איזיצ'יפ: "למיטב ידיעתנו לסיסקו אין כוונה להשתמש במעבדים אחרים"

חברת איזיצ'יפ יוצאת היום עם הבהרות בנוגע להכרזת סיסקו על המעבד החדש וביחס לספקולציות שפורסמו על פעילותה עם חברת ZTE
 |  (7)
שבבים, צילום: Getty images Israel
חברת איזיצ'יפ יוצאת היום (ג') עם הבהרות בנוגע להכרזת סיסקו על המעבד החדש וביחס לספקולציות שפורסמו על פעילותה עם חברת ZTE. החברה מסרה כי לפי מיטב ידיעתה לסיסקו אין כוונה להשתמש במעבדים אחרים פרט ל-NP-5 בכל הפלטפורמות המרכזיות שלה וכי סיסקו עוד לא החליטה לגבי שימוש במעבדים אחרים פרט ל-NP5 של איזיצ'יפ.

איזיצ'יפ מאמינה כי ה-NPS-400 שלה יהיו המעבדים החזקים ביותר בתעשיה כולה בשל יכולת האינטגרציה והאפקטיביות האנרגטית הגבוהה של מעבד זה. לסיסקו תמיד היו מעבדים משל עצמה ולמיטב הידיעתה של איזיצ'יפ ההודעה של סיסקו עולה בקנה אחד עם הודעות עבר קודמות.

איזיצ'יפ גם מבהירה את עמדתה ביחס לספקולציות שפורסמו על ZTE, לפיה יוחלפו המעבדים של איזיציפ על ידי מתחרים אחרים כגון ברודקום. לדברי הנהלת איזיצ'יפ ל-ZTE יש פלטפורמות רבות שבחלקן נעשה שימוש במעבדים של איזיציפ ובחלקן נעשה שימוש במעבדים של חברות מתחרות.

הפלטפורמות של איזיצ'יפ מסוג NP-3 ו-NP-4 הן מובטחות ולמיטב ידיעת החברה ZTE מתכוונת להמשיך ולעשות שימוש עתידי גם ב-NP 5 בפלטפורמות השונות שלה.

הצלחת הנתבים מעוררת שאלות בנוגע להיגיון החלפת המעבד

מילי שנדלר, אנליסטית הטכנולוגיה של בית ההשקעות IBI מתייחסת להתפתחויות האחרונות באיזיצ'יפ תוך שהיא מותירה לעת עתה את המלצתה למניה על "קנייה" עם של 38.5 דולר. האנליסטית שמציינת את הצלחת הנתבים של איזיצ'יפ כגורם המעורר שאלות בנוגע לצורך בהחלפתם במעבד החדש של סיסקו תוהה גם האם מדובר בסיבוב חוזר או בשינוי כיוון?

שנדלר מפרטת כי ביום חמישי הודיעה סיסקו על השקת מעבד רשת ראשון X1nPower . החברה סיפקה פרטים כלליים ביותר על תכונות המעבד הכולל מהירות 400Ggs ותכונות מתקדמות ביותר המשולבות בשבב בודד.

לא מדובר בבשורה משמעותית עבור סיסקו עצמה, אך מניית איזיצ'יפ השלימה ירידה של 24% בשני ימי המסחר האחרונים. לדברי האנליסטית, "המימוש האגרסיבי נובע מחשש המשקיעים שהאיום העיקרי על איזיצ'יפ (שסיסקו תתחיל להשתמש במעבדים תוצרת בית) עלול להתממש. מכיוון, שסיסקו לא סיפקה מידע בנוגע למוצרים להם מיועד המעבד החדש או סוג הנתבים, המשקיעים מוצאים עצמם באי ודאות לפחות עד ה - 24 בספטמבר, אז יוצג המעבד החדש באופן רשמי".

"נכון להיום סיסקו, תורמת מעל 40% מהכנסות איזיצ'יפ ומשתמשת במעבד NP-4 בשתי פלטפורמות דומיננטיות ASR-5000 ו-ASR9000. בעתיד הקרוב NP-4 צפוי להיות מוחלף ב-NP-5, כך שאפשרות הויתור עליו עלולה לגרום לפגיעה משמעותית הן ברמת ההכנסות והן במיצוב של איזיצ'יפ בקרב יצרניות ציוד התקשורת.

"העובדה שסיסקו מפתחת באופן רציף פתרונות בית בתחומים שונים אינה סוד. גם לאחר תחילת העבודה עם איזיצ'יפ, סיסקו המשיכה להשקיע בטכנולוגיה ולא רק מפתחת אלא גם משתמשת במוצריה לנישות מעבר לנתבי קצה כמו נתבי ליבה או transportation. המעבדים הקיימים פותחו על פלטפורמת QuantumFlow שהוצגה בשנת 2008. החברה לא נידבה פרטים, אך המסקנה שפלטפורמה nPower מיועדת להיכנס לנעליה של QuantumFlow נראית סבירה. לאור העובדה שמעבדי QuantumFlow לא מתחרים ב-NP-4/5, הפגיעה בהקצאת איזיצ'יפ מתוך סך המוצרים לא עשויה להיות משמעותית.

"אם סיסקו מפתחת מעבדים חדשים באופן רציף שלא זוכים לתזכור בתקשורת, למה דווקא השקה של פלטפורמה חדשה זוכה להודעה בולטת כשבועיים לפני כנס של החברה? בתקופה האחרונה וביום המשקיעים האחרון בפרט, סיסקו ספגה ביקורת על התנהלותה בתחום הנתבים בהשוואה למתחרה המסורתית Alcatel Lucent שמזמן הודיעה על מעבד 400Gg/s.

"לדברי סיסקו נתבי core הם אלה שפוגעים בביצועי החברה ולא נתבי קצה. דברים אלו גורמים לנו להעריך שהפרסום נועד לתת מענה על הביקורת, להצביע על התקדמות ולמשוך תשומת לב לכנס.

"סיסקו משתמשת במעבדי איזיצ'יפ עבור שתי פלטפורמות מובילות של נתבי קצה ASR900ו-ASR5000. בהתאם לפרסומים רבעוניים, שתי הפלטפורמות זוכות להצלחה ושומרות על קצב גידול דו ספרתי גבוה. הצלחת הנתבים מעוררת שאלות בנוגע להיגיון החלפת המעבד בייחוד לאור העלות הגבוהה של פיתוח והתאמה לנתב מוגמר.

"שינוי בסדרת NP-4 לא נראה סביר וגם NP-5 הצפויה להיכנס בעתיד נמצאת כבר בשלב ה-sampling. השאלה שמעוררת את החשש טמונה בנכונות של סיסקו להמשיך עם NPS. לדברי הנהלת איזיצ''יפ, סיסקו לא קיבלה החלטה בנוגע לדור המשך כלשהו, אך לטענתה התכונות הטכנולוגיות של NPS עולות על אלו של nPower X1 ברוב הפרמטרים.

היסטוריה חוזרת ?

"במקרה ונעלה את הודעות סיסקו על QuantumFlow מפברואר 2008, נראה שגם אז החברה הודיעה על השקה שבועיים לפני כנס בלי הסבר מפורט על המוצר או הנישה לה הוא מיועד. הודעת החברה גם אז נראתה דרמטית במיוחד ועוררה תגובות דומות להפליא והותירה משקיעים ואנליסטים באי ודאות".
תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  אויי כנרת שלי... ההיית או חלמתי חלום. .. (ל"ת)
  לנאופטיקס 19/09/2013 10:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  בטווח הקרוב לפחות 30% למעלה. (ל"ת)
  משקיע זהיר 18/09/2013 10:47
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 3.
  שימו לב הנייר נבלם יפה מאוד ושווה קנייה
  סוחר חתיך 17/09/2013 20:48
  הגב לתגובה זו
  3 1
  אני קונה ביום א כאשר מחיר היעד הוא 10000 נק בתא.... תוך חודש תתקן הכללל כסף על הריצפה
  סגור
 • 2.
  איזיציפס איזיגואוס (ל"ת)
  איזיציפס תלמה 17/09/2013 20:28
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 1.
  אז סיסקו יצרה שבב במיליונים והיא לא תשתמש בו
  ראובן 17/09/2013 18:42
  הגב לתגובה זו
  2 1
  יצחקתם אותי
  סגור
 • השאלה היא האם זה במקום שבבי איזיציפ, או לא ?
  לזה כרגע אין תשובה 18/09/2013 14:14
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אם השבב החדש של סיסקו מיועד להחליף את השבבים של איזיציפ, זו תהיה בעיה לאיזיציפ. אבל יקח כמה שנים עד שהשבבים הללו יכנסו לשוק. לכן, בהודעה של איזיציפ, הם מדווחים על שבב חדש שהוא התשובה לסיסקו. אין לזלזל ביכולת של איזיציפ לפתח שבבים מובילים. בזמנו אף אחד מהתחום לא האמין שסיסקו תשתשמש בשבבים של איזיציפ. הסתבר בסוף, אחרי הרבה שנים של הימנעות, שסיסקו אט אט החלה להשתמש בשבבים שלהם כדי לעמוד בתחרות. עכשיו הם משתמשים כבר בדור שלישי של שבבי NP של איזיציפ. לכן עדיין לא ברור מי ינצח בתחרות. איך איזיציפ עושים את שבבים הרבה יותר טובים מכל המתחרים. תהרוג אותי, אני לא יודע. אגב, עד היום האב טיפוס הראשון - כבר עובד. ואם השבב החדש יעבוד לצד השבבים של איזיציפ אז הנייר יחזור קרוב לשער הקום. תשובה רק אחרי המצגת של סיסקו ב 29 לחודש.
  סגור
 • איזי
  אנונימי 18/09/2013 13:31
  הגב לתגובה זו
  2 1
  המניה תעלה 40 אחוז
  סגור