אנליסטים: "שת"פ בבילון-ASK - מצויין; החוזה החדש עם גוגל - ישופר"

ערן יעקובי, מנהל מחלקת המחקר במיטב דש ברקראז' ובני דקל, האנליסט של בנק אגוד בוחנים את המשמעות וההשלכות של הסכם השת"פ שנחתם בין בבילון ל-ASK
 |  (5)
בבילון, צילום: Bizportal
לאחר ש בבילון -0.62% בבילון 144.2 -0.62% בבילון בסיס:145.1 פתיחה:145.1 גבוה:144.6 נמוך:142 תמורה:5,846 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הודיעה הבוקר כי חתמה על הסכם לשת"פ בהכנסות עם חברת ASK, שוחח Bizportal עם מנהל מחלקת המחקר של מיטב דש ברוקראז', ערן יעקובי ועם האנליסט של בנק אגוד, בני דקל, על המשמעות וההשלכות של ההסכם החדש עליו חתמה חברת סרגלי הכלים העומדת ערב מיזוג משמעותי. בינתיים, המניה קופצת בכ-2% ומשלימה זינוק של כ-40% מתחילת השנה.

ערן יעקובי, מנהל המחקר במיטב דש ברוקראז' אמר בשיחה עם Bizportal "כב ר זמן רב אנו טוענים כי בבילון היא חברה חזקה בפני עצמה וזה נכון עוד לפני המיזוג עם איירון סורס. אבל ככל שהמיזוג עם איירון סורס מתקרב, כך נראה שזה עוזר לבבילון לחתום על חוזים טובים יותר ולגוון את מקורות ההכנסה בתנאים משופרים ולהוריד את התלות שלה בגוגל.

"נראה שבבילון באה לחתימת חוזה השת"פ עם ASK, כחברה שצפויה להתמזג ולהפוך לגורם עוד יותר משמעותי בתעשיה כולה".

"נזכיר כי לקראת סוף השנה הנוכחית צפויה בבילון לחתום על חוזה חדש מול גוגל. זה בטח לא מזיק לבבילון לבוא עם עוד הסכם חזק מול חברה כמו ASK לשיחות עם גוגל. אני מניח שהחוזה הקרוב עם גוגל לא יהיה דומה לחוזה הקודם, אלא משופר, משום שבבילון היא כבר כיום חברה חזקה יותר ממה שהיתה בעת התחימה על ההסכם הקודם והמיזוג עם איירון סורס כמו גם ההסכם עם ASK מחזקים אותה עוד יותר".

"הסכם מצויין לבבילון"

האנליסט בני דקל, מבנק אגוד אמר בשיחה עם Bizportal לאחר פרסום ההודעה של בבילון כי "צריך להבין של-ASK יש כיום את ההסכם הכי טוב בעולם עם גוגל. כלומר לכל חברות החיפוש האחרות, כמו בבילון, יש להן הסכם שהוא פחות טוב (הן מקבלות מגוגל פחות על כל יוזר לעומת מה שמקבלת ASK) ולכן זו הסיבה ששווה לבבילון לחתום הסכם שת"פ עם ASK. ככה היא יכולה לגזור קופון יותר גבוה".

"רוב הסיכוי הוא שבבילון, ששואפת לגוון את מקורות הכנסותיה, תשאף להגדיל את מספר היוזרים שעוברים דרך ASK (על חשבון שותפיה האחרים כמו יאהו וגוגל) וכך היא עשויה להגדיל את שיעור הררווחיות שלה".

"ברור שלא כל הפעילות של בבילון תעבור ל-ASK, אבל חלק בודאי יעבור. אם גוגל מהווה כיום כ-40% מהכנסות של בבילון, יתכן שנראה את היקף הפעילות הזה יורד עוד לכיוון של 30%-20%, תלוי עד כמה תרצה בבילון לגוון את מקורות ההכנסה שלה. הסכם שכזה לא רק שמשפר את הרווחיות אלא הוא גם מפחית את הסיכון הכרוך בהיותה תלויה בלקוח בודד. בסה"כ מדובר בהסכם שהוא מצויין לבבילון".
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  אם הנתןן של 4 נכון נראה את התוצאות ברבעון הקרוב (ל"ת)
  אורח 15/09/2013 21:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  תגובה ל-2
  עינב כהן ישראל בורסה 15/09/2013 12:12
  הגב לתגובה זו
  6 0
  תגובה 2 טועה ומטעה. בבילון מדורגת היום במקום ה25 בדירוג העולמי. הנתונים מאלקסה לא נכונים מזה חודש וחצי ומציגים תוצאות שגויות גם לאתרים אחרים. את התוצאות הנכונות אפשר לראות באתר הדירוג קומסקור שהצביע לאחרונה על כך שבבילון נמצאת בשיא כל הזמנים מבחינת ביקור יוזרים והורדות. מי שמדייק הוא אתר הדירוג אלקסה שמראה כי בבילון בשיא מבחינת יוזרים והורדות.בדקו בקומסקור.
  סגור
 • 3.
  בבילון
  עופרה 15/09/2013 11:38
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ומה יגיד קובי היקר שכבר קבר את בבילון.
  סגור
 • 2.
  הכל נפלא רק ששכחתם נתון מאוד שולי
  תפקחו את העיניים 15/09/2013 11:31
  הגב לתגובה זו
  1 6
  כמות התעבורה דרך בבילון צונחת מנוע החיפש החדש ירד למקום 72 מהמקום 26. מנוע החיפוש בבילון ירד למקום 103. אז כל ההסכמים ושיתופי הפועלה שווים לת... כל עוד התעבורה לא תעבוור דרכם הם יכולים לחתום שת,פ גם עם כל העולם וזה לא ישנה את התמונה הבסיסית שהמניה הולכת לחטוף חזק ובגדול.
  סגור
 • 1.
  בבילון
  רוני 15/09/2013 10:41
  הגב לתגובה זו
  6 2
  שאפו לחברה מבבילון שלא מפסקים להפתיע אותנו החברה חושבת כל הזמן על הכנסות נוספות. דבר שיביא לנו גם הכנסות טיסה נעימה ושנה טובה
  סגור