נפרד מהנכס? דיסקונט אישר התקדמות בהליך מכירת דיסקונט ניו יורק

דירקטוריון הבנק אישר התקדמות לעבר הליך בדיקת נאותות מול מספר בנקים שנתנו הצעות לרכישת דיסקונט בנקורפ
 | 
ד"ר יוסי בכר, צילום: בוצ'צ'ו
לאחר שבדו"ח הרבעון השני פרסם בנק דיסקונט -1.31% דיסקונט 1,209 -1.31% דיסקונט בסיס:1,225 פתיחה:1,217 גבוה:1,223 נמוך:1,209 תמורה:30,618,534 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: כי הוא בוחן אפשרות למכירת החזקתו בבנקורפ (דיסקונט ניו יורק), הבוקר חלה התקדמות נוספת בנושא. בהודעה לבורסה פרסם הבנק כי התקבלו אינדיקציות בלתי מחייבות לרכישת החזקות הבנק ב'דיסקונט ניו יורק וזאת גם כן מכמה גורמים. עוד נכתב בהודעה כי הבנק אישר את הליך בדיקת נאותות (due diligence) לחלק מאותם מציעים.

הסיבה שבגינה בנק דיסקונט בוחן ברצינות את מכירת החזקתו בדיסקונט ניו יורק, שנחשבת לזרוע אטרטיבית של הכנסות הבנק, קשורה לתוכנית הבנק לעמידה ביעדי ההון בהתאם למדיניות המפקח על הבנקים. מכירת דיסקונט ניו יורק היא רק אחת מהאפשרויות העומדות בפני הנהלת הבנק לצורך עמידה ביחס הלימות ההון (היחס בין ההון העצמי לנכסי הסיכון ובראשם תיק האשראי) ע"פ כללי בזל 3 המחייבים יחס הלימות הון של 9% לפחות עד סוף 2014.

אפשרויות נוספות שעומדות בפני הנהלת הבנק לעמידה בכללי בזק 3 הן מכירת ויזה כאל או מכירת ההחזקות בבנק מרכנתיל. דיסקונט ניו יורק הניב במחצית הראשונה של 2013 רווחים של 18 מיליון דולר ובשנת 2012 רשם הבנק הישראלי הגדול הפועל בחו"ל רווחים של 43 מיליון דולר. יצויין כי דיסקונט ניו יורק מחזיק בהון של 831 מיליון דולר וכי ההערכות בשוק טוענות שבדיסקונט ינסו למכור את הבנק במחיר של למעלה ממיליארד דולר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה