סוגר פוזיציה: דנקנר מכר מניות קרדיט סוויס ב-155 מ' פרנק שוויצרי

בעקבות המימוש הזה כור צפויה לרשום בדוחות הרבעון השלישי של השנה רווח נטו בסך של כ-73 מיליון שקל. ההחזקה של כור בקרדיט סוויס ירדה ל-1.6%
 | 
נוחי דנקנר, צילום: יח"צ
נפגש עם הכסף: נוחי דנקנר מנצל את העליות במניית קרדיט סוויס ומממש עוד נתח מהנכס הפיננסי המרכזי של הקבוצה. מדיווח של {כור} לבורסה עולה כי החברה מכרה בימים האחרונים כ-5.5 מיליון מניות של קרדיט סוויס בתמורה לסך כולל של 155 מיליון פרנק שוויצרי. בנוסף מודיעה החברה כי בגין המכירות האלה היא צפויה לרשום בדוחות הרבעון השלישי של השנה רווח נטו בסך של כ-73 מיליון שקל.

המכירה בוצעה על פי החלטת ועדת הביקורת הדירקטוריון של החברה לפעול למימוש החברה במניות קרדיט סוויס. מאז ה-1 ביולי, ועד אתמול כשהמניה נסחרה ברמה של 28.68 פר"ש היא טיפסה בכ-10.6%.

כ-62 מיליון פר"ש מתוך תמורת המכירה (40%) שימשו את החברה לפירעון חלק מיתרת ההלוואות שהועמדו לכור ושהובטחו במניות קרדיט סוויס על ידי הבנקים הזרים מורגן סטנלי וסיטיבנק, כך שיתרת האשראי מתאגידים אלה ירדה (ועומדת במצטבר) לכ-280 מיליון פר"ש שהם כ-1.078 מיליארד שקל כנגד שיעבוד של כ-24.82 מיליון מניות של קרדיט סוויס.

בעקבות המכירה ההחזקה של כור במניות קרדיט סוויס ירדה ל-1.6% מהון המניות המונפק של הבנק השוויצרי אשר שווין, נכון לאתמול, עומד על 733 מיליון פרנק שוויצרי. כור מציינת כי הפער בין שווי יתרת המניות של קרדיט סוויס בה היא מחזיקה לאחר המכירה שבוצעה בימים אלה לבין השווי החזקותיה במניות הבנק השוויצרי בסוף הרבעון השני של השנה - הוא חיובי - ועומד על 380 מיליון שקל. בכוונת החברה להמשיך ולפעול למימוש מניות קרדיט סוויס בהתאם למדיניות עליה דיווחה החברה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה