צעד אחרון מ'שימור': עילוי פיננסי בבקשה דחופה, "עובדים ללא לאות"

יו"ר הדירקטוריון שמעונוב שיגר בקשה דחופה לבורסה ורשות ני"ע: "התפטרות רוב חברי הדירקטוריון מקשה על קידום המהלכים"
 |  (2)
שמואל האוזר, צילום: אסף לב; יח"צ
ביום שני האחרון רשות ני"ע דחתה את בקשת הנהלת הבורסה לאפשר מתן ארכה נוספת ל-12 חברות שלא עומדות בכללי הבורסה להיכלל ברשימה הראשית, ואלה צפויות לעבור להיסחר ברשימת השימור כבר ב-16 לחודש (יום שני הקרוב). מדובר בחברות ששווי החזקות הציבור נמוך מ-5 מיליון שקל ו/או שיעור החזקות ציבור נמוך מ-15% מהון המניות והון עצמי נמוך מ-2 מיליון שקל. אחת מהחברות היא {עילוי פיננסי}.

עילוי פיננסי היא שלד בורסאי שאין לו כל פעילות עסקית. יו"ר הדירקטוריון ידידיה שמעונוב מבקש עוד מאוקטובר 2010 למזג את פעילות חברת פיינל אלגו טרייד שבשליטתו, אך מאמציו אלה עדיין לא נשאו פרי לאור מאבקים פנימיים שניצתו בחברה. היום (ד') שיגר אותו שמעונוב בקשה דחופה למתן ארכה של 90 ימים לעמידה של עילוי פיננסי בכללי השימור. נציין כי שווי החזקות הציבור של עילוי פיננסי (נכון ליום ה-30 ביוני 2012) עומד על 3.2 מיליון שקלים בלבד והיא בעלת שלילי של 6 מיליון שקל.

במסגרת הבקשה, מפרט שמעונוב את הגורמים לכך שעילוי אינה עומדת עדיין בכללי השימור. לדבריו, "מיום קבלת השליטה בחברה, מתמודדים בעלי השליטה החדשים בכוונתם לעמוד בכללי השימור, על ידי הכנסת תוכן בחברה, במינוף, והגדלת שווי החברה. לדאבונם, כתוצאה מהמצב אליו נקלעו בעלי השליטה החדשים, לפיו כידוע התפטרו רוב חברי הדירקטוריון ואף הדח"צים, אין באפשרות החברה הציבורית לקדם ולו אף מהלך לעמידה בכללי השימור או בהגשמת חזונם".

עוד הוסיף שמעונוב כי "בעלי השליטה החדשים, בעזרה ובשיתוף בעלי המניות, עובדים ללא לאות, משקיעים מהונם וממרצם, מבלי להדיר שינה מעיניהם, בכדי להגשים את חזונם, במינוף החברה ועמידה בכללי השימור. לא רק זו אף זו, שבעלי השליטה גמרו בראשם לטובת יציקת תוכן לחברה". שמעונוב מציין כי ב-8 באוקטובר נקבעה אסיפה כללית לטובת מינויים של דח"צים ודירקטורים לעילוי פיננסי.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מבלי להדיר שינה מעיניהם, דהיינו שהם דווקא ישנים טוב (ל"ת)
  יוסי 11/09/2013 18:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  זה לא ידידיה כתב...
  אחד שמכיר 11/09/2013 17:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ידידיה לא יודע קרוא וכתוב, מישהו כתב בשבילו את המכתב. לאכול...הוא דווקא יודע מצויין.
  סגור