דנקנר ממשיך לחסל את ההשקעה בקרדיט סוויס: כור מכרה מניות ב-157 מיליון פר"ש

ירדה לאחזקה של 1.26% בשווי של 2.2 מיליארד שקל; תרשום ברבעון השלישי של השנה רווח נטו של 149 מיליון שקל בגין המימושים בבנק
 | 
נוחי דנקנר, אדוארדו אלשטיין, איתן אורנשטיין, צילום: בוצ'אצ'ו
חברת {כור} מכרה 5.5 מיליון מניות קרדיט סוויס תמורת 157.5 מיליון פרנק שוויצרי. בגין המכירות צפויה כור לרשום בדוחותיה הכספיים לרבעון השלישי של השנה רווח נטו של 76 מיליון שקל. לאחר המכירה מחזיקה כור ב-1.26% ממניות קרדיט סוויס בשווי של 2.2 מיליארד שקל.

62 מיליון פרנק שוויצרי מתוך תמורת המכירה שימשו את כור לפירעון חלק מיתרת ההלוואות שהועמדו לה על ידי הבנקים מורגן סטנלי וסיטיבנק. יתרת האשראי מבנקים אלו עומדת על 218 מיליון פרנק שוויצרי (כ-83 מיליון שקל) וכנגדן - עומד שיעבוד של 19.32 מיליון מניות קרדיט סוויס.

מניית קרדיט סוויס זינקה ב-16% מתחילת הרבעון השלישי

בשבוע שעבר מכרה כור 5.5 מיליון מניות של קרדיט סוויס תמורת 155 מיליון פרנק שוויצרי . בגין המכירות האלה היא צפויה לרשום בדוחות הרבעון השלישי של השנה רווח נטו בסך של כ-73 מיליון שקל. 62 מיליון פרנק שוויצרי מתוך תמורת המכירה שימשו לפירעון חלק מיתרת ההלוואות שהועמדו על ידי הבנקים הזרים.

מניית קרדיט סוויס נסחרת בשוויץ (סימול CSGN) ובארה"ב (סימול CS) לפי שווי של 45 מיליארד פרנק שוויצרי (1 פרנק שוויצרי=3.8294 שקלים). המנייה זינקה ב-16% מתחילת הרבעון השלישי של השנה.

מאז השינוי במדיניות כור לגבי ההשקעה בבנק קרדיט סוויס מימשה החברה בסך הכל 11 מיליון מניות של הבנק השוויצרי בתקבול נטו של 313 מיליון פרנק שוויצרי. ביחד עם המימוש מהשבוע שעבר תרשום כור ברבעון השלישי של השנה רווח נטו של 149 מיליון שקל.

כור תרשום ברבעון השלישי רווח של 149 מיליון שקל בגין המימושים

הפער בין שווי יתרת מניות קרדיט סוויס בדוחות הכספיים לרבעון השני של השנה לבין שווי השוק חיובי ועומד על 272 מיליון שקל. בכוונת כור להמשיך במדיניותה ולהשלים את מכירת יתר מניותיה בקרדיט סוויס.

כור היא חברה בת של דיסקונט השקעות 0% דיסקונט השק 1,023 0% דיסקונט השקעות בסיס:1,023 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , שהיא חברה בת של אידיבי פיתוח מקונצרן {אידיבי אחזקות}. המימושים נעשים בכדי להנזיל את הקבוצה כיוון שצמרת הפירמידה של נוחי דנקנר ממונפת ואינה יכולה לעמוד בהחזר חובותיה לנושים.

כור תימחק מהמסחר ותהפוך לחברה פרטית של דסק"ש

התוכנית של דנקנר לחיזוק חברת אידיבי פיתוח היא מיזוג בין החברות כור ודסק"ש. האחרונה מחזיקה ב-67.3% ממניות כור והיא אמורה לרכוש 13.3% ממניות כור מידי אידיבי פיתוח ואת היתרה מידי הציבור. בסוף המהלך כור תהפוך לחברה בת פרטית של דסק"ש.

מחזיקי האג"ח של כור והדירקטוריון אישרו את המיזוג בתחילת החודש והיום תתכנס בשעה 12:30 האספה הכללית של בעלי המניות של כור בכדי להעניק גם כן אישור. כור נסחרת לפי שווי של 3.4 מיליארד שקל ודסק"ש נסחרת לפי שווי של 1.8 מיליארד שקל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה