ברקליס: הצמיחה בישראל תרד ב-2014 ל-3.3%; מה יקרה למחירי הדירות?

בבנק ההשקעות ציינו את העובדה שבנק ישראל כשל בניסיון לרסן את התחזקות השקל - ממליצים לקנות שקלים לטווח ארוך כנגד האירו
 | 
ברקליס, צילום: Getty images Israel
בנק ההשקעות ברקליס פרסם את תחזיות הצמיחה של המדינות המתפתחות ובכללן ישראל. בברקליס חוזים כי הצמיחה ב-2013 תסתכם ב-3.5% בעיקר הודות להכנסות המדינה מתמלוגי הגז שמתחילות להשפיע וכן שיפור אמיתי בתמ"ג עצמו וירידה בחוב הלאומי. יחד עם זאת, בבנק מציינים כי התערבות בניסיון למנוע התחזקות השקל לא הועילה וממליצים להחזיק בשקל לטווח ארוך כנגד האירו.

בברקליס מציינים את הקפיצה בצמיחה שנרשמה ברבעון השני של השנה ועמדה על 4.9% שמקורה העיקרי בהפקת הגז, עלייה בשכר הריאלי ובצריכה הפרטית. כמו כן מציינים בברקליס את השיפור שחל בייצוא במהלך החציון הראשון של 2013 לעומת השנה שעברה.

בבנק מציינים כי מחירי הדירות בישראל שבים לעלות השנה בשיעור של 9.3% לאחר האטה בשנה שעברה. גם מספר התחלות הבנייה נמצא בהאטה לעומת השנה שעברה. בבנק מציינים כי שיעור עליית מחירי שכר הדירה הנו נמוך בינתיים מעליית מחירי הדירות למכירה. בברקליס שמים דגש על העובדה שהורדת הריבית ע"י בנק ישראל תביא לדעתם לעלייה נוספת במחירי הדירות כתוצאה מהאצה נוספת בנטילת משכנתאות.

יעד האינפלציה שנקבע על בין 1-3% נראה כעת קרוב לתחתית היעד גם על פי המדדים האחרונים שפורסמו ובכללן מדד אוגוסט שעמד על 0.2%. בבנק מעריכים כי האינפלציה השנתית של 2013 תעמוד על 1.5%-2% וכי גם ב-2014 האינפלציה תהיה באזור החלק הנמוך של יעד האינפלציה.

ברקליס בנק פי.אל.סי. הוא בנק חוץ בעל רישיון שיווק השקעות בישראל. לברקליס בנק פי.אל.סי. עשוי להיות עניין אישי בנושא הכתבה. האמור לעיל אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם."
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה