סגור וחתום: פריון וקונדואיט הודיעו היום על המיזוג, והשווי - 3 מיליארד שקל

מניית פריון נטוורק מגיבה להודעה בירידות חדות של 7%. ג'וזף מנדלבאום: "אירוע מכונן בתולדות החברה ואיחוד כוחות משמעותי"
 |  (2)
ג'ף מנדלבאום, צילום: יח"צ
חברת פריון נטוורק -1.28% פריון נטוורק 1,084 -1.28% פריון נטוורק בסיס:1,098 פתיחה:1,091 גבוה:1,124 נמוך:1,080 תמורה:156,384 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: וחברת קונדואיט הודיעו היום (ב') על הסכם איחוד בין חטיבת Client Connect של קונדואיט לפריון, במסגרת עסקה המתבססת על מניות בלבד, תוך הפיכתה של פריון וקונדואיט לגוף מאוחד בתעשיית החיפוש וההפצה הדיגיטלית.

בתגובה להודעה, מניית פריון צללה ב-14.6% במחזור מסחר גבוה של 19 מיליון שקל. נציין כי מתחילת חודש יוני מניית פריון זינקה ב-30%, ככל הנראה על רקע ציפיות המשקיעים והסוחרים לעסקה מסוג זה. נראה כי המשקיעים מביעים אכזבה מסוימת ממכפיל הרווח הגבוה של אותה חברה ממוזגת, שמבטא צפי למכירות אגרסיביות בהמשך שיכול ולא יבואו לידי מימוש, כמו גם מהיקף הדילול הצפוי בקרב משקיעי פריון, כאשר משקיעי המניות הקיימים של פריון יחזיקו רק 19% מהחברה הממוזגת (ועל כך בהמשך).

גם מניית בבילון -0.07% בבילון 143.4 -0.07% בבילון בסיס:143.5 פתיחה:144.9 גבוה:146 נמוך:140.9 תמורה:61,940 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: עברה ממסחר במגמה חיובית לאורך שעות היום לסגירה בירידות שערים של 1.8%. הסכם המיזוג תופס בהפתעה מסוימת את חברת האינטרנט בניהולו של אלון כרמלי, שמנהלת מגעים מתקדמים למיזוג עם חברת איירון סורס הישראלית. הסכם המיזוג בין פריון לקונדואיט מלחיץ את הצדדים להגיע להסכם מחייב בהקדם האפשרי, כאשר ניכר כי מגמת הקונסולידציה היא השולטת כעת בשוק סרגלי הכלים.

האיחוד בין החברות צפוי ליצור חברה ממוזגת אחת הצומחת במהירות והנמנית עם החברות הגדולות והמובילות בתעשיית החיפוש וההפצה הדיגיטליות בעולם, אשר הניבה הכנסות שנתיות פרו פורמה על בסיס non-GAAP של 367 מיליון דולר ו-EBIDTA פרו פורמה של 109 מיליון דולר. החברה הממוזגת צפויה לייצר יותר מ-260,000 שותפים בתחום ההפצה והתוכן.

עסקת המיזוג משקפת לחברה המאוחדת של 3 מיליארד שקל

במסגרת ההסכם, קונדואיט תפצל את חטיבת Client Connect שלה, הכוללת את פלטפורמת המונטיזציה וההפצה של החברה למפיצים ולמפתחים. החטיבה המפוצלת תאוחד עם פריון, אשר בכפוף לסגירת העסקה, תקצה לבעלי המניות של קונדואיט בין 57 ל-60 מיליון מניות, בהתבסס על מחיר המניה של פריון בדילול מלא בעת הסגירה.

לאחר סגירת העסקה, פריון תהיה מוחזקת על-ידי 81% מבעלי המניות הקיימים ובעלי האופציות של קונדואיט, ו-19% מבעלי המניות הקיימים ובעלי האופציות של פריון (על בסיס דילול מלא). פריון נסחרת בבורסה בת"א לפי מחיר המשקף שווי שוק של 592 מיליון שקל (לפני הירידה החדה במחיר המניה). כלומר, מדובר בעסקה המשקפת שווי שוק של בערך 2.9 מיליארד שקל לחברה הממוזגת.

בראש החברה המאוחדת יעמדו ג'וזף מנדלבאום, המנכ"ל הנוכחי של פריון, ויעקב קאופמן, סמנכ"ל הכספים הנוכחי של פריון, אשר ימשיכו לכהן בתפקידים אלו. ג'וש ווין יצטרף לפריון כנשיא, וימשיך להוביל את חטיבת ה-Client Connect. דרור ארז, מייסד-משותף של קונדואיט, ורועי גן, סמנכ"ל הכספים של קונדואיט, יצטרפו לדירקטוריון פריון עם סגירת העסקה.

העסקה מתוכננת להסגר בתחילת ינואר 2014, ונתונה להצבעת בעלי המניות של פריון, המתוכננת לנובמבר 2013, וכן לתנאי הסגירה המקובלים, תקנות מס ואישורים של הגופים הממשלתיים. בפני בעלי המניות הגדולים עומדים תנאי חסימה שונים, ואף בעל מניות לא יוכל להחזיק ביותר מ-14% ממניות החברה המאוחדת, לאחר הסגירה.

ג'וזף מנדלבאום , מנכ"ל פריון אמר בתגובה כי "זהו אירוע מכונן בתולדות החברה, ואיחוד כוחות משמעותי עבור העובדים ובעלי המניות שלנו. זהו באמת המקרה שבו אחד ועוד אחד שווה שלוש. עסקי החברות שלנו משלימים אלה את אלה ויאפשרו לנו להגדיל את ההשקעה בפלטפורמת המונטיזציה וההפצה, כמו גם מאמצינו בתחום המובייל, נוכחתנו בתחום הפרסום ופיתוח חדשנות. אני שמח מאוד לקבל את פני העובדים המוכשרים של חטיבת Client Connect עם הצטרפותם לפריון, ומצפה להמשיך ולהתבסס על הצלחתם כפי שהושגה עד כה".

רונן שילה , מנכ"ל ומייסד-משותף של קונדואיט הוסיף בהקשר זה כי "לא יכולנו לשאוף לאיחוד משמח יותר מזה. פריון היא משגשגת, הדוגלת באותם ערכי יזמות ויושרה כשלנו. אני מכיר את ג'וזף מזה זמן רב, ואין לי ספק שהוא האדם הנכון להצעיד את Client Connect בדרך הנכונה קדימה".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מחר עליות חזקות מי שמכר היום הפסיד סבלנות בדויש (ל"ת)
  אנליסט אסטריטרך 16/09/2013 19:14
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  מי שמוכר יצטער, תהיה שווה הרבה יותר מהשווי הנוכחי
  אניניני 16/09/2013 14:53
  הגב לתגובה זו
  1 1
  בנאסדק ידעו להעריך נכון, רק פה מורידים
  סגור