ירון ייני: "אפשר לרשום בבורסה בת"א עוד 1,000-2,000 חברות"

סוחר השלדים מדבר עם Bizportal על המצב הקשה בבורסה. "לא מבין למה מוחקים חברות, אפשר להגיע לרישום של 1,000-2,000 חברות"
 |  (41)
ירון ייני, צילום: Bizportal
"המדינה היא שלי. אני גר בה והילדים שלי משרתים בה. הצדקנות של כל פקידות הפרופסורים הזו לא היא שתקבע לי מה נכון ומה לא נכון. אנחנו, אנשי העסקים הפעילים בישראל שותפים במדינה הזו לא פחות מהפקידים שקיבלו סמכויות יתר. הם לא צריכים להציל את המדינה מאנשי העסקים", כך אומר בראיון נוקב ועצבני ל-Bizportal "ח ירון ייני.

ייני הוא איש עסקים צבעוני שהחל את דרכו בשוק ההנפקות לפני יותר מ-20 שנה ומוכר כיום בעיקר כמי שפועל בתחום השלדים הבורסאיים. ייני מחזיק כיום, בין היתר, בנתחים בחברות כמו אולטרה אקוויטי +47.87% אולטרה אקוו 2,150 +47.87% אולטרה אקוויטי בסיס:1,454 פתיחה:1,454 גבוה:2,150 נמוך:2,150 תמורה:3,139 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , דולומיט אחזקות 0% דולומיט אחז 40.1 0% דולומיט אחזקות בסיס:40.1 פתיחה:40.1 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , {צמיחה}, {גפן השק}, הרודיום השק +7.24% הרודיום השק 158.5 +7.24% הרודיום השק בסיס:147.8 פתיחה:147.8 גבוה:165.5 נמוך:147.8 תמורה:27,257 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ואחרות. ייני תוקף בראיון בחריפות את ההמלצות של הוועדה להגברת הנזילות שהציג בשבוע שעבר יו"ר הרשות, פרופ' האוזר, קורא לשינוי של כללי השימור ולהקלות ברישום ומבכה את המתקפה הציבורית על אנשי העסקים בארץ.

מה דעתך על ההמלצות לשיפור הנזילות שהניח השבוע פרופ' האוזר על השולחן? "זה גיבוב של שטויות. אין להצעה הזו משמעות. היא לא מטפלת בבעיות האמיתיות ולא פותרת את הבעיות שהרשות עצמה יצרה. מה זה כל הדוחות האלה? מה זה הקלות? למה בכלל צריך היה להגיע למצב של הקלות? היד שהכבידה היא היד שמקלה עכשיו? לא ברור לי איך זה מגן על הציבור כשבפועל מוחקים פה מניות, במיוחד כשברשות יודעים שאנחנו נמצאים בשנים קשות מבחינה כלכלית. הפרופסורים האלה גדלו על ברכי כלכלה שהיא כבר לא רלוונטית. זה עולם אחר כיום".

באמת הרבה חברות נמחקו מהבורסה. הכל בגלל הרגולציה? "מה שקרה בשנים האחרונות זה שהיתה התרחקות גדולה של חברות מהבורסה בהחלט על רקע עודף הרגולציה. הבורסה והרשות עושות נזק גדול לשוק, במיוחד בכל מה שקשור לכללי השימור. לראיה, עד לפני כשנתיים היו רשומות למסחר בבורסה קרוב ל-800 חברות שמתוכן כ-200 חברות נמחקו".

אז מתי אתה חושב שצריך למחוק חברה מהמסחר? "אני לא רואה שום סיבה למחוק חברה, אם היא עומדת בכל הדיווחים. אבל בפועל, במקום להגן על ציבור המשקיעים הרגולטורים גרמו נזק לציבור המשקיעים והבריחו את החברות הקטנות מהבורסה עם כללי השימור הנוקשים שלא מתאימים למה שקורה בכלכלה כיום".

אבל האוזר אומר שהוא רוצה לעודד רישום של חברות בבורסה "אולי הוא אומר את זה, אבל בפועל הראיה של הנהלת הבורסה ורשות ני"ע היא מאוד צרה. הם רוצים רק חברות כמו טבע ומי שהיא לא טבע אין להם בה עניין. כל מניות היתר לא זוכות כלל לסיוע מהרשויות או מהבנקים. יש פה תפיסת עולם ישנה, מעוותת ושבורה של המדינה שלא מבינה את חשיבותן של החברות הקטנות ולא תומכת בהן".

מה דעתך על מצבם של המשקיעים בבורסה? "אין ספק שמצבו של המשקיע הקטן בבורסה בתל אביב נהיה הרבה יותר גרוע בגלל הרגולציה המוגברת. מה שקורה בפועל זה שבגלל שחסר לו איפה להשקיע הוא מוצא את עצמו משקיע בנכסים הרבה יותר מסוכנים, כמו מסעדות או סטארטאפים, שהסיכוי שלהם לקרוס הוא 80%-90%, וזה במקום להשקיע בבורסה, ששם יש חברות אמיתיות שיכולות היו לצמוח בעזרת הכסף הציבורי הזה יפה".

מה דעתך על ההתנהלות של ההנהלות של החברות הציבוריות? "בההנהלות של החברות הציבוריות יושבים האנשים הכי איכותיים ורציניים בארץ - ובמקום לעודד אותם, רק נותנים להם בראש. מתרכזים רק בשכר, מתקיפים אותם עם עודף רגולציה ניהולית, מכבידים עליהם בהיקף הדיווחים. אני לא נגד רגולציה אבל זה צריך לחזור לפרופורציות הנכונות. רמזור זה דבר טוב - אבל לא כל 100 מטר".

אז הבעיה היא בעצם בנתק של ראשי הרגולציה מהשוק? "כן. התחושה היא שיש ברשות ובהנהלת הבורסה אוסף של אנשים צדקנים ותאורטיקנים שאף אחד מהם אף פעם לא שם את הכסף שלו בשוק, אלא כל תפקידם הוא לבוא בטענות למי שכן פועל ועושה. הם לא חיים את הסיכון והעובדה היא שכל מה שהם עושים רק גורם נזק".

אז מה אתה חושב שצריך לעשות על מנת לשנות את התמונה הקשה שאתה מציג? "צריך לעשות הקלה אמיתית, מהותית חדה וברורה בניהול החברות ובדרכי הדיווח. צריך לעשות פה מה שעושים בלונדון, דיווח חצי שנתי ושנתי בלבד. צריך גם להוריד את העוצמה של ה'כאסח' והתיאוב בה מדברים אל אנשים שמנהלים פה חברות".

מה לדעתך יקרה אם ישנו את הגישה? "אם ישנו את הגישה לדעתי אפשר יהיה לרשום למסחר עוד כ-1,000-2,000 חברות קטנות, בסדר גודל של מיליונים עד עשרות מיליונים בודדים. לעומת זאת, מה שקורה היום זה שכל הכסף הפנסיוני שלנו הולך להשקעות בחו"ל במקום להיות מושקע בחברות הישראליות ובמקום שיעודד את התעשיה הישראלית".

אתה יכול לתת דוגמאות לנזק שעשו הרשות או הבורסה לאנשי עסקים? "בואי נדבר למשל על החקירה של נמרוד טבי מלאנדמארק. ביוני 2010 כל העיתונים היו מרוחים עם התמונות שלו וחשדות והאשמות מכל מני סוגים ומינים. בסוף, אחרי 3 שנים מפרסמים בדף פנימי בכלכליסט הודעה קטנה שמספרת שהתיק נסגר מחוסר אשמה. זה לא צריך להיות ככה. מדובר באנשים שרובם הם אנשים טובים שאם שואלים אותם שאלות הם עונים. צריך להפסיק עם כל תאוריות הקונספריציה האלה כנגד בעלי עניין בחברות ציבוריות. תראי מה עשו לג'קי בן זקן עם החקירות האלה. אני לא יודע אם הוא יצא אשם או לא, אבל הנזק כבר נגרם לו".

"אני לא מצליח להבין איך יכול להיות שמישהו כמו פרופ' זהר גושן שרק סיים את תפקידו כיו"ר רשות ני"ע לקח מיליון דולר מחברת אידיבי על תיווך עסקה שבכלל לא התבצעה ואף אחד לא אומר מילה. זה הזוי. זה גרם לדעתי נזק לשלטון החוק בארץ בצורה קשה".

מה דעתך על התנהלות הסדר החוב בקונצרן אידיבי ועל היחס לו זוכה נוחי דנקנר בציבוריות הישראלית? "אני לא מבין ולא מכיר מבפנים את הסדר החוב מול נוחי דנקנר, אבל השפה הנהוגה פה כיום הן בקרב הציבור והעיתונות והן בין הצדדים היא לא ראויה. הרי לא מדובר על רוצח חובש כיפה. מה זה? אין לנו זכות להיכשל או לטעות? מה זו כל ההתנפלות הוולגארית הזו עליו?".

יש איזושהי מסקנה שהגעת אליה בעקבות הסדרי החוב שגררו תיספורות דרמטיות? "ברור לי שבגיוסי אג"חים העתידיים יידרשו תקופות הארכה אוטומטיות, על מנת לעזור לחברות להתגבר על תקופות שהן בעייתיות למיחזור חוב. מה שקרה עם דלק נדל"ן שעשתה בסופו של דבר תספורת אדירה שהסבה רק נזק לכולם זה לא הדבר שאני רוצה לראות פה. זה לא מתאים לכלכלה החדשה כפי שהיא קיימת היום".

שוק הנפקות האקוויטי כמעט ונעלם מתל אביב ולעומת זאת הפעילות בשלדים תוססת למדי, אתה חושב שזה הכיוון שאליו הולך שוק ההון? "אין ברירה, בסופו של דבר העתיד יהיה בכניסה לבורסה דרך התמזגות לשלדים. אי אפשר לעבוד שנה שלמה על שבסוף תושפע מארוע של אפס או אחד. מצליחה לגייס או לא מצליחה לגייס. הנפקה כזו, במיוחד כשמדובר בחברות קטנות, תלויה לגמרי ביום נתון שמושפע מדברים חיצוניים לחברה כמו מתיחות מול אסד או מנפילה בבורסות בחו"ל. המתח הזה הוא לא הגיוני".

"לעומת זאת, כשמכניסים חברה לשלד בורסאי אנחנו עושים אבחנה בין הרישום למסחר לבין גיוס הכסף. מי שלוחץ לי יד יודע שזה רק עניין של זמן עד שיצליח להכניס פעילות לשלד שקנה ממני. אין לחץ, אין פחד, אין טירוף, יש ניהול ויש זמן להביא את הכסף לתוך השלד לפי התנאים של המנהלים ולא של השוק", מסיים ייני את דבריו.

עוד כתבות על נושאים שעלו בכתבה

האוזר לא התגמש, וכך 12 מניות יעברו ל"שימור" .

מנפלאות הבורסה - עוד חברה הולכת

ההמלצות של האוזר לעידוד הנזילות בבורסה
תגובות לכתבה(41):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 34.
  צודק. לא למחוק חברות רק מפני שהן לא סחירות
  גלעד 22/09/2013 19:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל עוד חברה מדווחת היא צריכה להישאר לטובת המשקיעים לטווח ארוך. לפעמים חברה מצוייה בדשדוש עיסקי של שנים ואז פורצת קדימה. הבורסה תמחק אותה לפני הפריצה בגלל חוסר סחירות.
  סגור
 • 33.
  הסוחר של חברות שאין בהם דבר .אני כועס על הרשות...
  אנונימי 22/09/2013 07:55
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אם היה סדר ברשות אדם כמו ייני היה יושב בחקירות יותר מפעם אחד על הונאת משקיעים חברות שיש לך אין בהם תוכן הכותרת הייתה צריכה להיות סוחר של שלדים בלבד...
  סגור
 • 32.
  הביקורת בדרך אליך
  לאביתר הנוכל 21/09/2013 10:48
  הגב לתגובה זו
  3 1
  אל דאגה אתה נוכל מיקצועי
  סגור
 • 31.
  אישור רישום לחברות עם מחזור שנתי של 2 מליון שקל!!!!
  הנפקת חברות קטנות !! 20/09/2013 22:44
  הגב לתגובה זו
  1 1
  זו דרך מצויינת לצמיחה .
  סגור
 • 30.
  האיש טועה , לציבור אין עניין בחברות קטנות
  רוני , רואה חשבון 20/09/2013 00:28
  הגב לתגובה זו
  7 6
  לציבור אין עניין בחברות קטנות שבדרך כלל משרתות רק את בעלי העניין . הבורסה צריכה חברות עם שווי שוק של 200 מיליון שקל ומעלה , עם חלוקת דיבידנד ועם ניהול שקוף כמו בארצות הברית . משקיעים קטנים וגם מוסדיים בדרך כלל יפסידו בחברות קטנות . זה דווקא מבורך ש 200 חברות נמחקו זה חלק מתהליך ההבראה . אם יורידו את המס ל 10 אחוז הבורסה תתאושש בגדול .
  סגור
 • מיסוי בבורסה
  ace9999 21/09/2013 17:53
  הגב לתגובה זו
  2 0
  רוני, מה גורם לך לחשוב שהרשות תוריד את המיסוי ל10 אחוזים כשכיום היא מקבלת 25%!! מהרבה יותר חברות להשקיע בהן?? הפחתת המיסוי ללא קשר לגודל החברות תביא להתאוששות הבורסה.
  סגור
 • חייבים להוריד המס ל 15% דווקא אז תהיה יותר גביית מס (ל"ת)
  משה ששון ישר 22/09/2013 10:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • עוד אחד שמתיימר לדבר בשם הציבור - דפוק !!!! (ל"ת)
  הנפקת חברות קטנות !! 20/09/2013 22:45
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 29.
  גבעות -טוביה מזכיר המופסדים הגדולים בסוף
  ראל0000000033 19/09/2013 21:13
  הגב לתגובה זו
  1 1
  בימים הראשונים המורווחים ואחרי המופסדים הגדולים והשחוטים לבקר בסוכתו של טוביה החולב
  סגור
 • 28.
  רוצה רגולציה כמו בחול ?
  שוקו 19/09/2013 18:47
  הגב לתגובה זו
  10 0
  מה עם ענישה כמו בחול ? תראה את קובי אלכסנדר כבר 7 שנים רודפים אותו האמריקאים באפריקה עם בקשות הסגרה. בארץ היה מקבל מקסימום עבודות שרות.
  סגור
 • טען עוד
 • 27.
  חכה שיסגרו איתך חשבון
  ירון הטיפש 19/09/2013 17:54
  הגב לתגובה זו
  26 3
  הדבר היחיד שלא היית צריך במצבך זה להכנס ברשות. אם אתה גונב ממשקיעים כסף - לפחות תעשה את זה בשקט.
  סגור
 • 26.
  מר ייני היקר....
  אחד שיודע 19/09/2013 17:48
  הגב לתגובה זו
  19 6
  בתור אחד שכבר מכיר היטב את מרתפי הרשות ונכח בהן מספר רב של פעמים - אתה מבקר את שוק ההון הישראלי??? על מה - על שלא מאפשרים לך לכנוב יותר מדי? בשלושים שנה בשוק ההון -יש חברה אחת שלך שהרוויחה כסף?!?!? חצוף !!!
  סגור
 • 25.
  הדברים אמת הדובר בעייתי
  נתן אלתרמן 19/09/2013 17:20
  הגב לתגובה זו
  8 2
  אבל לכול הפחות יש לו אומץ וזו כבר נקודה לזכותו
  סגור
 • 24.
  כאלה שטויות לא קראתי המון זמן
  semfinance 19/09/2013 16:52
  הגב לתגובה זו
  3 6
  עד שיש מישהו שמנסה לעזור מגיע הדיוט בעל אינטרס מובהק ומלעיז
  סגור
 • 23.
  תאמין לי גם אני לא אוהב אותם
  אחד שמכיר 19/09/2013 16:16
  הגב לתגובה זו
  4 2
  אבל אנשים במדינה לא יודעים לפרגן על הצלחה והם עשו מהלכים פיננסים מבריקים
  סגור
 • 22.
  טוב תעשה אם לא תשרשר את החברות
  יקי 19/09/2013 15:58
  הגב לתגובה זו
  6 0
  שלך פעם אחר פעם תמשוך מכולם דמי ניהול ומשכורות מופרזות עם עמלות תיווך פסיכיות למקורבים אליך, ותשמור על המשקיע הקטן ששם כסף במניות אולטרה . נראה אותך יוצא גדול והופך מנוכל בורסה צווארון לבן , לאיש עסקים לגיטימי שמשקיעים אצלו מללקים דבש כמו הבעלים. דבר נוסף לגבי העברת הזכיות הכלכליות ברשיון צמיחה מזמן עליתי על הטריק שאתה מתכנן לעשות במקרה של הצלחה והעברת הזכויות מבלי שנרשמו בספר הנפט , אתה על הכוונת שלי זמן רב וברגע שתבצע את ההעלמה אתה תופתע מהתגובה.
  סגור
 • 21.
  ביזפורטל מידרדר:להוספת כותרות מראיין שולייה אינטרסנט (ל"ת)
  מי זה הקשקשן הזה..?? 19/09/2013 15:45
  הגב לתגובה זו
  6 2
  סגור
 • 20.
  למה ביזפורטל נותנים במה לאדם כזה שמקומו מאוחרים סורגים!
  עדן שוחט 19/09/2013 15:41
  הגב לתגובה זו
  20 3
  מי הוא בכלל שיעביר ביקורת על פרופ' האוזר? מה הוא עשה בחייו? הוא והשותף שלו מוטי מנשה (ההוא שסחט את נועם לניר) היו חלק מחברות הבועה של יובל רן. השאלה היא כמה זמן שהוא ימשיך להסתובב חופשי. אגב אני מוריד את הכובע בפני פרופ' האוזר. הצעות מעולות והוא האדם היחידי שעושה משהו ברמה הכלכלית בישראל.
  סגור
 • 19.
  קם המלפפון להכות את הגנן..
  אין לבנאדם בושה.. 19/09/2013 15:36
  הגב לתגובה זו
  15 1
  תפקיד הרגולטור הוא להגן על משקיעים תמימים מאנשים כמוך. כאן הוא נכשל בגדול..
  סגור
 • 18.
  רגולציות
  יוגב 19/09/2013 15:29
  הגב לתגובה זו
  4 3
  ברור שהמצב הנוכחי לא יכול להמשך; כמו שלא טוב ללא רגולציות כך עודף גורם לכריתת הענף עליו יושבים.לא רק על החברות אלא גם בבנקים יש עודף רגולציות..יועץ לא יכול להוציא מילה מהפה ללא חשש מהרשות..מה קרה לכל הדירוגים הגבוהים של סוכנויות הדרוג לקרנות ב2008?הכל "גבוה" וכל האגחים נפלו. אז מה עכשו? דרוג נמוך מbbb- זאת הבעיה? נו, באמת..עמלה פה עמלה שם, לא משנה , גם המס הגבוה שרוצים להוריד לא עושה רושם מיוחד ..רק תרדו מהרגולציות , .יש בעיה ללא רגולציות לא ירגישו שאתם קיימים..רשות נירות ערך.
  סגור
 • 17.
  ראיון שהוא שיא הצביעות. שוק ההון היה צריך להקיא מתוכו
  גלעד 19/09/2013 15:24
  הגב לתגובה זו
  12 2
  מזמן אנשים כמו ירון ייני. מי שצריך לדעת יודע בדיוק למה אני מתכוון
  סגור
 • 16.
  מסכים עם הכל פרט לתדירות הדיווח:צ.ל. כל שלושה חודשים. (ל"ת)
  אטילה ההוני 19/09/2013 15:17
  הגב לתגובה זו
  2 2
  סגור
 • 15.
  צריך לעשות סדר בבורסה, אבל לא אנרכיה, שלד הוא שלד...!!!
  אבי קול 19/09/2013 14:55
  הגב לתגובה זו
  8 2
  לגייס כספים מהציבור באמצעות מיזוגי שלדים...ללא בסיס כלכלי...לאן ילך הכסף של המשקיעים בשלדים...זו קזינו חוקי...!
  סגור
 • 14.
  הקוזק הנגזל (ל"ת)
  יעקב 19/09/2013 14:44
  הגב לתגובה זו
  7 1
  סגור
 • 13.
  השלדים והגולגולות רועדים בארון!
  קליפ 19/09/2013 14:34
  הגב לתגובה זו
  6 1
  עוד מיסים,עוד פקידונים ועוד חוקים!!!המטרה:מחיקת המסחר במה שהיה ארץ ישראל!!!.סחרנים.....לכו לאמריקה.נקודה.
  סגור
 • 12.
  מתי מורידים את המחיר? (ל"ת)
  ערק 19/09/2013 14:29
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 11.
  רגולציה אאוט עסקים אין (ל"ת)
  ישי 19/09/2013 14:24
  הגב לתגובה זו
  3 2
  סגור
 • 10.
  כל כך צודק. האוזר לך הביתה כבר (ל"ת)
  יוסי 19/09/2013 14:23
  הגב לתגובה זו
  3 3
  סגור
 • 9.
  הכל בבורסה בישראל זה מסחר פנים וקומבינות.
  אין אמון, שיחנקו 19/09/2013 14:08
  הגב לתגובה זו
  5 2
  נשקיע בחו"ל ומצידי שיתמוטט כאן הכל. הברירה היחידה כאן זה להידפק בידי הגדולים, ההון שלטון והרגולטור הפושע שהפך לשותף מלא של העוולות.
  סגור
 • 8.
  ההמלצות שלו זה להראות שהוא עושה משהו
  אל תדאג 19/09/2013 13:36
  הגב לתגובה זו
  5 1
  אחרת איך יצדיק את המשכרת שלו? סוחר ירקות בשוק יכול לתת אותם עצות שהוא נתן. וחלקם גם הוזכרו באתר הזה. הצעתו להוריד מס ספק אם היא תתקבל . פרופ' האוזנר יסתור את פרופ' טרכטנברג שאת המלצותיו אימץ ביבי תוך שבועיים? נראה אם יקרה. בעצם מי צריך את הבורסה ? יש אלטרנטיבות גם לבורסה הישראלית . בקרוב הארץ הזאת תהיה רק ארץ שינה כמו ערי שינה . כולם יבואו לפה רק למנוחת עולמים בתקווה שחזון העצמות היבשות יתחיל פה.
  סגור
 • 7.
  שגם האוזר כמו חבריו מהבורסה צריך להתפטר הוא גם אחראי
  שכח להגיד 19/09/2013 13:25
  הגב לתגובה זו
  8 0
  לנזקים שנגרמו למשקיעים. המדינה נשלטת ע"י אנשים מנותקים שקל להם להכביד ידם כי הם לא מפסידים כלום לא מתאמצים והכסף הרב זורם לחשבון בנק להם יש סיסמא "אמריקה זה פה" כמו כן רצוי ששר האוצר יתפטר ויקח איתו את גב' נזק חברתו למקצוע ושיחזרו לטלויזיה שם לפחות נוכל להעביר ערוץ כשנראה אותם. משרד האוצר מלא אנכרוניסטים חסרי מעוף ונשים דמוניות. כדברי הכתב אלי ציפורי על המנותקות יעל אנדורן וקרנית פלוג. הם מדושנות עונג מפוצצות בכסף וצריכות להוכיח שהם יותר טובות מהגברים. כל אלה צריכים לעוף לנו מהחיים. וגם להפסיק את השלטון המלוכני בראשות ביבי המלך המלך הוא עירום זקן ועייף. עם כל הכבוד לתרומתו למדינה שחררו !
  סגור
 • 6.
  אוהו הנה אחד מלו הצדיקים
  אביתר 19/09/2013 13:10
  הגב לתגובה זו
  15 1
  אין לך בושה ירון?אין לך?אחרי שרצחת במו ידיך מאות אלפי משקיעים בחברות כאלו ואחרות תוך דילול מאסיבי בעיסקאות מפוקפקות אתה בא ונותן עוד ביקורת??מחכה ליום שיעשו עליך ועל מוטי מנשה והזבל הקטן זילברמן ביקורת שיפרקו לכם את הצורה על כל הנוכלויות שעשיתם ועדיין עושים.
  סגור
 • 5.
  מחזור חיים של חברה קטנה בישראל
  שוקו 19/09/2013 13:08
  הגב לתגובה זו
  12 1
  הנפקה גונבים את הקופה מחיקה
  סגור
 • הגזמת מאוד,שוקו,לעולם לא אשתה אחד כמוך. (ל"ת)
  אטילה ההוני 19/09/2013 15:19
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • בדיוק כך. הכרתי מקרוב חברה שעשתה בדיוק את זה. (ל"ת)
  זה שמכיר 19/09/2013 15:14
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 4.
  "לא מבין את ההיתנפלות על דנקנר"
  רונן 19/09/2013 13:03
  הגב לתגובה זו
  7 0
  אלוהים אדירים. ישראל איבדה את ההגינות לחלוטין. המדינה מחוקקת חוק המחייב את החוסכים לחסוך לפנסיה בקופות חסרות אחראיות. קופות חסרות אחריות משקיעות באגרות חוב של החברות של טייקונים כמו דנקנר תשובה או לבייב. הטייקונים לווים מהקרנות ובמקביל מחלקים לעצמם דיבידנדים. עם כספי ההלוואות הם מהמרים בעסקאות מסוכנות. כשהם מפסידים הם מבקשים למחוק את חובותיהם. הקרנות מסכימות למחיקת החוב והחוסכים בקרנות הפנסיה מפסידים את המעט שאמור להבטיח את זיקנתם. ואחר כך, כשהטייקונים מבקשים ללוות, הקרנות מסכימות להלוות להם את כספי קרנןת הפנסיה. ואין דין ואין חוק
  סגור
 • כולם שתקו כשהעבירו את הכספים לבורסה. מקור הצרה
  ועדת בכר 19/09/2013 13:20
  הגב לתגובה זו
  6 2
  היא ביבי עם ועדת בכר.
  סגור
 • 3.
  ספר לי מי החברים שלך ואומר לך מי אתה
  שוקו 19/09/2013 13:02
  הגב לתגובה זו
  14 1
  נמרוד טבי גקי בן זקן
  סגור
 • 2.
  טוב תעשה אם לא תשרשר את החברות
  יקי 19/09/2013 13:00
  הגב לתגובה זו
  13 0
  שלך פעם אחר פעם תמשוך מכולם דמי ניהול ומשכורות מופרזות עם עמלות תיווך פסיכיות למקורבים אליך, ותשמור על המשקיע הקטן ששם כסף במניות אולטרה . נראה אותך יוצא גדול והופך מנוכל בורסה צווארון לבן , לאיש עסקים לגיטימי שמשקיעים אצלו מללקים דבש כמו הבעלים. דבר נוסף לגבי העברת הזכיות הכלכליות ברשיון צמיחה מזמן עליתי על הטריק שאתה מתכנן לעשות במקרה של הצלחה והעברת הזכויות מבלי שנרשמו בספר הנפט , אתה על הכוונת שלי זמן רב וברגע שתבצע את ההעלמה אתה תופתע מהתגובה.
  סגור
 • חחחחח, מי אתה שתאיים???
  ערן 19/09/2013 15:29
  הגב לתגובה זו
  0 7
  אף אחד לא הכריח אותך להשקיע באף חברה של ייני כמו שלדיאלי, איי סי פי , צמיחה, גרינסטון או אולטרה אקוויטי!!! זה שהחלטת להמר עם כספך, זו בעיה שלך. אתה ינקת? קלטת? יופי
  סגור
 • 1.
  ירון,למה אתה רק "מדבר"ולא הולך ומאגד את הסוחרים בבורסה? (ל"ת)
  עידן ק. 19/09/2013 12:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור