מנכ"ל פריון: "נהיה חברה ענקית - נגיע למעו"ף", המניה מזנקת 6.5%

מנדלבאום נותר אופטימי וכיוון גבוה בכנס משקיעים שערכה גלברט כהנא: "נתחרה ראש בראש על הובלת תחום החיפושים וההפצה בעולם"
 | 
פריון, צילום: Bizportal
לאחר שהודיעה אתמול על מיזוג עם החברה הפרטית קונדואיט , פריון נטוורק -0.93% פריון נטוורק 1,063 -0.93% פריון נטוורק בסיס:1,073 פתיחה:1,073 גבוה:1,063 נמוך:1,063 תמורה:3,625 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ערכה היום (ג') במשרדי חברת קשרי המשקיעים ויחסי הציבור גלברט כהנא שבמגדלי עזריאלי כנס משקיעים לגופים המוסדיים. חדר הישיבות בקומה ה-38 שבמגדל המשולש היה מלא עד אפס מקום וכלל כ-60 איש, רובם אנליסטים ומנהלי השקעות באותם גופים מוסדיים שיידרשו לאשר את העסקה במסגרת אסיפת בעלי המניות שצפויה להיערך בחודש נובמבר הקרוב.

משקיעי פריון לא התרשמו אתמול מעסקת המיזוג, והמניה סגרה את יום המסחר בירידות שערים חדות של 16% ובמחזור מסחר גבוה יחסית של 16 מיליון שקל. ניכר כי מחזיקי המניות הקיימים של פריון הגיבו בשלילה לדילול הצפוי בהחזקותיהם, לאחר שאלה יחזיקו כ-19% בלבד ממניות חברת האינטרנט לאחר השלמת המיזוג, כמו גם ממכפיל הרווח של אותה חברה ממוזגת שמשקפת תחזית רווח אופטימית למדי שיכול ולא תצא אל הפועל בשוק סרגלי הכלים המאתגר. היום המניה מתקנת ורושמת עלייה של 6.5% במחזור מסחר גבוה של כ-12 מיליון שקל.

בכל מקרה, השותף בקרן ההון סיכון בנצ'מרק מייקל אייזנברג התייחס אתמול במסגרת מסיבת עיתונאים שערכה קונדואיט במשרדיה שבנס ציונה לירידה החדה במחיר המניה, ונותר אופטימי מאוד. לדבריו, "אני מאמין שהמחיר (של מניית פריון - ח' ד') יעלה עד שהעסקה תיסגר והמילה התחתונה תהיה תוך שנה - שנה וחצי".

מנדלבאום: "מדובר בשתי חברות שביחד שוות 3"

מנכ"ל פריון ג'וזף מנדלבאום והשותף בקרן ההון סיכון בנצ'מרק מייקל אייזנברג הציגו גם היום את משנתם ביחס למיזוג בין שתי החברות. לדברי מנדלבאום, "מדובר בקומבינציה של שני כוחות, בין פריון לבין חטיבת ה-Client Connect של קונדואיט. אנחנו למעשה רכשנו את קונדואיט. מדובר במשהו שאנחנו בהחלט מאמינים בו - אנחנו נקים חברה ענקית שתהיה הגדולה ביותר בישראל, וזו רק ההתחלה. החברה הממוזגת צפויה לגדול, ובשנים הבאות נוכל לראות שיפור משמעותי בתוצאות הכספיות. אין שישלוט בחברה, ופריון תישאר עצמאית. הקומבינציה בין שתי החברות היא החלק המרגש בנושא הזה".

עוד הוסיף מנדלבאום כי "המספרים מדברים בשם עצמם. ב-2014 נראה הכנסות גבוהות יותר מ-367 מיליון דולר ב-12 החודשים האחרונים (מיוני 2012 עד יוני 2013). ב-2013 ההכנסות בוודאות ימשיכו לצמוח ויהיו גבוהות יותר, וב-2014 תימשך הצמיחה. יש עסקים שמיזוגים בין שני חברות מביאות לתוצאה של פחות מ-2. לא במקרה שלנו. מדובר בשתי חברות שביחד שוות 3".

מנדלבאום: "נתחרה ראש בראש על הובלת תחום החיפושים וההפצה הדיגיטלית"

מנדלבאום התייחס להשלכות המיזוג עם קונדואיט. לדבריו, "לקונדואיט פלטפורמת לקוחות מצוינת שיכולה ליצור חברה ממוזגת אחת חדשה וגדולה יותר. אנו שואפים להיות חברת האינטרנט הגדולה ביותר בישראל ולעקוף גם את השחקנית השנייה בגודלה בעולם, כך שבעתיד נוכל להתחרות ראש בראש על הובלת תחום החיפושים וההפצה הדיגיטלית. העדפנו לפצל את שתי החטיבות בקונדואיט, כאשר חטיבת האפליקציות והמובייל תפעל באופן עצמאי. 99% מהמכירות הצפויות יגיעו מהשותפות עם פריון, בעוד שרק כ-1% מההכנסות באות מהחטיבה העצמאית".

"במסגרת תוצאות הרבעון השלישי והרבעון הרביעי, כחלק מהשקיפות שאנו דוגלים בה, נכלול את התוצאות של חטיבת ה-ClientConnect של קונדואיט. אסיפת בעלי המניות תהיה ככל הנראה במחצית חודש נובמבר. מדובר בעסקת מניות, ללא חוב וללא מס. יש לנו 3-4 שותפויות חזקות ואני בהחלט בטוח שהחברות ימשיכו בשיתוף פעולה מלא איתנו. למייסדים יש לוק אפ של שנתיים, ולעובדים יהיה תקופת לוק אפ ארוכה יותר כדי למנוע שחרור בלתי מבוקר של מניות לשוק ופאניקה".

מנדלבאום סיים ואמר כי "הכישרון של אנשים בישראל הוא פנומנאלי, ולא נופל מעובדים בעמק הסיליקון ובמקומות אחרים. אני ציוני ובהחלט מאמין בשותפות חזקה בין שתי חברות ישראליות. אנחנו בקבוצת החברות העליונה במדד ת"א 75, ואנו שואפים להיות חלק ממדד המעו"ף בת"א במהלך השנים הבאות".

אייזנברג נשאל מדוע קונדואיט ביקשה לבצע מיזוג עם פריון במקום לבצע ראשונית בוול סטריט, השיב אייזנברג כי "ההנהלה של קונדואיט עדיין לא מגובשת לחלוטין כדי להיות בוול סטריט, וזה בוודאות היה לוקח זמן רב יותר. ההנהלה של פריון היא הנהלה חזקה עם ניסיון רב, נקיית כפיים, דבר שלבטח יועיל לשתי החברות בהמשך הדרך".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה