חיסון אוניברסאלי M-001 לשפעת. שפעת הינה המחלה הזיהומית הנפוצה ביותר הנגרמת על ידי זני שפעת רבים והמוטציות האקראיות של וירוס השפעת מציבות אתגר בפני המערכת החיסונית.

כיום, חיסוני שפעת עונתיים מיוצרים מדי שנה והם מגנים מפני 3 זנים (החזויים לעונה). בנוסף, מידי מספר שנים מיוצר חיסון שפעת כנגד הזן הפאנדמי. החיסון האוניברסאלי של ביונדווקס נועד להגן כנגד כל זני השפעת, העונתית והפאנדמית על ידי הפעלת כל מערכות החיסון של הגוף לפעולה כנגד איזורים שמורים ומשותפים לכל וירוסי השפעת.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  ביונדווקס לפני טיסה
  חיים 03/10/2013 08:54
  הגב לתגובה זו
  4 2
  סבלנות שם המשחק מניה שהיא מכרה זהב שוק של מליארדי דולרים נמצאת בשער ריצפה
  סגור
 • 1.
  אליום מדיקל בדרך ל40
  צחי 03/10/2013 08:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המניה התהפחנ לאחר חודשים במגמת ירידה התנגדות רק ב40
  סגור