זה סופי: כתב אישום הוגש כנגד ג'קי בן-זקן בגין חשד להרצת מניות

על פי כתב האישום, בנזקן איתר משקיע שירכוש מניות מנופים על מנת שאלו יעלו במטרה שתעמוד בתנאים לכניסה למדד ת"א 100
 |  (2)
ג'קי בן זקן, צילום: בוצ'צ'ו
לאחר כתב האישום שהוגש כנגד סמנכ"ל קמהדע -1.4% קמהדע 1,975 -1.4% קמהדע בסיס:2,003 פתיחה:2,003 גבוה:2,003 נמוך:1,970 תמורה:353,625 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: שלשום אברהם בזיז בגין עבירת מידע פנים, מגיע תורו של בעל השליטה לשעבר בחברת מנופים. פרקליטות מחוז תל-אביב (מיסוי וכלכלה), הגישה היום (ד') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב (המחלקה הכלכלית) כתב אישום כנגד ג'קי בן-זקן, איתן אלדר וצבי קולנברנר בגין עבירות של השפעה בתרמית על שער מניית חברת ארנה גרופ 0% ארנה גרופ 1.9 0% ארנה גרופ בסיס:1.9 פתיחה:1.9 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , קשירת קשר, וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. כן הואשמו מנופים ושתי חברות פרטיות נוספות, כל אחת מהן בשל מעשיו ומחשבתו הפלילית של אחד מן הנאשמים.

על פי כתב האישום, שהוגש ע"י עוה"ד אמיר טבנקין ואלה בנישתי מהפרקליטות, בנזקן ואלדר קשרו קשר להשפיע במרמה על שער מניית מנופים בדרך של רכישת מניות החברה במהלך המסחר בבורסה, במטרה להביא לכך שמניית החברה תעמוד בתנאים לכניסה למדד ת"א-100, במועד הקובע לעדכון המדד. במסגרת קשירת הקשר, היה אלדר אחראי על רכישת מניות מנופים במסחר בבורסה, ובנזקן היה אמון על איתור משקיע שירכוש את מניות החברה מאלדר במהלך תקופת הפעילות, ובכך יספק לאלדר מימון להמשך פעילותו. על בסיס הסכמותיו עם בן-זקן, קשר אלדר קשר עם חברו קולנברנר, לפעול בצוותא במסחר בבורסה לרכישת מניות החברה, על מנת להעלות את שער המניה.

מיום 18.11.2010 ועד ליום 30.11.2010 פעל אלדר באופן עקבי להעלאת שער מניית מנופים באמצעות רכישת מניות במהלך המסחר בבורסה. פעילותו של אלדר השפיעה על שער הנעילה של מניית מנופים בכל אחד מימי המסחר בהם פעל. בנזקן עקב אחר פעילות אלדר בזמן אמת, ולעיתים אף הנחה את אלדר להגביר את פעילותו להשפעה על שער המניה.

שערה של מנופים עלה - והמניה נכנסה למדד ת"א 100 היוקרתי

במהלך תקופה זו תיאם אלדר את פעולותיו עם קולנברנר. במקרים רבים מכר קולנברנר מניות של חברת מנופים שהיו ברשותו, תוך ניצול המידע שהיה לו על פעולות הרכישה שביצע אלדר, ותוך יצירת מצג בפני אלדר כאילו הוא פועל עמו בהתאם להסכמותיהם. במקרים אחרים ביצעו אלדר וקולנברנר עסקאות מתואמות ועצמיות בין חשבונותיהם.

כתוצאה ממימושה של תכנית המרמה להעלאת השער על ידי הנאשמים, עלה שערה של מניית מנופים, והיא עמדה בתנאי הכניסה למדד ת"א-100. ביום 8.12.2010 הודיעה הבורסה על התווספותה של מניית מנופים למדד ת"א-100, החל מיום 15.12.2010.

אלדר, קולנברנר והחברות בשליטתם מואשמים גם בכך שלאחר הצלחת התכנית המרמתית להעלאת השער וההודעה על כניסתה הצפויה של מניית מנופים למדד ת"א-100, פעלו אלדר וקולנברנר, במהלך מספר ימי מסחר מיום 1.12.2010 ועד ליום 15.12.2010, במטרה להשפיע במרמה על שער מניית מנופים לקראת כניסת המניה למדד.

בן-זקן אלדר וחברת מנופים מואשמים גם בעבירה של הנעה בתרמית לרכישת ניירות ערך. על פי כתב האישום, סיכמו אלדר ובן-זקן כי אלדר ימסור לעיתונאי, עמו היה בקשרים, מידע כוזב לפיו התקיים משא ומתן מתקדם ומשמעותי בין בנזקן לבין משפחת גרמזיאן, משפחה יהודית קנדית בעלת הון, לרכישת חלק מהשליטה במנופים, וזאת על אף שבפועל לא התקיים מו"מ כזה. על בסיס מידע זה התפרסמה הכתבה ביום 22.11.2010.

התיק נחקר על ידי מחלקת החקירות ברשות ניירות ערך.

עו"ד אילן סופר, ממשרד גולדפרב זליגמן ושות', בא כוחו של צביקה קולנברנר מסר: "אנו מצרים על ההחלטה להגיש כתב אישום נגד צביקה, ואנו סמוכים ובטוחים כי לאחר שישמעו טענות הגנה, בית המשפט ישתכנע כי באישומים נגדו אין כל ממש".

עו"ד מיכל רוזן עוזר ממשרד חן, יערי, רוזן-עוזר ושות' המייצגת את איתן אלדר מסרה: "לא נפל כל פגם בהתנהלותו של איתן אלדר. אנו משוכנעים כי כך ייקבע לאחר שנציג את עמדתנו בפני בית המשפט".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הכול בבורסה פלילי מי הריץ את המניות היום בחצי שעה אחרונ (ל"ת)
  ראובן 07/10/2013 23:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  מה הוא לא יודע שרק לבנקים ולבתי השקעות מותר להריץ. (ל"ת)
  חוצפה ! 02/10/2013 11:54
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור