אוויס נמכרת ל-UMI: קרדן ישראל וחברת המזרח יקבלו 173 מיליון שקל

איתן רכטר, מנכ"ל קרדן ישראל: "המיזוג הוא מהלך טבעי ומתבקש ויצור את אחת מחברות הרכב הגדולות והמשמעותיות בשוק הישראלי"
 | 
חניון מכוניות, צילום: Getty images Israel
אושר הסכם המיזוג בין UMI ואוויס: חברת קרדן ישראל החליט לאשר את מכירת חברת השכרת כלי הרכב אוויס ל-UMI. במסגרת המיזוג חברת קרדן ישראל וחברת המזרח ימכרו כ-76.4% ממניותיהן (כל אחת מחזיקה בכ-38.2%) בחברת קרדן רכב (אוויס) ליבואנית כלי הרכב UMI בתמורה ל-172.64 מיליון שקל, ובנוסף יוקצו להן במסגרת המיזוג 22% מהון המניות של UMI.

בהתאם למנגנון התשלום עליו הסכימו הצדדים צפויה קרדן ישראל לקבל בסה"כ 86.212 מיליון שקל מתוכם סך של 36 מיליון שקל יתקבל במועד השלמת העסקה וסכום של 50 מיליון שקל בשני תשלומים שווים בתום שנה ובתום שנתיים מועד השלמת העסקה.

בנוסף תקצה UMI לקרדן ולחברת המזרח, בחלוקה שווה ביניהן, בסה"כ 252,292 מניות רגילות של UMI אשר תהווינה מיד לאחר הקצאתן כ-22% מהונה המונפק והנפרע של UMI. התמורה נקבעה על פי שווי המניות שנקבע ל-UMI במסגרת מזכר ההבנות עם חברה בת של GM לפיו רכשה UMI מ-GMOD 10% ממניותיה באוגוסט 2013.

קרדן ישראל מציינת בהודעתה כי היא ביחד עם חברת המזרח ו- UMI, בוחנות אפשרות לבצע מהלך נוסף, במסגרתו יירכשו גם החזקות הציבור באוויס וזאת בדרך משפטית ובמבנה עסקה שטרם נקבעו, ובאופן שעם השלמת מהלך זה תחזיק UMI במלוא הון המניות של אוויס.

לדברי איתן רכטר, מנכ"ל קרדן ישראל: "המיזוג הוא מהלך טבעי ומתבקש ויצור את אחת מחברות הרכב הגדולות והמשמעותיות בשוק הישראלי."
ההסכם קיבל בימים האחרונים הן את אישור הממונה על ההגבלים העסקיים והן את אישור אוויס אירופה. לאחר השלמת הסכם המכר והשלמת מזכר ההבנות, יחזיקו קרדן ישראל וחברת המזרח, כל אחת, במחצית ממניות UMI ו- UMI תחזיק בכ- 76.4% ממניות אוויס.

לעסקת מכירת מניות אוויס ל- UMI לא צפויה להיות השפעה מהותית על דוחותיה הכספיים של קרדן ישראל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה