אבוג'ן טסה 4.2%: הסכם השת"פ עם סינג'נטה הוארך ב-3 שנים נוספות

הסכם שיתוף הפעולה הינו לשיפור עמידות סויה לנמטודות (טפילים). מנכ"ל אבוג'ן: "נדבך חשוב לפעילות הגוברת שלנו בתחום"
 |  (1)
אבוג'ן, צילום: Bizportal
התפתחות עסקית חיובית בחברת אבוג'ן -2.19% אבוג'ן 969.8 -2.19% אבוג'ן בסיס:991.5 פתיחה:971.9 גבוה:983.9 נמוך:955 תמורה:80,082 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: . חברת הביומד, הפועלת לשיפור תכונות בצמחים באמצעות גנומיקה, הודיעה היום (ב') על הרחבה והארכה בשלוש שנים נוספות של שיתוף הפעולה שלה עם חברת סינג'נטה ביוטכנולוגיה. שיתוף הפעולה בין החברות, שהחל כבר בשנת 2009, מתמקד באיתור גנים בעלי פוטנציאל לשיפור העמידות של סויה לנמטודות.

הרחבת והארכת שיתוף הפעולה בין אבוג'ן לסינג'נטה בשלוש שנים נוספות הינה בהמשך לתוצאות מוצלחות שהתקבלו אצל סינג'נטה לגבי חלק מהגנים שהועברו מאבוג'ן במסגרת ההסכם המקורי. לפי שני ההסכמים, הן המקורי והן המורחב, אבוג'ן זכאית לתשלומי מחקר, לתשלומים נוספים בכפוף לעמידה באבני דרך, וכן לתשלומי תמלוגים המבוססים על מכירות של סינג'נטה של זרעים ביוטכנולוגיים המכילים גנים שאותרו על ידי החברה, אם וכאשר אלו יפותחו וימוסחרו ע"י סינג'נטה.

נמטודות (טפילים), הנטפלות לשורשים של הצמח, נחשבות כיום לאחד המזיקים המשמעותיים וההרסניים ביותר בתחום החקלאות. פגיעת הנמטודות ביבול העולמי של גידולים חקלאיים גורמת לנזקים המוערכים בכ-100 מיליארד דולר מדי שנה. בסויה בפרט, פגיעת הנמטודות באזורים הנגועים, גורמת לאובדן יבול של 30%-50% מדי שנה כאשר בארה"ב בלבד, מוערך הנזק שנגרם למגדלי סויה בכ-1.3 מיליארד דולר מדי שנה.

עופר חביב, מנכ"ל אבוג'ן, הגיב לחתימה על ההסכם המורחב. לדבריו, "אנו שמחים מאוד על התוצאות הנוכחיות שהושגו במסגרת שיתוף הפעולה לשיפור עמידות סויה לנמטודות והן על המשך והרחבת שיתוף הפעולה עם חברת סינג'נטה. אנו מלאי ביטחון ששילוב יכולות גילוי הגנים של אבוג'ן עם מומחיות הפיתוח של סינג'נטה יאפשרו סלילת דרכים חדשות להתמודדות עם המזיקים ההרסניים הללו".

עוד הוסיף חביב כי "הרחבת שיתוף הפעולה עם סינג'נטה היא נדבך חשוב לפעילות הגוברת שלנו בתחום עמידות לעקות ביולוגיות, כגון נמטודות ומזיקים נוספים. במסגרת פעילות זו בנתה אבוג'ן יכולות ייחודיות לזיהוי גנים חדשים כדי להילחם במגוון רחב של עקות ביולוגיות , הפוגעות בגידולים העיקרים בעולם."
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אבוג'ן - בבילון הבאה
  חיים 23/09/2013 13:21
  הגב לתגובה זו
  4 1
  מוצר ראשון ב-2016 כל הזמן הודעות חיוביות מלא שיתופי פעולה מלא כסף בקופה לא מפסידה כמעט ולא שורפת מזומנים שווי שוק מיליארד שקל והמניה כל יום בשיא חדש בקרוב הנפקה בנאסדק.
  סגור