עצבנות במעו"ף: הויקס בת"א זינק 40% תוך חודש וחצי; מי קופצת 100%?

מדד הויקס ת"א עולה היום בעוד 8.2% ונסחר ברמה המשקפת סטיית תקן של 12.34% לעומת רמת השפל שנקבעה באמצע אוגוסט על 8.79%
סוחרים, צילום: Getty images Israel
מסחר תנודתי בבורסה: מדד המעו"ף, נסוג משיא של 28 חודשים וכעת נסחר בירידה של 0.6%. טלטלה נרשמת גם בשוק הנגזרים ואופציות ה-PUT השבועיות טסות מעלה עד יותר מ-100%. במקביל ופציות ה-Call השבועיות יורדות בשיעור של עד 55%.

במשך תקופה הארוכה נסחר מדד המעו"ף ביציבות מהפנטת שהובילה לתנודתיות מאוד נמוכה, מה שהוריד את מדד ויקס ת"א באמצע אוגוסט לשפל של 8.79%. אולם מאז שחלה התעוררות בשוק חלה קפיצה חדה גם בתנודתיות - שמשפיעה על תימחור האופציות מאחר וסטיית התקן הינה אחד הגורמים המשפיעים על נוסחת בלאק אנד שולץ שעל פיו נגזרים מחירי האופציות.

ת"א עולה היום בעוד 8.2% ונסחר ברמה המשקפת סטיית תקן של 12.34% (המדד משקלל את הסטיות הקצרות והארוכות באופציות ה-Call וה-Put על מדד המעו"ף). רמה זו עדיין נחשבת כרמה נמוכה מבחינה היסטורית, אך היא רמה שגבוהה בכ-40% מרמת השפל.

העלייה החדה ביותר נרשמת כעת במחירה של מסוג PUT על שער של 1,250 נקודות שתפקע בסוף השבוע, אשר מזנקת בכ-105% למחיר של 370 שקל לאחר שמוקדם יותר כבר טיפסה לרמה של 420 שקל. נזכיר כי רמה של 1,250 נקודות נחשבת לרמה פסיכולוגית חשובה שאותה הצליח המדד לפרוץ לפני מספר ימים כלפי מעלה, ועתה הפכה לרמת התמיכה הפסיכולוגית של המדד המוביל בת"א.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה